Оқу ісінің меңгерушісі:
Күні: Сынып: 1 | Қатысқандар саны: 10 Қатыспағандар саны:- Мұғалімі: Құлбарақ Айсұлу | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Ә дыбысы мен әрпі.Аққала. | |||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы:Табиғатқа саяхат. Ә дыбысы мен әрпі туралы жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба, таныстырылым. | |||||||||||||||||||||||||
Тілдік құзыреттілік | Ата,дедушка | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | Психологиялық дайындық: - Сәлеметсіздер ме балалар. Бүгінгі сауат ашу сабағы өзгеше өткелі отыр, оған себеп, бүгін бізге қонаққа ата – аналарымыз, апайлар келіп отыр. Солармен амандасып алайық. Қайырлы таң досым Кілең бестік болсын! | Шаттық шеңбері | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 8 минут | Үй тапсырмасын қайталау. Адасқанқан әріптер мен сандар
1-топ: - 1 5 8 - әке - 1 11 2 6 - әнші - 1 9 11 8 5 - әйнек 2 –топ: - 1 11 - ән - 1 7 8 11 - әуен - 1 12 8 3 6 - әдемі 3 –топ: - 1 4 5 8 11 2 8 5 - әткешек - 1 10 8 4 - Әсет - 1 10 8 3 - Әсем Интербелсенді тақтадан бейнежазба көру.Әдыбысы мен әріпіне байланысты. №1 Мәтінді оқы. Аққаланы сипаттап айт.
Сұрақтарға жауап беру арқылы қима қағаздан аққала жасау.
№2 Ойлан,тап. Кәрі-жас. Ащы-тұщы. | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс | ||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті 1 минут | Әппақ болып таң атты, Түтiн тiке шығады. Қарлығаштар қанатын Самғап биiк ұшады. Топ-топ, топ басайық, Жалаудан күн жасайық. Жаса, жаса алтын күн Жаса, жаса жарқын күн. (балалар қолдарын соғады) | Сергіту сәтіне арналған жинақ | ||||||||||||||||||||||||
Аяқталуы 16 минут Қызықты тапсырма 8 минут | №3 Жұмбақты оқып,шешуін тап. Таңмен көзін ашады, Әлемге нұрын шашады. Мына суреттердің қайсысы осы жұмбақтың шешуі болады? Жарайсыңдар балалар! Жауабы: Күн. Дәптермен жұмыс. | Оқулық, дәптерлер. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Смайликтер | ||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||||||||||||||||||||||