kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ө дыбысы мен әрпі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ: Сауат ашу.

Тақырыбы: Табиғатқа саяхат. Ө дыбысы мен әрпі.

БҚО Қаратөбе ауданы  Мұхит атындағы жалпы орта білім беретін мектебі

Күні: 11.01.2017

Мұғалімнің аты-жөні:  Тойшыбаева  Бакиза   Нурлыбаевна

Сынып: 1а

Қатысқандар саны -

Қатыспағандар саны -

Оқу мақсаттары:

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар білуге тиіс: Тыңдалған материалдың мазмұнын түсінеді

Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс Дыбыс пен әріпті таниды және ажыратады

Кейбір оқушылар білуге тиіс:Каллиграфиялық,графикалық нормаларды сақтайды

Алдыңғы білімдер

Ң дыбысы мен әрпі

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Дереккөздер

ресурс

Сабақтың барысы

2 минут

10 минут

(МК; Ө;Қ)

Сабақтың ортасы 20минут

(МК; Ұ;Ө;Қ)

Сыныбымыз тап-таза

Борда дайын тақтада

Денемізді жинақтап,

Отырайық партаға.

Бұл  ауылда   өзен  бар  екен. Өрісі  де  кең  екен.Өрісте жайылып  жүрген  төлдерді  көрдік(бота,бұзау,қозы.лақ).Өзеннің  арғы  бетінен  көкектің  дауысын  естідік.Өрік  ағашы  да  бар  екен.Одан өрік  жинап  алдық.Ауылымызға  көңілді  өлең  айтып  қайттық.

Жаңа  сөздермен  жұмыс

өзен,өріс,төлдер,көкек,өрік,өлең.

өзен,өріс,  өрік,өлең.деген сөздерде бірінші қандай дыбыс естіліп тұр

Буынға  бөлгізіп,мағынасын  ашып,қандай  жаңа  әріп  кездесіп  тұрғанын  аңғарту.

Ө- жіңішке, дауысты дыбыс

Дыбыстық, буындық талдау жасау

Өрік- абрикос-apricot ( априкот)

Өзен- река – river ( ривер)

Өрмекші- паук-spider ( спайдер)

№1 Тыңдалым.

-Мерей, табиғат деген не?

-Сұрақтың жаабын төмендегі суреттерден табуға болады?

Табиғатқа тағы не жатады?

Іздеуді ұйымдастыр.

№2 Оқылым

Оқулықта берілген сөздерді  буындап, тұтастай оқу

Шөл   төл   өрнек  көрік   көрме  көл   сөл   өрмек   көлік   көрші   көке   өмір  өрт   өрме  көгөніс   көрші

Оқушылар мұғаліммен қосылып айтады

Суретпен жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Қосымша материалмен жұмыс

Сергіту

Өзен,өлке,өмірде

Ө-дыбысы  көңілде

Өркеш-өркеш  жерлерде,

Өріктерім  төгілме(қимылмен көрсетеді)

Топтық жұмыс

  1. Топ. Кеспе әріптерінен сөз құрату. Аңшы, қамшы, таң, тоң, жаңғақ, оң
  2.  Топ . Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қой.

Са.ырауқұлақ, а.шы, ша.ғы, қа.қа, та.қурай.

  1. Топ : Төмендегі сөздердің ішінен дауысты, дауыссыз дыбыстардың астын сыз.

Аңшы, қаңқа, шаңғы, аң,

Бірге қайталап қимылмен көрсету

Қосымша материалмен жұмыс

 МК; Ө; Қ)

10 мин

әрпі мен ол кездесетін сөздерді қатесіз, әрі көркем жазу

Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы

1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін

сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

Дәптермен жұмыс

Қорытынды бөлім

3 минут

Кері байланыс

Балалар бүгінгі өткен әрпімізді басқа әріптеріміздің арасынан кім шапшаң тауып береді? 
-Қандай дыбыспен таныстық?              дыбысымен 
-Ол қандай дыбыс? 
-дауысты
 дыбысы мен әрпін тануда бізге қиын болды ма? 
-Қандай сөздерді оқуда қиналдыңдар? 
-Қандай сөздер бізге бұрын таныс еді? 
- Қандай сөздерді бірінші рет естідіңдер? 
-Сабақ ұнады ма? 

Қосымша ақпарат

Дифференциация: Балаларға қалай көмектесесіз?

Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Пән аралық байланыс: Денсаулық пен қауіпсіздік

АКТ құндылықтар

  •  
  •  
  •  
  •  

Сабақтың мақсатына жеттің бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық анмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциялау  бойынша іс – әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандың ба?

Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері

  1.  
  2.  

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт

  1.  
  2.  

Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ө дыбысы мен әрпі.»

Сабақ: Сауат ашу.

Тақырыбы: Табиғатқа саяхат. Ө дыбысы мен әрпі.


БҚО Қаратөбе ауданы Мұхит атындағы жалпы орта білім беретін мектебі


Күні: 11.01.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Тойшыбаева Бакиза Нурлыбаевна


Сынып: 1а

Қатысқандар саны -

Қатыспағандар саны -


Оқу мақсаттары:

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану




Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар білуге тиіс: Тыңдалған материалдың мазмұнын түсінеді



Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс Дыбыс пен әріпті таниды және ажыратады



Кейбір оқушылар білуге тиіс:Каллиграфиялық,графикалық нормаларды сақтайды




Алдыңғы білімдер

Ң дыбысы мен әрпі



Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Дереккөздер

ресурс

Сабақтың барысы


2 минут



10 минут




(МК; Ө;Қ)








Сабақтың ортасы 20минут

(МК; Ұ;Ө;Қ)


Сыныбымыз тап-таза

Борда дайын тақтада

Денемізді жинақтап,

Отырайық партаға.

Бұл ауылда өзен бар екен. Өрісі де кең екен.Өрісте жайылып жүрген төлдерді көрдік(бота,бұзау,қозы.лақ).Өзеннің арғы бетінен көкектің дауысын естідік.Өрік ағашы да бар екен.Одан өрік жинап алдық....Ауылымызға көңілді өлең айтып қайттық.

Жаңа сөздермен жұмыс

өзен,өріс,төлдер,көкек,өрік,өлең.

өзен,өріс, өрік,өлең.деген сөздерде бірінші қандай дыбыс естіліп тұр

Буынға бөлгізіп,мағынасын ашып,қандай жаңа әріп кездесіп тұрғанын аңғарту.

Ө- жіңішке, дауысты дыбыс

Дыбыстық, буындық талдау жасау

Өрік- абрикос-apricot ( априкот)

Өзен- река – river ( ривер)

Өрмекші- паук-spider ( спайдер)

№1 Тыңдалым.

-Мерей, табиғат деген не?

-Сұрақтың жаабын төмендегі суреттерден табуға болады?

Табиғатқа тағы не жатады?

Іздеуді ұйымдастыр.

№2 Оқылым


Оқулықта берілген сөздерді буындап, тұтастай оқу

Шөл төл өрнек көрік көрме көл сөл өрмек көлік көрші көке өмір өрт өрме көгөніс көрші

Оқушылар мұғаліммен қосылып айтады


Суретпен жұмыс
















Оқулықпен жұмыс







Қосымша материалмен жұмыс

Сергіту


Өзен,өлке,өмірде

Ө-дыбысы көңілде

Өркеш-өркеш жерлерде,

Өріктерім төгілме(қимылмен көрсетеді)

Топтық жұмыс

  1. Топ . Кеспе әріптерінен сөз құрату. Аңшы, қамшы, таң, тоң, жаңғақ, оң

  2. Топ . Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қой.

Са...ырауқұлақ, а...шы, ша...ғы, қа...қа, та......қурай.

  1. Топ : Төмендегі сөздердің ішінен дауысты, дауыссыз дыбыстардың астын сыз.

Аңшы, қаңқа, шаңғы, аң,

Бірге қайталап қимылмен көрсету





Қосымша материалмен жұмыс


МК; Ө; Қ)

10 мин

әрпі мен ол кездесетін сөздерді қатесіз, әрі көркем жазу

Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы

1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін

сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

Дәптермен жұмыс


Қорытынды бөлім

3 минут




Кері байланыс


Балалар бүгінгі өткен әрпімізді басқа әріптеріміздің арасынан кім шапшаң тауып береді? 
-Қандай дыбыспен таныстық?  дыбысымен 
-Ол қандай дыбыс? 
-дауысты
дыбысы мен әрпін тануда бізге қиын болды ма? 
-Қандай сөздерді оқуда қиналдыңдар? 
-Қандай сөздер бізге бұрын таныс еді? 
- Қандай сөздерді бірінші рет естідіңдер? 
-Сабақ ұнады ма? 



Қосымша ақпарат




Дифференциация: Балаларға қалай көмектесесіз?

Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?



Пән аралық байланыс: Денсаулық пен қауіпсіздік

АКТ құндылықтар

Бақылау

Сабақтың мақсатына жеттің бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық анмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциялау бойынша іс – әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандың ба?

Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?



Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері

1.

2

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт

1.

2

Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ө дыбысы мен әрпі.

Автор: Тойшыбаева Бакиза Нурлыбаевна

Дата: 10.02.2017

Номер свидетельства: 390132
