Сыныбы: | 5 сынып | Мектеп: | Сайрам ауданы, № 18 Ә.Құрмантаев ЖОМ. |
Пәні: | Қазақ тілі | Мұғалімнің аты-жөні: | Қарымбаева Құндыз Орунбасаровна |
Тақырыбы: | Мектеп | Қатысқан саны: | Қатыспаған саны: |
Негізгі түйінді идея: | Сабақта жүргізілетін жұмыс түрлері туралы сөилем құрау.Оқушылар өз отаны ,өз ауылы,өз мектебі,өз сыныбы туралы әңгімелеуге дағдыландыру .Өз сыныбы,кітапхана,асхана туралы ойларын айтуға ,топтасып жұмыс істеуге дағдыландыру.Оқушыларға ойын түрлері арқылы, сын түрғысынан ойлата отырып, сөйлеу дағдысын дамыту. |
Оқу мақсаты: | Оқушылармен сөйлем құрай отырып, сын түрғысынан ойлата отырып, сөйлеу дағдысын дамыту. |
Тілдік мақсат: | Барлық оқушылар мәтін мазмұнын айта алады. негізгі сөздермен тіркестерді ажырата алады. Сыныптағы диалог арқылы тілін дамыту. Оқушының сауатты жазуын, есте сақтауын дамыту. Сабақты күнделікті өмірмен байланыстыра отырып тақырыптың мәнін ашу. Жазылым бойынша ұсыныстар: оқушылары эссе жазуға қалыптастыру. |
Алдыңғы оқу: | Алдыңғы тақырыпты еске түсіру және талқылау. |
Жоспар | |
Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Ресурстар |
5 мин | Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Кезекшімен жұмыс Топқа бөлу топ ережесі Сергіту сәті
. | Амандасады.
Мақал –мәтелдің түрлеріне қарай топқа бөлінеді Жүректен жүрекке . Сергіту сәті.Бір-біріне ізгі тілектер | Тақта. Қима қағаздар жүрек |
10 мин | Үй тапсырмасы. «Таза тақта» әдісі.
| Оқушылар бәрі тақтаға шығып өткен тақырыбы бойынша сұрақтар тақтаға жазылады, ал топтағы оқушылар табады,жауап берген сұрақ өшіріліп отырады,соңында тақта таза болады | Стикер , бор |
5мин
10 мин | Жаңа сабақ «миға шабуыл» әдісі, Мектеп ережелерін білесің бе Оқушыға арналған ереже Мектеп сөзінің шығуы Бүгін неше сабақ Сенің сүйікті пәнің Қазақ тілі сабағы қалай өтті Өз отаның туралы айтып бер Сен қай қалада тұрасың Өз ауылың туралы айтып бер Сенің мектебің қандай, ол қай көшеде орналасқан, мектебіңде не бар? РОЛДІК ОЙЫН Сәйкестігін тап Сөздер банкі әдісі Мектеп білім алып ,оны өмірде қолдануға үйретеді. Сондадабаланың басты ұстазы ата ана екенін түсінеді Сен білесің бе «диалогпен жұмыс» |
Ережені еске түсіру
Арап сөзінен шығып» Оқу орны»дегенді блдіреді Өз мектебі ,сыныбы, сүйікті пәні туралы әңгімелеу .
Қима қағазда жазылған оқиғаны көрсету Қызықты сабақ Жұмбақ жасырды Жаңылтпаш айттық Аударма жұмыстары Сөзжұмбақ шешу Тақырыпқа байланысты сөздерді жаз |
Стикер
|
8 мин | Қорытынды. «сөздікпен жұмыс» | Оқушылар өтілген сабақтағы жаңа сөздерді дәптерге жазады | стикер. |
мин | Бағалау. Топ бір -бірін бағалайды | Оқушылар бір -бірін бағалау арқылы бағаланады. | |
2 мин | Үй жұмысы. 5- жаттығу. | | |
2 мин | Кері байланыс. «көңіл куй» әдісі | Оқушылар кері байланыс арқылы сабақтың әрбір бөліміне пікір жазады. | Стикер. |
Сабақтан кейін қойланатын сұрақтар: |
Не сәтті болды? | «сергіту сәті», «рольдік ойын», «миға шабуыл». |
Не сәтсіз болды? | |
Нені жақсартуға болады? | |
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады? | |