Сабақ: математика
Тақырыбы: 75 сабақ
Тура және тура емес теңдіктер
МЕКТЕП: Ө.Жаңабаев орта мектебі
Күні: 30.01.2017 ж
Мұғалімнің аты-жөні: Д.Ахметова
Сынып: 1
Қатысқандар:
Қатыспағандар
Оқу мақсаты:
1.2.2.1 теңдікті, теңсіздікті, теңдеуді білу; дұрыс және бұрыс теңдікті ажырату
1.5.2.2 «+», «-», «≠», «=», «>», «<» белгілерін/ цифрларды /белгісіз санның символын қолдану
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың барлығы: «+», «-», «=», «≠», «>», «<» белгілерін, цифрларды пайдаланады.
Оқушылардың көбі: 20 көлеміндегі сандарды ондықтан аттамай ауызша қосу және азайту/ондықтарды ауызша қосу және азайту амалдарын орындайды.
Оқушылардың кейбірі 100-ге дейін ондықтармен санайды, жазады, салыстырады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары
.
Тілдік мақсат
Теңдік, теңсіздік
Өткен білім
Қосу мен азайту өзара кері амалдар екенін біледі.
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған іс-әрекет
Дереккөздер
Сабақтың басы
2 минут
(МК; Ұ;) Шаттық шеңбері
Аққу болып ұшамыз
Көлге келiп қонамыз
Көлдiң бетiн құшамыз
Қайта самғап ұшамыз.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Шаттық шеңбері
Сабақтың ортасы
14 минут
Сергіту сәті
1 минут
8 минут
Кіріспе Өрнектерді салыстыру нәтижесін теңдік түрінде жазуға болады. Тура және тура емес теңдіктер болады. Мысалы, 5-3=4-2-бұд тура теңдік 6+4= 2+7 –бұл тура емес теңдік.
(МК; Ұ;) 1-тапсырма Саябақта Әр топта неше бала бар? Санды өрнектерді салыстыр. Тура және тура емес теңдіктерді ата.
1+4=3+4 тура емес
5-2=7-3тура емес
5-3=7-2 тура теңдік.
2-тапсырма Шығарып көр Сурет бойынша жұмыс Балалардың жұмысын тексер. Сен неше тура емес теңдік таптың? Қателерін түзе
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай балалар,
Үп-үлкен боп өседі.
4-тапсырма Дәптермен жұмыс
Шытырманмен жүріп өт. Теңдіктердің атын сыз.
Салыстыру белгілерін қой. Санды өрнектерді салыстыр. Теңдікті анықтап белгісімен көрсет.
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Сергіту сәтіне арналған жинақ
Дәптермен жұмыс
Сабақтың соңы
6 минут
1 минут Рефлекция
Кері байланыс
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.
Бас бармақтар
Қосымша ақпарат
Тексерілді:
Бағалау: оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?
Бақылау
Оқушылар не үйренді? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?
Қорытынды бағалау
Сабақтың ең ұтымды кезеңдері
Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт
Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?