2 сынып
Саба?ты? та?ырыбы: ?й жануарлары
Саба?ты? ма?саты:
- Білімділік: о?ушылар?а ?й жануарлары, т?рт-т?лік туралы т?сінік беру.
- Дамытушылы?: с?йлеу да?дысын ?алыптастыру, ?аза? тіліне ?ызы?ушылы? ?абілетін арттыру.
- Т?рбиелік: малды? т?лдерін с?юге ?ам?ор болу?а баулу, ?лтты? салт-д?ст?рді ?адірлеу.
Саба?ты? т?рі: жа?а саба?ты ме?геру.
?діс: топпен ж?мыс, с?ра?-жауап.
?йымдастыру кезе?і.
Жыл мезгілдерін с?рау.
- Бір жылда неше ай, к?н бар?
- Бір айда неше к?н, апта бар?
- Бір аптада неше к?н бар?
- ?й жануарларына нелер жатады?
- Ал балалар, сендерді? ?йлерінде ?андай жануарлар бар?
- Т?рт т?лік дегеніміз не?
- Т?рт т?лікті? адам?а пайдасы бар ма?
С?здік диктант.
Сиыр, жануарлар, жыл?ы, ешкі, ?ымыз, ш?бат, ??лын, к?с-к?с, ш?ре-ш?ре, ?укім-?укім. (о?ушыларды? ?здеріне тексерту)
Сыныпты 3 топ?а б?лу.
1 де?гей: о?улы?та?ы «Малды? баласын с?юі» ?ле?ін м?нерлеп о?ып шы?у.
2 де?гей: ж?мба?ты? шешуін тауып, ?ой, т?йе с?здерді септеу.
3 де?гей: Жа?а с?здер мен с?з тіркестерді пайдаланып ?й жануарлары туралы ша?ын ??гіме жазу.
Та?тада?ы ма?ал-м?телдерді д?птерге к?шіріп жазу.
С?зж?мба?ты шешу.
Та?тада ауыл с?зін т?уелдеу.
Сергіту с?ті.
О?улы?тан «?оша?ан» ?ле?ін м?нерлеп о?у.
Та?тада сурет бойынша ж?мыс.
Ассоцограмманы толы?тыру.
?й жануарлары туралы ма?ал-м?телдерді шешу.
Білімдерін ба?алау.
?йге тапсырма: «?оша?ан» ?ле?ін жаттау
Просмотр содержимого документа
«Урок казахского языка «?й жануарлары» »
2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Үй жануарлары
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларға үй жануарлары, төрт-түлік туралы түсінік беру.
Дамытушылық: сөйлеу дағдысын қалыптастыру, қазақ тіліне қызығушылық қабілетін арттыру.
Тәрбиелік: малдың төлдерін сүюге қамқор болуға баулу, ұлттық салт-дәстүрді қадірлеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.
Әдіс: топпен жұмыс, сұрақ-жауап.
Ұйымдастыру кезеңі.
Жыл мезгілдерін сұрау.
Бір жылда неше ай, күн бар?
Бір айда неше күн, апта бар?
Бір аптада неше күн бар?
Үй жануарларына нелер жатады?
Ал балалар, сендердің үйлерінде қандай жануарлар бар?
Төрт түлік дегеніміз не?
Төрт түліктің адамға пайдасы бар ма?
Сөздік диктант.
Сиыр, жануарлар, жылқы, ешкі, қымыз, шұбат, құлын, көс-көс, шөре-шөре, әукім-әукім. (оқушылардың өздеріне тексерту)
Сыныпты 3 топқа бөлу.
1 деңгей: оқулықтағы «Малдың баласын сүюі» өлеңін мәнерлеп оқып шығу.
2 деңгей: жұмбақтың шешуін тауып, қой, түйе сөздерді септеу.
3 деңгей: Жаңа сөздер мен сөз тіркестерді пайдаланып үй жануарлары туралы шағын әңгіме жазу.
Тақтадағы мақал-мәтелдерді дәптерге көшіріп жазу.
Сөзжұмбақты шешу.
Тақтада ауыл сөзін тәуелдеу.
Сергіту сәті.
Оқулықтан «Қошақан» өлеңін мәнерлеп оқу.
Тақтада сурет бойынша жұмыс.
Ассоцограмманы толықтыру.
сиыр
Үй жануарлары
қой
жылқы
ешкі
Үй жануарлары туралы мақал-мәтелдерді шешу.
Білімдерін бағалау.
Үйге тапсырма: «Қошақан» өлеңін жаттау