Әдебиеттік оқу пәнінен ашық сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:
Түйе (төрт түлік мал)
Ресурстар:
2-сынып оқулығы,компьютерлік тұсау кесер,видео, интерактивті тақта фломастер, стикерлер
Міндеті:
Білімділік: Өткен тақырыптарды еске алу.Төрт түлік мал туралы білімдерін арттыру.
Дамытушылық: Оқушылардың дағдысының дамуы мен ойлау қызметінің тәсілдерін дамытуды жалғастыру: салыстыру,талдау, жинақтау, шығармашылық ойлауын дамыту,
Тәрбиелік: бір-біріне деген сыйластық қарым-қатынасын қалыптастыруға,білімді болуға баулу жұмыстану.
Мақсаты:
Оқушылар түйенің пайдасы жөнінде білу және меңгеру.
Тапсырмалар
1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс. Жырларды еске түсіру,қайталау.Пайдасын айту.
2-тапсырма. Сәйкестендіру,салыстыру.
Әр топ берілген тапсырмаларды сәйкестендіреді. 5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту.
3-тапсырма.Постер қорғау.
Әр топ берілген әңгіме бойынша түсінгенін айтады.
6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
4- тапсырма. Өлеңді жаттау.
2- модуль.Сыни тұрғыдан ойлау.
1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог (топтық әңгіме)
Сергіту сәті: «Биле-биле»
4- модуль. АКТ. Интерактивті тақта
Оқу нәтижесі:
Түйенің сүті,шудасы,еті пайдалы екенін түсінеді.
Кейінгі тапсырма
Қосымша төрт түлік малға байланысты мақал –мәтелдер жаттап және тыйым сөздер біліп келу.
Бағалау
Топ бір - бірін бағалау
Кері байланыс
-Бүгін не білдік?
-Сабақ ұнады ма? (қол шапалақтау арқылы)
Сабақтың жүрісі:
Сабақтың этаптары:
Мұғалім мен оқушының іс-әрекеті
Модульдер мен уақыт
Ұйымдастыру
Сыныппен байланыс орнату
Өткен сабақты еске түсіру,ойлау қабілетін дамыту
Топқа бөлу
Сыныптың білім деңгейін анықтау
Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар:
1.Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.
Сабаққа сегізде келеміз
Сабақтан қалмаймыз дегенбіз
Ана тілін 5-ке оқып
Білімді оқушы боламыз
Үй тапсырмасын сұрау:
Мұғалім:-Өткен сабақта не өттік?
Оқушы:-Сиыр жырын жаттап,мақал-мәтелдер жазып келу.
Оқушылар 4 топқа бөлініп, топтағы рөлдерін анықтайды.( Төрт түлік арқылы топқа бөлу.Сиыр тобы,Қой тобы, Түйе тобы,Жылқы тобы)
Сынып ережесін шығару. Оқушылар сынып ережесін құрады.
Сұрақтарға жауап алу арқылы жаңа сабаққа ену.
Мұғалім: -Түйенің қандай пайдасы бар?
Оқушы болжамы:-Түйенің сүті,еті пайдалы.
Мұғалім:
-Осы төрт түлікке байланысты тағы не білеміз ?
Оқушы болжамы:
-білеміз, өйткені бұрынғы ата бабаларымыз осы төрт түлік малды бағып күндерін көрген.
2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог
3-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Топқа бөлу
Сабаққа кіріспе
Сабақ әрекетін
қызықтыру.
Сабақ мақсатын анықтау.
Тұсаукесер
Интерактифті тақтадан түйенің суретін көрсету.
Түйе шаруашылығы туралы бейнетаспа көреді.
Үйрену мақсаты мен табыс критерийін анықтау.Мұғалім оқушыларға сұрақ қоя отырып, өтілетін сабақтың мақсатын, критерийін анықтап алады
2-минут. АКТ модулі.
Интерактивті тақта
2 минут.1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.
(топтық әңгіме)
Рефлексия
-Бүгін не білдік?
-Сабақ ұнады ма? (қол шапалақтау арқылы)