«Қашаған Күржіманұлы атындағы №8 орта мектеп»
«Белгісіз азайтқышы бар
теңдеуді шешу»
(Ашық сабақ)
ӨТКІЗЕТІН:1 «Б» сынып жетекшісі:
Джилгельдыева Т.Д.
Жаңаөзен қаласы
2018 жылы
Сабақ тақырыбы: | Белгісіз азайткышы бар теңдеу | Мектеп: № 8 орта мектеп | ||||
Күні : 26.02.2018ж | Мұғалімнің есімі: Джилгельдыева Т.Д. | |||||
СЫНЫП: 1 «Б» сынып | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Оқу мақсаты: |
| |||||
Барлық оқушылар: Оқушылардың басым бөлігі: Кейбір оқушылар: | ||||||
Ресурстар: | Әр оқушыға арналған: -бір-бірден ламинатталған парақ қағаз; -маркер; -белгісіз азайтқышы бар теңдеулер жазылған парақшалар; | |||||
АКТ қолдану дағдылары | -интерактивті тақта; | |||||
Тірек сөздер | Белгісіз азайтқышы бар теңдеуді шешу | |||||
Сабақтың мақсаты: | Белгісіз азайтқышты табу туралы ережені қолданып, белгісіз азайтқышы бар теңдеуді шешу дағдысын қалыптастыру. Осындай теңдеуді шешу алгоритмін құрау. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут 5 мин | Ұйымдастыру. Қане, қайсы, алақан. Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! «Кім жылдам ойыны?» әдісі -Қосылғыштардың орнын ауыстырғанымен қосындының мәні.? - Сіздер сабаққа нешеде келесіз? Теңдеу туралы бейнеролик көрсету |
доп лақтыру https://imektep.kz /kz/tendeu | ||||
Сабақтың ортасы 10 минут
| №1 Ойлан, тап.
х=8-6 х=2 8-2=6 6=6 Топтық жұмыс: Дескрипторлар: - Теңдеуді шешеді. - Өздерінің пікірлерімен бөлісу арқылы ақылдасады.
Топтық жұмыс: | Таныстырылым Компоненттерін атау
| ||||
Сергіту сәті | Бейнеролик | |||||
7минут | -Дәптермен жұмыс | Тапсырмаларды орындайды | ||||
Аяқталуы 7минут | Топтық жұмыс: | |||||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ көрсету арқылы бағалау.
| |||||
Бағалау | Оқушылар сабақ соңында: белгісіз азайтқышы бар теңдеуді шеше білуді; жаңа типті теңдеуді шешу кезінде өз әрекетін түсіндіруді үйренеді. Оқушының сабақты меңгеру деңгейін бағалау үшін сұрақтарды қою: — белгісіз азайтқышпен теңдеу құр. — Белгісіз азайтқыш болып табылатын не? (Бөлік.) — Осындай теңдеулерде белгісізді қалай табуға болады? Жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағы” бойынша өзін-өзі бағалау. | |||||
Қосымша ақпарат | |||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |
Оқушылар суреттерді тігінен және көлденеңінен сәйкестендіре отырып, сұрақ белгісінің орнына қандай сурет тұратынын табу тиіс. | Смаилик беру арқылы ынталандыру. | Дүниетану,Акт,еңбекке баулу. | |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||