Пәні | математика | ||||
Мерзімі | 6.09.17 | ||||
Сыныбы | 4 | ||||
Сілтеме | Оқу жоспары, күнтізбелік жоспар, оқулық | ||||
Сабақтың тақырыбы | Теңдік, теңсіздік, өрнек, теңдеу | ||||
Сабақтың мақсаты |
| ||||
Сабақтың типі | қайталау | ||||
Сабақтың түрі | жфс | ||||
Әдісі | Диалогтік оқыту. Ойлан. Жұптас. Талқыла. Екі жұлдыз, бір тілек. | ||||
Ресурстар | Тақта, бор | ||||
Табыс критерии | Есептерді теңдеу құру арқылы шешеді. Өрнектерден теңдік пен теңсіздік құрастырады. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақ кезеңі | Уақыты | Оқу белсенділігін арттыруда қолданылатын әдіс-тәсілдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |
Білу | 5 мин. | Ойлан. Жұптас. Талқыла | -Қандай арифметикалық амалдар білесіңдер? -Компоненттерін атаңдар -Қандай шамалар білесіңдер? -Шамалардың өлшем бірліктерін атаңдар. | Сұрақтарға жауап береді. | |
Түсіну | 5 мин. | Диалогтік оқыту | -Теңдік деген не? -Теңсіздік деген не? -Өрнек деген не? -Теңдеу деген не? | Жауап беріп, мысал келтіреді. | |
Қолдану | 10 мин. | Диалогтік оқыту | 10 бет №1 950-х=760 х-215=70 Х=190 х=285 | Теңдеу құрастырып, екеуін шешеді. | |
Талдау | 20 мин. | Жеке жұмыс | №2 – есеп 30*х=150 30*3+х=155 Х=5 90+х=155 Х=65 №3 – есеп Барлығы – 960 кітап 1 – 245 кітап 2 - ?, 2 есе артық 3 - ?
№4 – кестені пайдаланып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр | Есептерді теңдеу құрып шешеді.
165/5=150-117 425+230<333*2 58*2=29*4 1000-111>120*4 | |
Жинақтау | |||||
Бағалау | 5 мин. | Екі жұлдыз, бір тілек | -Сабақта қай тапсырма қиындық туғызды? -Қай тапсырма оңай болды? | Жауап береді | |
Үй жұмысы | 11 бет №5 | ||||
Бағалау парағы
Кезеңдері
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
Бағалау
Формативті бағалау
Бармақ арқылы
Екі жұлдыз, бір тілек
Бағалау критерийлары
-амалдар - 1 балл
-компоненттер – 4 бал
-шамалар – 1 бал
-өлшем бірліктеріне – 3 бал
Әр дұрыс жауапқа 1 бал
Әр теңдеу құрастырғанға – 1 бал
Дұрыс шешсе – 1 балл
Барлығы – 4 бал
№2 – 4 бал
№3 – 4 бал