Пән: дүниетану Күні: 22.12.2017ж Сынып:3 «Ә» | Мектеп: Пенжім орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Жансейтова А.Қ Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Табиғат құбылыстары. Денелер.Заттар. |
Оқу мақсаттары | Табиғат құбылыстары туралы түсінік қалыптастырып, табиғат құбылыстарымен таныстыру. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: тік төртбұрыштың ауданын табады. Көптеген оқушылар: тіктөртбұрыштың ауданын салыстыра біледі. Кейбір оқушылар: Тіктөртбұрыштың ауданын талдайды,қорытындылайды. |
Бағалау критерийлері | Табиғат құбылыстары туралы түсініктері қалыптасады, табиғат құбылыстарымен танысад. |
Тілдік мақсат | Дене, зат, табиғат, жасанды денелер. |
Құндылықтарды дарыту | жауапкершілікке, отансүйгіштікке, тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | әдебиет |
Бастапқы білім | Математиканың дүниетану мен байланысы. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 5мин | Оқушылармен амандасамын, түгендеймін. Психологиялық дайындық Оқушылар «шаттық шеңберіне» шығып, бүгінгі күнге сәттілік тілейді. Үй тапсырмасы сұралады. | Шаттық шеңбері |
Сабақтың ортасы 28мин Сергіту сәті 2мин | «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. 1. Қандай табиғат құбылыстарын білесіңдер? 2. Өзімізді қоршаған затты қалай атаймыз? 3. Заттың қандай қасиеттерін білеміз? Ия балалар, бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыз «Табиғат құбылыстары», «Денелер», «Заттар». 1. Тақырыпты оқушыларға оқып беремін. 2.Топтық жұмыс. Әр топ сол жыл мезгілінде болатын табиғат құбылыстарының тізімін жасайды. «Айна» әдісі бойынша оқушылар сергіп алады. 3. Дәптермен жұмыс. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймыз. 1. Табиғат құбылыстарын ата. 2.Табиғи апаттарға не жатады? 3. Апат кезінде өзіңді қалай ұстауың керек? 4. Табиғат құбылыстары дегеніміз не? | Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлемін |
Сабақтың соңы 5мин | Бүгінгі сабақта нені білді? нені үйренді? Сабақты қорытындылап, сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады. Кері байланыс. «Бас бармақ» әдісі бойынша оқушылар сабаққа қатысты өз ой-пікірлерін білдіреді. Үйге тапсырма беремін. 40-41бет, мазмұндау. | |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
| | |
Сабақ бойынша рефлексия | |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |