Сабақ:Қазақ тілі
Мектеп:
Күні:17.01.2017
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 3 «б»
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы
Түбір сөз және туынды сөз 34-39 жаттығулар
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
Қосымшалардың жазылу емлесін меңгеруге жағдай жасау; Негізгі түбір мен туынды сөздерді салыстыра отырып, жұрнақтың қызметін түсінуге, туынды сөздердің түбірін табуға үйренуге жағдай жасау;
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар орындай алады:. Қосымшалардың жазылу емлесін меңгерген
- Оқушылардың көпшілігі орынд. Жұрнақтың қызметін түсінеді, туынды сөздердің түбірін таба алады. Бірін-бірі бағалауға үйренеді.
Кейбір оқушылар орындай алады:.Берілген сөздерді сөз құрамына талдады, жұрнақтың қызметін түсіндіре алады.
Тілдік мақсат
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:сөйлем,ұқыпты ұқыпсыз,
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:
Талқылауға арналған сұрақтар:
Суретке қандай тақырып қояр едің?
Не себепті. деп ойлайсыз?
Жалқаубек үнемі сабақтан кешігіп келеді
Жетістік критерилері
ТҮБІР МЕН ҚОСЫМШАНЫ АЖЫРАТАДЫ,сурет бойынша әңгіме құрай алады.
ТҮБІР МЕН ҚОСЫМШАНЫ АЖЫРАТАДЫ,сурет бойынша әңгіме құрай алмаиды.
Алдыңғы оқу:
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі
Жоспарланған жаттығу түрлері (төменгі жазбаларда сіз жоспарланған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)
Ресурстар
Басы 1-5 мин
Ұйымдастыру Өзімізге: Сәттілік, қуаныш!
Қонағымызға: Жақсы көңіл - күй!
Елімізге: Ашық аспан, молшылық
Топқа бөліну1-топ түбір сөз.2-туынды сөз с. 3-топ қосымшалы сөз с.4-топ сөйлем
Үй тапсырмасын тексеру.
Ортасы 5мин
15мин
Оқы,жатта,жаз әдісімен 34-жаттығу орындалады
35-жаттығу Әр топқа үш сөзден беріледі
1-топ ойын,бас,қой
2-топ орын,құлын,кезек
3-топ су,кітап,оқу
36-жаттығу Түбір сөздерге жұрнақтардың тиістісін қосып,туынды түбір жаса.
Бас-тық, күзет, сызғыш,екілік, оыншы, орындық,құлыншақ,кезекші қойшы.
37-жаттығу
Құдық-тан, төл-дер-ді, үй-ге, ой-нап.
38-жаттығуҚаамен жазылған сөздерді бөрік, көрік, қарын сөздермен салыстырып, олардың жазылуындағы өзгешеліктің себебін түсіндір.
Түбір сөз бен қосымшалы сөзді сәйкестендір.
Ерін шауып
Ерік халқы
Орын жауып
Халық ерні
Тап тауып
Шап орны
Жап еркі
«Дөңгелек үстел» стратегиясы. Әр топ сурет бойынша сөйлем құрайды. Суреттегі сөздің атауын сөз құрамына талдайды
Соңы 7мин
5мин
Үйге 39-жаттығу
Қосымша мәліметтер
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,ИКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды.(оқытуда,оқуда)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?