оқу құралдарын сұрау.сызғыш қандай қызмет атқарады?
Просмотр содержимого документа
«Сызғыш»
Бекітемін:
Күні:
Сыныбы: 3 сынып
Пәні : қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы : Сызғыш. Нешеу?
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушыларға лексикалық тақырып бойынша толық түсінік беру.Жаңа сөздермен таныстырып, лексикалық бірліктерді меңгерту,берілген құрылымдық үлгі бойынша сұрақ қоя білу.
2. Саналы білім алуға және өз оқу құралдарына ұқыптылықпен қарауға баулу.
3. Сөздік қорын байыту,ауызекі сөйлеу тілін ,есте сақтау қабілеттерін дамыту, байланыстырып сөйлеу дағдыларын арттыру
Күтілетін нәтиже : Тақырыпты түсініп оқи алады, жекелей жұмыстарды орындайды.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі :мәнерлеп оқу,сұрақ –жауап,әңгімелеу,баяндау,талдау,жинақтау.
Сабақтың көрнекілігі : мазмұнды суреттер,үлестірмен материалдар, кесте.
Пәнаралық байланыс :әдебиет, бейнелеу өнері,музыка
Сабақ барысы
I Ұйымдастыру барысы
а) оқушылармен амандасу, кезекшімен сұхбат
ә) оқушыларға психологиялық ахуал туғызу
II Үй тапсырмасын тексеру
Оқу құралдары. Үйге берілген тапсырманы сұрақ –жауап арқылы диалогқа түсіру.
Жаңа сөздерді ойын арқылы есаке түсіру, қайталау.(доп лақтыру)
II Жаңа сабақ
1.Жұмбақ
Жоқ өзінде баста,
Қас та мойын да.
Ұзындығы жазулы тұр бойында. (сызғыш)
1.Тақырыпты хабарлау ,мақсат қою.
1 тапсырма .Суретке қарап,тыңдау қайталау.
Мынау –сызғыш.Сызғыш сызу үшін керек.
Сұраққа жауап бер. Сызғыш не үшін керек?
3-тапсырма толықтырып оқы.(оқу құралдарының суреттерін көрсету, не үшін керектігін сұрау)
Сергіту сәті жұмыр қылыш
4-тапсырма толықтырып оқы.
5-тапсырма. Сызғыш өлеңімен танысу.Оқушылар мәнерлеп оқиды,
-Бұл не?
-Сызғыш нешеу?
-Олар қандай? Ұзын қысқа
-Сызғышпен не істейсің?
IV Дәптермен жұмыс
1. дыбыстық талдау сызғыш(тақтаға жазады)
2. сызғыш сөзін тәуелдеу.
V Бекіту
-Бұл тақпақ қалай аталады?
-Тақпақ не туралы?
-Сызғыш не үшін керек?
Сөзжұмбақ шешу.
VI Үйге тапсырма 4,5 тапсырма
V Бағалау
VI Қорытындалау