kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Санды көбейтіндіге бөлу

Нажмите, чтобы узнать подробности

  • 4 сыныпқа арналған математика пәнінен сабақ жоспары.  Алматыкітап 2015
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Санды көбейтіндіге бөлу»

Пәні: Математика


Күні: 12.11.18

Сынып: 4 «в»

Мектеп: Дарынды балаларға арналған мамандандырылған С.Сейфуллин атындағы №11 облыстық қазақ мектеп-интернат кешені

Сабақ жоспары

Практикант: Махамбет Гауһар

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы



Санды көбейтіндіге бөлу

Сабақтың мақсаттары


Санды көбейтіндіге бөлу жолдарын меңгереді, көбейтудің қасиеттерін пысықтайды,ауызша және жазбаша есептей алады.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушы: Көбейту мен бөлудің компонеттерін біледі;

Көп оқушы: Санды көбейтіндіге бөле отырып, көбейтудің қасиеттерін пысықтай алады;

Кейбір оқушы: Ауызша және жазбаша есептейді, алған білімін жинақтайды, бағалайды, қорытынды жасайды, есеп құрастыра алады;

Сабақтың түрі

Аралас сабақ



Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Оқытушының іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу.

Сынып оқушыларын түгендеп, сабаққа әзірліктерін тексеру.


«Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар.
1. 1 ғасырда неше жыл бар?
2. 1 аптада неше тәулік бар?
3. 1 см қанша мм бар?
4. 1 кг қанша г бар?
5. 1км неше метр бар?
6. 1 метрде қанша см бар?
7. 1 тоннада қанша кг бар?
8. 1 сағатта қанша минут бар?

Оқытушымен амандасады.





1.100 жыл

2.7 тәулік

3. 10 мм

4. 1000 г

5. 1000 м

6. 100 м

7. 1000 кг

8. 60 минут















Өткенді қайталау

Өткен сабақта қандай тақырыпқа есептер шығарып едік?

Формуласын тақтаға жазу.

Көбейту амалының компоненттерін кім айтып жібереді?
Бөлу амалының компоненттерін кім айтып жібереді?

1.Көбейткіштердің орнын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді. Бұл- көбейтудің қандай қасиеті?

2.Көршілес көбейткіштерді олардың көбейтіндісімен алмастыруға болады. Бұл – көбейтудің қандай қасиеті?

3.Қосындыны санға көбейту үшін әр қосылғышты сол санға көбейтіп, сонда шыққан көбейтінділердің мәнін қосуға болады. Бұл- көбейтудің қосуға қатысты қандай қасиеті?

Санды көбейтіндіге көбейту.


а*(b*c)


көбейткіш, көбейткіш, көбейтіндінің мәні.

Бөлінгіш, бөлгіш, бөліндінің мәні



Ауыстырымдылық қасиеті




Терімділік қасиеті




Үлестірімділік қасиеті
















Жаңа материалды меңгерту

1 – тәсіл
а: (в * с)
18: (2*3)=18: 6 =3

2 - тәсіл
а: (в * с) = (a: в): с
(18: 2): 3 = 3

3 - тәсіл
а: (в * с) = (а: c): в
(18: 3): 2 = 3


Ә) Есептеудің әртүрлі тәсілін түсіндір

48: (2*3) =48:6

48: (2*3)= (48:2):3

48: (2*3)= (48:3):2

64: (4*2) = 64:

64: (4*2) =( : ) :

64: (4*2) =( : ) :

2-есеп.

І топ. ІІ топ.

160: (4*10) 810: (30*3)

720: (9*10) 360: (3*2)

59*(2*5) 54* (5*2)

5*14*60 40*76*2


ІІІ топ ІҮ топ

420: (2*3) 480 : (20*4)

560 : (10*8) 630 : (3*30)

25*(8*4) 15*(9*4)

16*5*30*2 5*37*3*20


3 – есеп

А)Тігін фабрикасында әр пальтоға 5 түймеден қадайды. Бір күнде 10 пальто тігіледі. 250 түйме неше күнге жетеді?


