Сабақ: Математика | Мектеп: «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі»КММ |
Сабақтың тақырыбы: Шамалар және олардың қасиеттері | Мұғалімнің аты-жөні: Карлова Лаура Отепбайкызы |
Сынып: 1 Г | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
Сабақтың мақсаттары | 1.1.3.2 ** Өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: см, дм/кг/л. 1.1.3.3 ** Ұзындық: см, дм/ масса: кг/ көлем (сыйымдылық): л/ уақыт: с. шамасы мәндерін салыстыру және шама мәндерін қосу мен алу әрекеттерін орындау. |
Тілдік мақсаттар | • сыйымдылық, көлем ... қарағанда үлкен, .... қарағанда кем, тең, шамамен, жуық • салыстырыңыздар, тексеріңіздер, салыстыра отырып тексеріңіздер, көрсетіңіздер |
Құндылықтарды дарыту | Өзара сыйластыққа тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі, Ғылымға кіріспе пәндерімен байланыс |
Бастапқы білім | Көлемді қалай өлшейміз? |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы минут | Сан түзуіндегі сандар қатарын еске түсірейік. http://www.topmarks.co.uk/ordering-and-sequencing/caterpillar-ordering Оқушылар жазады, содан кейін мұғалім жазбасымен тексереді. ((Ұ) Оқушылар жұппен бір сызық бойына тұрады (қолдарында сандар жазылған карточкалар). | https://www.youtube.com/watch?v=Vwa5zBMF_WU |
Сабақтың ортасы 30 минут
| Стандартты өлшем бірліктерін пайдалану (Т/Ж, ОТ) Оқушылармен текшелерден ғимараттың моделін құрастырып немесе инсценировка түрінде, топпен жұмыс ұйымдастыру. (Ұ)Мектепте айналадағы заттарды оқушылар салыстырады. Заттарды өлшеуге тапсырма беріледі және нәтижелерін түсіндіреді. Оқулықпен жұмыс Сергіту сәті Сағат болайық. Тик-так, тик- так! Құс болып ұшайық. 1-2-3-4! Балық болып жүзейік. 1-2-3-4! Әтеш болып жүрейік. 1-2-3-4! Доп болып секірейік. 1-2-3-4! Қалыптастырушы бағалау тапсырма. Кесінділердің ұзындығын өлшеңіз және нәтижесін жазыңыз.
тапсырма. Суретке мұқият қараңыз. Күріштің массасын анықтаңыз және жазыңыз.
| Таразы (1кг-дық гир) немесе салмағы 1 кг-дық күріш Сандар тізбегі, өрнектер бейнеленген парақтар
https://iqsha.ru/uprazhneniya/1-klass/sostav-chisla/ |
Сабақтың соңы 2 минут | Қорытындылау Рефлексия | -Бүгінгі сабақ кімге қиын болды? Кім түсінбеді? -Кімде сұрақ бар? -Кім бәрін түсінді, алға қарай жылжып басқа білім алуға дайын? |
|
|
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Өлшеу құралдары мен шамаларды таңдауда және өлшем жүргізуде қиналатын оқушыларға көмек көрсету.
| Оқушылардың өлшеу құралдары мен шамаларды таңдауы және өлшем жүргізулері бағаланады. | Сергіту сәті арқылы жүргізіледі. |