Сабақтың тақырыбы: Түбір мен қосымша 5
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға түбір мен қосымша жайында түсінік беру
2. Ойлау қабілеттерін дамыту,оқу дағдыларын
қалыптастыру
3.Сауатты жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Қима қағаздар, кестелер, оқу құралдары.
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
299 – жаттығуды тексеру. Ережені сұрау.
III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:
Мақсат қою
Бүгінгі сабақтың мақсаты-түбір мен қосымша жайында түсіну
IV. Жаңа сабақ:
Просмотр содержимого документа
«Урок по теме Түбір мен қосымша»
Сабақтың тақырыбы: Түбір мен қосымша 5
Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларға түбір мен қосымша жайында түсінік беру
2. Ойлау қабілеттерін дамыту,оқу дағдыларын
қалыптастыру
3.Сауатты жазуға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Дәстүрлі сабақ
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілі: Сөздік әдісі, көрнекілік әдісі.
Сабақтың көрнекілігі: Қима қағаздар, кестелер, оқу құралдары.
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу ә) дайындығын қадағалау б) психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
299 – жаттығуды тексеру. Ережені сұрау.
III. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:
Мақсат қою
Бүгінгі сабақтың мақсаты-түбір мен қосымша жайында түсіну
IV. Жаңа сабақ:
1. Дәптермен жұмыс.
Жатқа жазу: Асқабақтың дәмі
Таңдайымда әлі.
Кептірілген дәні
Таптырмайтын дәрі.
2. Оқулықпен жұмыс.
Ереже: Сөздің әрі қарай бөлінбейтін бөлігін түбір деп атайды. Көк, қобыз
Түбірге жалғанған бөлігін қосымша деп атайды. Көкшіл, қобызшы.
305-жаттығу.
Сөйлемдерді көшіріп жазады.Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіреді.
306-жаттығу.
Өлеңді оқып, қарамен жазылған сөздің түбірін қосымшасын сызықша арқылы бөліп жазады.
Сурет-ші, мүсін-ші, терезе-нің
3.Сергіту сәті . Бала- бала балақан
Қане қайсы алақан.
Саусақтарың айбат,
Былай,былай ойнат.
V. Сабақты бекіту:
4. Тақтамен жұмыс.
307-жаттығу.
Түбір сөздер мен тиісті қосымшаларды сәйкестендіреді.
Сый-лық, жұмыс-шы, біл-гіш, өнер-лі, ұш-қыш.
308-жаттығу.
Өлеңді оқып, қарамен жазылған сөздердің қайсысы түбір, қосымша екенін дәлелдейді.
VI. Сабақты қорыту: Сұрақ-жауап арқылы.
VII.Оқушыларды бағалау: Белсенді қатысқан оқушыларды бағалау
VIII. Үйге тапсырма беру: 309-жаттығу.Ереже жаттау