Педагогтің аты-жөні | Дәрменқұлова Л.Ж. | |
Күні: | 17.11.2020 | |
Сынып: 4 А | Қатысушылар саны: 24 | Қатыспаушылар саны: 0 |
Пәні | Қазақ тілі | |
Сабақтың тақырыбы | Сөйлемнің бірыңғай мүшелері | |
Осы сабақта қол жеткі зілетін оқу мақсаттары(оқубағдарламасына сілтеме) | 4.3.7.2 – сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажырату және тыныс белгісін (үтір, қос нүкте) қою | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар білуге тиісті: Тақырып туралы қосымша мәліметтер біледі. | |
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Тақырып мазмұнын түсінеді | ||
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Ережемен жұмыс істей алады | ||
Бағалау критерийі | Білім алушы - Сауатты жаза алады, сыни ойлай алады,топпен жұмыс жасайды | |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Сөйлемдер құрай алады | |
Құндылықтарды дарыту | Шығармашылық қабілетін дамыта отырып, топта өзара ынтымақтастыққа, сыйластыққа үйрету.Жауапкершілікке, өздігінен жұмыс істеуге, өз пікірі бар жеке тұлға болып қалыптасуына негіз қаланады. | |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, музыка, бейнелеу,дүниетану | |
АКТ қолдану дағдылары | Презентация арқылы оқушылардың шығармашылық түрде жұмыс жүргізуіне мүмкіндік ашылып, пәнге қызығушылығы артады. | |
Бастапқы білім | Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет | ресурстар |
Сабақтың басы 3-м ин 7-мин Сабақтың ортасы 2-мин | Сабақты ұйымдастыру: 1).Сәлемдесу. 2).Оқушыларды түгелдеу. 3).Психологиялық ахуал.Көзді жұмып тілек тілеу (бейсенбі күнінде тілеген тілектеріміз қабыл болар деп ойлаймын) енді көзімізді ашып, достарымызға жылы жүзбен қарап,жымиып, сабаққа сәттілік тілейміз. ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:«Кім тапқыр?» әдісі арқылы сұрау 51-жаттығуды тексеру Ауызша бағалау. Жарайсыңдар, жақсы, өте жақсы, керемет т.б. Жаңа тақырыпты сұрақ арқылы ашамын Жаңа сабақ Оқулықпен жұмыс Өлеңді оқып жатқа жаз. Сөйлемнің бірыңғай мүшелерін тауып астын сыз. . Өлеңді ма, па, та, те, да, мен арқылы бірыңғай мүшелерді байланыстыр және мәнерлеп оқы. 56-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті бірыңғай мүшелерді қойып, мәтінді көшіріп жаз. Біріңғаі мүшелер сөйлемні қай мүшесі екенін айт.Бірінші, үшінші сөйлемдерді бірыңғай мүшелері бар сөйлемдерге айналдырып жаз. | |
Сабақтың басы 3-м ин 7-мин Сабақтың ортасы 2-мин | Сабақты ұйымдастыру: 1).Сәлемдесу. 2).Оқушыларды түгелдеу. 3).Психологиялық ахуал.Көзді жұмып тілек тілеу (бейсенбі күнінде тілеген тілектеріміз қабыл болар деп ойлаймын) енді көзімізді ашып, достарымызға жылы жүзбен қарап,жымиып, сабаққа сәттілік тілейміз. ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:«Кім тапқыр?» әдісі арқылы сұрау 51-жаттығуды тексеру Ауызша бағалау. Жарайсыңдар, жақсы, өте жақсы, керемет т.б. Жаңа тақырыпты сұрақ арқылы ашамын Жаңа сабақ Оқулықпен жұмыс Өлеңді оқып жатқа жаз. Сөйлемнің бірыңғай мүшелерін тауып астын сыз. . Өлеңді ма, па, та, те, да, мен арқылы бірыңғай мүшелерді байланыстыр және мәнерлеп оқы. 56-жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті бірыңғай мүшелерді қойып, мәтінді көшіріп жаз. Біріңғаі мүшелер сөйлемні қай мүшесі екенін айт.Бірінші, үшінші сөйлемдерді бірыңғай мүшелері бар сөйлемдерге айналдырып жаз. | |
12-мин 3-мин 5-мин 3-мин Сабақтың соңы 5 минут | Мәтінді түсініп оқу Дескриптор:-Өлеңді іштей түсініп оқиды. − өлеңді мәнерлеп, қатесіз оқиды - сұрақтарға нақты жауап беруге дағдыланады. -өлеңнің үзіндісін өз сөзімен мазмұндайды «Бағдаршам» Қызыл түсті: түсінбедім; Сары түсті: сұрағым бар; Жасыл түсті: түсіндім карточкаларын көтереді. Сергіту сәті у Сөйлемдерді құрамындағы сөйлем мүшелеріне қарай сәйкестендір . Төмендегі сұрақтарға жауап бер Адасқанәріптер» Дескриптор: -Сөйлеу барысында дауыс ырғағын сақтайды. -Сөздерді сауатты жазады. -Өз жұмыстарына түсініктеме береді. “Басбармақ ” арқылы топтық жұмысты бағалау. Басбармақты жоғары қарай көтергені- мен сабақты жақсы түсіндім Басбармақты көлденең- сабақты түсінгендеймін Басбармақты төмен қарай-мен сабақты түсінбедім Сұрақтарға жауап беру арқылы қорытындылау Үй тапсырмасын беру 58-жаттығу Бағалау: 1.Жалпы топқа баға беру, мадақтау.2.Әр оқушыға баға қою. | Оқулық |