«Кім жылдам»

І. ( 5 * 8) * 12 =

II. 5 * ( 8 *12 ) =

III. (12 * 5 ) * 8 =


Топтық жұмыс 1

І топ.Белгісіз сан мен 10-ның көбейтіндісі 7890 мен 890-ның айырмасына тең. Белгісіз санды тап.



ІІ топ.Белгісіз санның 10-ға бөліндісі 18035 пен 1965-тің қосындысына тең. Белгісіз санды тап.




ІІІ топ.10000 мен белгісіз санның бөліндісі 500 бен 2-нің көбейтіндісіне тең. Белгісіз санды тап.




ІҮ топ.100 бен белгісіз санның көбейтіндісі 98000 мен 10-ның бөліндісіне тең. Белгісіз санды тап.


6-есеп.

А) Адам тәуліктің үштен бір бөлігінде ұйықтайды. Бір тәулікте адам қанша сағат ұйықтайды?

Ә) Адам тәуліктің үштен бір бөлігінде ұйықтайды. Бір аптада адам қанша сағат ұйықтайды?

Б) Адам тәуліктің үштен бір бөлігін ұйқымен өткізеді, бұл оның жұмыста болатын уақытынан 1 сағатқа кем. Бір күнде адам қанша сағат жұмыста болады?













48: (2*3) =48:6=8

48: (2*3)= (48:2):3=24:3=8

48: (2*3)= (48:3):2=16:2=8

64: (4*2) = 64: 8=8

64: (4*2) =( 64:4):2=8

64: (4*2) =(64 :2 ) : 4=8



І топ. ІІ топ.

160: (4*10)=4 810: (30*3)=9

720: (9*10)=8 360: (3*2)=60

59*(2*5)=590 54* (5*2)=540

5*14*60=4200 40*76*2= 6080


ІІІ топ ІҮ топ

420: (2*3)=70 480 : (20*4)=6

560 : (10*8)=7 630 : (3*30)=7

25*(8*4)= 800 15*(9*4)=540

16*5*30*2=5400 5*37*3*20=11100


А) Әр пальтоға – 5түйме

Бір күнде – 10 пальто

250 түйме -? күн

Ш:250: (5*10)=250:50=5

Ж: 250 түйме 5 күнге жетеді.


І. ( 5 * 8) * 12 = 40 *12=480

II. 5 * ( 8 * 12 ) = 5*96=480

III. (12 * 5 ) * 8 =60*8=480



Х*10=7890-890

Х*10=7000

Х=7000:10

Х=700

Х:10=18035+1965

Х:10= 20000

Х=20000:10

Х=2000


10000:Х=500*2

10000:Х=1000

Х=10000:10

Х=1000

100·Х=98000:10

100*Х=9800

Х=9800:100

Х=98



А) 24:3= 8

Ә) (24:3)*7 =56

Б) (24:3)+1= 9

Оқулық



















Оқулық, дәптер





















Слайд










Үлестірме парақтар

Сергіту сәті

Бейнероликке қарап жаттығу жасау


Интербелсенді тақта, бейнеролик

Жаңа материалды бекіту

Есептерді шығар.

50000:(1250*4)=

36300: (3*121)=

1000: (125*4)=

330: (33*2)=

72000: (800*90)=

240: (24·5)=


50000:(1250*4)=10

36300: (3*121)=100

1000: (125*4)=2

330: (33*2)=5

72000: (800*90)= 1

240: (24·5)= 2


Слайд

Дәптер

Кері байланыс

«Ауа райы» рефлексиясы

Тақтаға стикерлер жапсырады

А3

Үйге тапсырма

7-есеп

Күнделіктеріне жазып алады

Күнделік

Бағалау

Алған топшамалары бойынша бағалау






























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Санды көбейтіндіге бөлу

Автор: Махамбет Гаухар

Дата: 17.01.2019

Номер свидетельства: 495819
