поглибити знання учнів про Україну як єдину країну, формувати почуття належності до своєї країни,до її історії та традицій; розвивати критичне мислення, стимулювати прояв інтересу до історії свого народу; сприяти вихованню шанобливого ставлення до всіх людей, що проживають на території України, гордості за свій народ, любові до рідного краю, дбайливого ставлення до скарбів Батьківщини.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
««Україна - єдина країна» »
Вчитель поч. класів: Проценко Олена Вікторівна
Тема «Україна - єдина країна»
Мета:
поглибити знання учнів про Україну як єдину країну, формувати почуття належності до своєї країни,до її історії та традицій; розвивати критичне мислення, стимулювати прояв інтересу до історії свого народу; сприяти вихованню шанобливого ставлення до всіх людей, що проживають на території України, гордості за свій народ, любові до рідного краю, дбайливого ставлення до скарбів Батьківщини.
Обладнання: карта України, вислови про Україну, виставка малюнків « Мальовнича Україна», квітка – семиквітка, епіграф.
Хід уроку:
І. Організація класу.
1.Привітання
Учитель:
Нас до класу дзвоник кличе,починається урок.
Тож сідаймо всі зручніше –й робимо в казку перший крок.
Адже сьогодні у нас незвичайний урок,
До світу фантазії ми робимо крок.
І з Творчістю ми зустрічались не раз
І знову Вона завітає до нас.
Це час міркувань, наполегливий час –
Цікаві завдання чекають на вас!
2.Вступне слово вчителя.
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб виконати на уроці завдання, будьте старанними і слухняними.
А девіз наш такий:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
А тепер разом всі ми на дошку поглядаємо,
Пелюстку відриваємо, гуртом всі починаємо! ( далі використовувати прийом « Квітка-семиквітка» на зворотній стороні кожної пелюстки написано завдання) 1
II. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Зі мною будете грати, тему уроку визначати.
Слухання вірша:
Моя найкраща в світі сторона,
Чарівна, неповторна, Україно!
Для мене в цілім світі ти — одна
І рідна, й мила, дорога, єдина.
1-ша пелюстка: скажіть, любі діти, яка тема нашого уроку? ( Діти допомагають
визначити тему уроку)
Епіграфом нашого уроку стануть слова відомого українського поета В.Сосюри
Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов'їну.
3. Визначення мети і завдань уроку ( вправа « Мікрофон»)
Учитель: - Любі діти, тема нашого першого уроку пов’язана з нашою країною.
Тому, я хочу знати, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
( учні висловлюють свої думки у мікрофон, який передають один одному по черзі )
IIІ.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів ( вправа « Асоціативний кущ»)
2-га пелюстка:
Тож не будемо гаяти часу,
другу пелюстку відриваємо
Учитель: Діти, скажіть, будь ласка, а з чим у вас асоціюється назва «Україна»
( відповіді учнів)
ІV. Основна частина.
Учитель:
Тож ми далі продовжуємо,
третю пелюстку відриваємо
3-га пелюстка:
Дружно й швидко все вивчай
Історію роду пам’ятай!
Учитель: Отже, слово надаємо нашим історикам. Вони допоможуть нам
усвідомити, хто ми є і де наші корені. 2
1 – й історик:
Хто ми? Хто ж ми, українці? Звідки ми взялися?
"Звідки й всі, - один промовив, - тепер розберися".
2 – й історик:
Історія України правічна. Вона сягає у кілька тисячолітню глибину. Перша держава на території України з’явилася 7 тисяч років назад. Українські землі були заселені мирними хліборобами закоханими у свою землю, але мужніми і непереможними. І у нас є підстави думати, що трипільська цивілізація, яка виникла на території України, була найдавнішою з усіх відомих.
3 – й історик:
Зажурилась Україна, бо нічим прожити,
Витоптала орда кіньми маленькії діти.
Котрі молодії – у полон забрато;
Як зайняли, то й погнали до пана, до хана.
4 – й історик:
Нестерпно стало жити українському людові в неволі, і почав він утікати. Втікачі називали себе козаками. Вони заснували Запорізьку Січ. Сміливі і волелюбні козаки стали гордістю України. Вони стали захисниками і оборонцями всього народу.
Учитель: Дякую вам мої юні знавці історії, а ми продовжуємо нашу подорож і відриваємо наступну пелюстку нашої квітки. Хочете дізнатися, що вона нам пропонує?
4-я пелюстка:
Все, що вивчив, пам’ятай,
Походження слів не забувай!
Квітка нагадує нам, що на уроці присутні знавці мови, які допоможуть нам роз’яснити деякі значення почутих нами слів.
