kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Тұқым және жеміс».

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ:Дүниетану

Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ

Күні:20.01.17.ж

Мұғалімнің есімі: Сәрсенбаева.Г.

Сынып: 2 «Г»

Қатысқандар: 29

Қатыспағандар: 1

Тақырыбы:

«Тұқым және жеміс».

Осы  сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Өсімдіктің өсуі-өнуі, жетіліп жеміске айналуы ұғым беру, құрғақ және шырышты жемістерді бір-бірінен ажырату

Тілдік мақсат:

Оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тұқым, жеміс,гүл түйіні

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Тұқым мен жеміс өсімдіктердің қандай мүшесі?

2.Өсімдіктердің тұқымдары қалай таралады?

Бұған дейін меңгерген білім:

Өсімдік.Өсімдік мүшелері(тамыр,сабақ,жапырақ).

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған іс-әрекет

Дерексөздер/Ресурстар

 Басы

Тапсырма

Дескриптор

Ортасы

Топтық жұмыс:

Дескриптор

Жұптық  жұмыс

Соңы

Кері байланыс

Психологиялық дайындық

Табиғат біздің анамыз,

Табиғатқа баламыз,

Иіліп сәлем береміз.

Біз әдепті баламыз.

Көктемде жерге енемін,

Ылғалда өсіп-өнемін.

Менің өскен жемісім,

Қыс бойғы сенің қорегің  ( Тұқым)

Аспай піскен,

Қайнамай түскен,  (Жеміс)

 «Жеміс» дегенді қалай түсінесің? Жеміске нелер жатады? Осы сұрақтар бойынша  жеміс суреттерін тақтаға ілу.

Ендеше,балалар  бүгінгі өтетін тақырыбымыз: «Тұқым және жеміс» деп аталады., яғни өсімдіктің көбею мүшелерімен танысамыз

     Жеміс - өсімдіктің бізге тартатын сыйы. «Сыйға – сый» деген осы. өйткені, біз оларды күтіп, баптап өсіреміз. Ал осы жемістер қайдан шықты?

Тұқым               Өсімдік                Жеміс

Жеміс

Шырынды                               Құрғақ                                                                            

  • Өсімдіктің көбею мүшелерімен танысты

Сарамандық жұмыс

І –топ.Алма тұқымын көрсету.

ІІ –топ. Қиярдың тұқымын көрсету.

ІІІ –топ. Қызанақтың тұқымын көрсету

         Жеміс тұқымдарын ажыратты.

Әр топқа жеміс суреттері таратылып беріледі. Оқушылар олардың құрғақ не шырынды екенін анықтайды.

Сәйкестік тесті

Бұл не?

Өнеді                              Сабақ

Өседі                              Тұқым

Көбейеді                        Тамыр

Қурайды                         Гүл

Білім алушылардың  жаңа тақырыпты меңгеру дәрежесін тексеру мақсатында төмендегідей сұрақтарды қоюыңызға болады:

-Тұқымы жемістің ішінде болатын өсімдіктерді ата?

-жүгері,бидай т.б. егістік өсімдіктерінің тұқымын қалай атайды?

-өсімдіктердің тұқымдары қалай таралады?

Интербелсенді тақта

Өтілген тақырып бойынша сұрақ

Интербелсенді тақта

Жемістер

( алма, қияр, қызанақ)

Түрлі тұқымдар

Жеміс суреттері

Үлестірме парақша

Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау –оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі)

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз.(оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма  қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:






 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Тұқым және жеміс».»



Сабақ:Дүниетану

Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ

Күні:20.01.17.ж

Мұғалімнің есімі: Сәрсенбаева .Г.

Сынып: 2 «Г»

Қатысқандар: 29

Қатыспағандар: 1

Тақырыбы:

«Тұқым және жеміс».

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Өсімдіктің өсуі-өнуі, жетіліп жеміске айналуы ұғым беру, құрғақ және шырышты жемістерді бір-бірінен ажырату

Тілдік мақсат:

Оқылым,тыңдалым, айтылым, жазылым


Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тұқым, жеміс ,гүл түйіні


Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Тұқым мен жеміс өсімдіктердің қандай мүшесі?

2.Өсімдіктердің тұқымдары қалай таралады?


Бұған дейін меңгерген білім:

Өсімдік.Өсімдік мүшелері(тамыр,сабақ,жапырақ).

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі


Жоспарланған іс-әрекет


Дерексөздер/Ресурстар

Басы















Тапсырма






Дескриптор











Ортасы


























Топтық жұмыс:





Дескриптор








Жұптық жұмыс







Соңы










Кері байланыс






Психологиялық дайындық

Табиғат біздің анамыз,

Табиғатқа баламыз,

Иіліп сәлем береміз.

Біз әдепті баламыз.

Көктемде жерге енемін,

Ылғалда өсіп-өнемін.

Менің өскен жемісім,

Қыс бойғы сенің қорегің ( Тұқым)


Аспай піскен,

Қайнамай түскен, (Жеміс)


 «Жеміс» дегенді қалай түсінесің? Жеміске нелер жатады? Осы сұрақтар бойынша жеміс суреттерін тақтаға ілу.

Ендеше,балалар бүгінгі өтетін тақырыбымыз: «Тұқым және жеміс» деп аталады.., яғни өсімдіктің көбею мүшелерімен танысамыз

     Жеміс - өсімдіктің бізге тартатын сыйы. «Сыйға – сый» деген осы. өйткені, біз оларды күтіп, баптап өсіреміз. Ал осы жемістер қайдан шықты?

Тұқым Өсімдік Жеміс


Жеміс



Шырынды Құрғақ

  • Өсімдіктің көбею мүшелерімен танысты


Сарамандық жұмыс

І –топ .Алма тұқымын көрсету.

ІІ –топ. Қиярдың тұқымын көрсету.

ІІІ –топ. Қызанақтың тұқымын көрсету


Жеміс тұқымдарын ажыратты.

Әр топқа жеміс суреттері таратылып беріледі. Оқушылар олардың құрғақ не шырынды екенін анықтайды.

Сәйкестік тесті

Бұл не?

Өнеді Сабақ

Өседі Тұқым

Көбейеді Тамыр

Қурайды Гүл


Білім алушылардың жаңа тақырыпты меңгеру дәрежесін тексеру мақсатында төмендегідей сұрақтарды қоюыңызға болады:

-Тұқымы жемістің ішінде болатын өсімдіктерді ата?

-жүгері ,бидай т.б. егістік өсімдіктерінің тұқымын қалай атайды?

-өсімдіктердің тұқымдары қалай таралады?







Интербелсенді тақта







Өтілген тақырып бойынша сұрақ















Интербелсенді тақта














Жемістер

( алма, қияр, қызанақ)



Түрлі тұқымдар







Жеміс суреттері











Үлестірме парақша

Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау –оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі)





Рефлексия


Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?


Бүгін оқушылар не үйренді?


Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?


Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?)


Уақытты қалай пайдаландым?


Қорытынды бағалау


Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз.(оқыту мен оқуға қатысты)

1:


2:


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?


1:


2:



Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?


1:



2:



























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
«Тұқым және жеміс».

Автор: Сәрсенбаева.Гулзипа

Дата: 11.02.2017

Номер свидетельства: 390455
