БҚО Қаратөбе ауданы Мұхит атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
Сабақ: Сауат ашу
Күні: 16.01.2017
Мұғалімнің аты-жөні: Тойшыбаева Бакиза Нурлыбаевна
Сынып: 1а
Қатысқандар саны -
Қатыспағандар саны -
Тақырыбы:
Табиғатқа саяхат. Ө дыбысы мен әрпі.
Оқу мақсаттары:
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар білуге тиіс: Тыңдалған материалдың мазмұнын түсінеді
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс : Әріп пен дыбысты таниды, ажырата алады
Кейбір оқушылар білуге тиіс Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтайды
Алдыңғы білімдер
Ө дыбысы мен әрпі
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған іс-әрекет
Дереккөздер
ресурс
Сабақтың барысы
2 минут
10 минут
(МК; Ө;Қ)
Сабақтың ортасы 20минут
(МК; Ұ;Ө;Қ)
Күндей жадырап,
Айдай арайлап,
Жұлдыздай жарқырап,
Судай таза көңілмен бүгінгі күнімізді бастайық.
Жұмбақ шешу
От шашады жалындап,
Қатты ұшқанда зымырап. (зымыран)
.деген сөзде бірінші қандай дыбыс естіліп тұр
З-Ұяң, дауыссыз дыбыс
Тіл ұстарту жаттығу
Ыз-ыз-ыз
Анар сүйкімді қыз.
Оз-оз-оз
Айзат жарыстан оз
Суреттермен жұмыс
Зәкір, қазы, қоңыз, көз, өзен, қаз
Дыбыстық, буындық талдау жасау
№1 Оқылым
. №1 Оқылым.
Аз Қаз өз көз өзен заман қоңыз сағыз тоғыз Зере.
Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы
1.2.6.1* Мұғалімнің көмегімен әңгімелеу мәтінін,
ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме,
ертегі) ажырату.
Оқушылар мұғаліммен қосылып айтады
Оқулықпен жұмыс
Қосымша материалмен жұмыс
Қосымша материалмен жұмыс
Сергіту
Ұзын қанат инелік,
Инелікке тимелік,
Ұшақты біз жасадық
Инеліктен үйреніп.
Зу-зу,зу-зу,зу-зу. (Қимылмен көрсету)
Бірге қайталап қимылмен көрсету
МК; Ө; Қ)
10 мин
З әрпін жазу
Дәптермен жұмыс
Қорытынды бөлім
3 минут
Кері байланыс
Қандай дыбыспен таныстық?
З дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі ?
Сөз ойла, тез ойла ойыны
Сабақ ұнады ма?
Қосымша ақпарат
Дифференциация: Балаларға қалай көмектесесіз?
Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?
Пән аралық байланыс: Денсаулық пен қауіпсіздік
АКТ құндылықтар
Сабақтың мақсатына жеттің бе?
Оқушылар не үйренді?
Ынтымақтастық анмосферасы қандай болды?
Оқушылар арасындағы дифференциялау бойынша іс – әрекеттер ұтымды болды ма?
Жоспарланған уақытты ұстандың ба?
Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?
Қорытынды бағалау
Сабақтың ең ұтымды кезеңдері
Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт
Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?