1-й мовознавець: Ми дуже уважно слухалинаших істориків і у нас вже є доповнення до їхнього матеріалу. Ми дослідили історію походження деяких слів, а саме:
2-й мовознавець: слово «Україна» – утворилося від словосполучення « у своєму краю»,
Слово «українець» – це той, хто живе у своєму краю.
Учитель: Дякую вам мої мовознавці за гарні роз’яснення, тепер нам все зрозуміло.
5-а пелюстка:
Уважно, ви послухайте,
І цікаві вправи виконайте.
Діти (з буквами):
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніша їм своя пустиня,
А ніж земний в пустині рай.
Її всі згадують щоднини,
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
– Давайте спробуємо підібрати риму до вірша про Україну.
2. Вірш про Україну
Ось небо блакитне і сонце в зеніті!
Моя Україна найкраща у …. (світі!)
Моя Україна – це ліс і озерця,
Безмежні степи і чарівні … (джерельця.)
Красиві пейзажі і гори високі,
Маленькі струмочки і річки… (глибокі.)
Міста старовинні і замки прекрасні,
Великі будови і дуже …(сучасні.)
Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна – це пісня … (весела.)
Це щира, багата, як світ її мова,
Крилата така, мелодійна … (чудова.)
Її обереги верба і калина,
Найкраща у світі – …( моя Україна.)
Бо нам найрідніші Вітчизна і мати.
То як же нам, дітям, її не кохати!
Моя Україна – козацькая слава!
Така волелюбна й мирна … (держава.)
Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати, … (відкрила.)
Вітчизна свята, дорога Україна,
Для кожного з нас ти у світі – … (єдина.)
Учитель: У нас залишилося ще дві пелюстки.
Цікаво, що нам підготувала шоста пелюсточка?
Оберіть правильну відповідь.
1) Як називається столиця України?
А) Харків;
Б) Львів;
В) Київ.
2) Коли наша країна святкує День Незалежності?
А) 22 січня;
Б) 24 серпня;
В) 28 червня.
3)Як правильно називається поєднання кольорів на українському державному прапорі?
А) Жовто-блакитний;
Б) блакитно-жовтий;
В) синьо-жовтий
– Ви – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю так, як заповідав великий Тарас, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.
Учитель: у нас залишилася остання пелюстка, зірвемо її .
– Як ви можете вже примножити нашу державу?( відповіді дітей)
III.Підсумки. Рефлексія.
Урок підходить до кінця і пелюсток уже нема!
Квітка-семіцвітка, прощавай, лети,
З радістю ми грались, щиро, від душі.
Пелюстки чарівні ти подарувала,
Грою зацікавила, про знання подбала!
Учитель: Діти, серед нас є присутній журналіст. Він хоче написати статтю в шкільну газету про нашу роботу. І хоче взяти у вас інтерв’ю.( вправа «Мікрофон»)
Закінчіть одну з фраз :
Мені було цікаво дізнатися про....
Найбільшим відкриттям для мене було...
МИ – ЄДИНА КРАЇНА! Незважаючи на усі негаразди, ми прагнемо одного – спокою, миру та чистого блакитного неба над головою.
1.Моя найкраща в світі сторона,
Чарівна, неповторна, Україно!
Для мене в цілім світі ти — одна
І рідна, й мила, дорога, єдина.
2. 1 – й історик:
Хто ми? Хто ж ми, українці? Звідки ми взялися?
"Звідки й всі, - один промовив, - тепер розберися".
2 – й історик:
Історія України правічна. Вона сягає у кілька тисячолітню глибину. Перша держава на території України з’явилася 7 тисяч років назад. Українські землі були заселені мирними хліборобами закоханими у свою землю, але мужніми і непереможними.
3 – й історик:
Зажурилась Україна, бо нічим прожити,
Витоптала орда кіньми маленькії діти.
Котрі молодії – у полон забрато;
Як зайняли, то й погнали до пана, до хана.
4 – й історик:
Нестерпно стало жити українському людові в неволі, і почав він утікати. Втікачі називали себе козаками. Вони заснували Запорізьку Січ. Сміливі і волелюбні козаки стали гордістю України. Вони стали захисниками і оборонцями всього народу.
1-й мовознавець: Ми дуже уважно слухалинаших істориків і у нас вже є доповнення до їхнього матеріалу. Ми дослідили історію походження деяких слів, а саме:
2-й мовознавець: слово «Україна» – утворилося від словосполучення « у своєму краю»,
Слово «українець» – це той, хто живе у своєму краю.