kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Санды 7- ге көбейту және бөлу қайталау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика

   Уақыты:21.10.2016ж

Кабинет:218

Мұғалім:Алибаев

Сабақтың тақырыбы

Санды 7- ге көбейту және бөлу қайталау

Сабақтың мақсаты

Оқушыларды санды 7-ге көбейту және бөлумен таныстыру. Көбейту, бөлу амалдарын шығаруға машықтандыру. Білім, білік дағдыларын кеңейту, ой ̵ өрісін, қиялын, қабілетін дамыту. Көбейту кестесін құруды, көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін пайдалануға үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер,сәйкестендіру кестесі,көбейту кестесі,ойындар,постер,бағалау парақшалары.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: Топпен жұмыс, сұрақ ̵ жауап,түсіндіру.
 

Топқа бөлу

1.  LG тобы    

2.  SAMSUNG тобы        

3.  SONY тобы

4.  PANASONIC тобы

Қолдарына алған сөздер арқылы өз топтарына отырады.

Психологиялық дайындық

Дөңгеленіп тұрайық,

Үлкен шеңбер құрайық.

Уық болып иіліп,

Достық үйін құрайық.

Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Жаңа сабақ

№1 Салыстыру.                              
а) Л Ж теледидары ̵ 48.
Самсунг теледидары ̵ 24.
Бөлінді ̵ 9 дүкенге.
Әр дүкенде ̵ ?                                                                                                                          Ш : (48+24):9=72:9=8                                                                                                       Ж: Әр дүкеге ̵ 8 теледидар.                                                                                      ә) Барлығы ̵ 32 орындық.
Бөлінді ̵ 4топқа,7 орындықтан.
Артық қалды қанша орындық?                                                                                                          Ш: (32:4) ̵ 7=8 ̵7=1
Ж: 1 орындық қалды.
№2 есеп   топтық жұмыс.
7л •7л=49л          490л:7л=70л
8л •7л=56л       560л :7л=80л
9л •7л=63л        630л :7л=90л
10л •7л=70л        70л :7л=10л
№3есеп. Қалдықпен бөлу.  Тақтамен жұмыс
20:7=2(қ6) 32:7=4(қ4)
7•2+6=20 7•4+4=32
26:7=3(қ5) 52:7=7(қ3)
7•3+5=26 7•7+3=52
№4.Өрнек түрінде жазу.
а)70:7=10
ә)х •7;
б)70 ̵ 7=63
в)а+7;
№5 «Жоғалған сан» ойыны.                                                                                         4•3+8=20       9•4=36       54:6+6=15       7•4=28                                                             9•5-5=40        9•5=45        56:7+7=15       8•5=40                                                       

Сергіту сәті

Оқушыларға бөлікке бөлінген суреттер беріледі соны құрастырып ненің суретті екенін айтады


 

Оқушылар бір сергіп қалды

Ой толғаныс

№5 «Жоғалған сан» ойыны.                                                                                         4•3+8=20       9•4=36       54:6+6=15       7•4=28                                                             9•5-5=40        9•5=45        56:7+7=15       8•5=40                                                       

Саған күшікке үйшік жасау керек болды.

 Ол үшін ұзындығы 5м тақтайды

1 метрлік бірнеше бөлікке кесіп

әзірлеу керек. Тақтайды бір рет кесуге

2 минут кетеді.  Тақтай бөліктерін

әзірлеуге сен қанша уақытжұмсар едің? 

Сабақты бекіту

Көбейту, бөлу кестесін пысықтау. 7 саны қазақта киелі сан болып есептеледі.  Сұраққа жауап алу:

Саған қайсы тапсырма қиын болды?

Үй тапсырмасы

6-есеп 65-бет

Оқушылар күнделіктеріне жазады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Санды 7- ге көбейту және бөлу қайталау»





Математика

Уақыты:21.10.2016ж

Кабинет:218

Мұғалім:Алибаев

Сабақтың тақырыбы

Санды 7- ге көбейту және бөлу қайталау

Сабақтың мақсаты

Оқушыларды санды 7-ге көбейту және бөлумен таныстыру. Көбейту, бөлу амалдарын шығаруға машықтандыру. Білім, білік дағдыларын кеңейту, ой ̵ өрісін, қиялын, қабілетін дамыту. Көбейту кестесін құруды, көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін пайдалануға үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер,сәйкестендіру кестесі,көбейту кестесі,ойындар,постер,бағалау парақшалары.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: Топпен жұмыс, сұрақ ̵ жауап,түсіндіру.

Топқа бөлу

1. LG тобы

2. SAMSUNG тобы

3. SONY тобы

4. PANASONIC тобы


Қолдарына алған сөздер арқылы өз топтарына отырады.

Психологиялық дайындық

Дөңгеленіп тұрайық,

Үлкен шеңбер құрайық.

Уық болып иіліп,

Достық үйін құрайық.


Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Жаңа сабақ

№1 Салыстыру.
а) Л Ж теледидары ̵ 48.
Самсунг теледидары ̵ 24.
Бөлінді ̵ 9 дүкенге.
Әр дүкенде ̵ ? Ш : (48+24):9=72:9=8 Ж: Әр дүкеге ̵ 8 теледидар. ә) Барлығы ̵ 32 орындық.
Бөлінді ̵ 4топқа,7 орындықтан.
Артық қалды қанша орындық? Ш: (32:4) ̵ 7=8 ̵7=1
Ж: 1 орындық қалды.
№2 есеп топтық жұмыс.
7л •7л=49л 490л:7л=70л
8л •7л=56л 560л :7л=80л
9л •7л=63л 630л :7л=90л
10л •7л=70л 70л :7л=10л
№3есеп. Қалдықпен бөлу. Тақтамен жұмыс
20:7=2(қ6) 32:7=4(қ4)
7•2+6=20 7•4+4=32
26:7=3(қ5) 52:7=7(қ3)
7•3+5=26 7•7+3=52
№4.Өрнек түрінде жазу.
а)70:7=10
ә)х •7;
б)70 ̵ 7=63
в)а+7;
№5 «Жоғалған сан» ойыны. 4•3+8=20 9•4=36 54:6+6=15 7•4=28 9•5-5=40 9•5=45 56:7+7=15 8•5=40

Сергіту сәті

Оқушыларға бөлікке бөлінген суреттер беріледі соны құрастырып ненің суретті екенін айтады



Оқушылар бір сергіп қалды

Ой толғаныс

№5 «Жоғалған сан» ойыны. 4•3+8=20 9•4=36 54:6+6=15 7•4=28 9•5-5=40 9•5=45 56:7+7=15 8•5=40

Саған күшікке үйшік жасау керек болды.

Ол үшін ұзындығы 5м тақтайды

1 метрлік бірнеше бөлікке кесіп

әзірлеу керек . Тақтайды бір рет кесуге

2 минут кетеді. Тақтай бөліктерін

әзірлеуге сен қанша уақытжұмсар едің?

Сабақты бекіту

Көбейту, бөлу кестесін пысықтау. 7 саны қазақта киелі сан болып есептеледі. Сұраққа жауап алу:


Саған қайсы тапсырма қиын болды?

Үй тапсырмасы

6-есеп 65-бет

Оқушылар күнделіктеріне жазады

 Бағалау


Кері байланыс

Бүгінгі сабақта біз не істедік?

Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.
















Санды 7-ге көбейту және бөлуді қайталай отырып, оқушының білімі мен білігін жүйелеу. Ойындармен, қызықты тапсырмалар арқылы білімін тиянақтау, есепті салыстырып, талдай білуге баулу.

Дамытушылығы:

танымдылық қабілетін, ойлауын, есте сақтауын, математикалық тілде сөйлеуін дамыту.

Тәрбиелігі:

Өзгені тыңдап,өз ойын еркін айтуға, жылдамдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Қайталау

Сабақтың әдісі: Топтық жұмыс, сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекілігі: Көбейту, бөлу кестесі, сызбалар

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

А) Оқушылардың назаран сабаққа аудару

Ә) Сабаққа дайындық жасау

2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

Оқушылардың үй тапсырмасын дұрыс, толық және түсініп орындауын анықтау.

3.Мақсат қою. Тақырыбын, мақсатын хабарлау

4. Деңгейлік тапсырмаларды орындай отырып, оқушы білімін жан-жақты тексеру.

1-тапсырма. Есепті екі тәсілмен салыстыра отырып шығару.

А) 1-тәсіл

Шешуі:48+24=72

72:9=8

2-тәсіл

Шешуі:(48+24):9=8

Жауабы:Әр дүкенге 8 теледидардан түсті

Ә)1-Тәсіл

Шешуі:4х7=28

32-28=4

2-тәсіл

Шешуі:32(4х7)=4

Жауабы: 4 орындық артылып қалды.

2-тапсырма. Кел, ойнайық!

7х7(з) 490:7(а) 630:7 © 10х7 (Ы) 560:7 (Ұ) 70:7 (М) 8х7 (Т)

Жауабы:

80

90

56

70

49

70

10

Ұ

с

т

а

з

ы

м

-Балалар, жақында қандай мереке болады?

-Ұстаздар мерекесі

-Олай болса, Ұстаз туралы өлең тақпақтар айтып, бойымызды сергітейік

Құтты болсын ұстаздарым, мерекең,

Артсын сенің абыройың, берекең!

3-тапсырма. Қалдықпен бөлуді орында, тексер

(карзинаға гүл жинау)

А)20:7=2 (қалд.6)

2х7+6=20

Ә)26:7=3 (қалд. 5)

3х7+5=26

Б)32:7=4 (қалд.4)

4х7+4=32

В)52:7=7 (Қалд.3)

7х7+3=52

Г)58:7=8(қалд.2)

8х7+2=58

Д)64:7=9 (қалд.1)

9х7+1=64

4-тапсырма.Өрнек түрінде жаз

А)7:7

Ә)Хх7

Б)70-7

В)Х+7

5-тапсырма.Тиісті санды тап: (Ауызша орындау)

4х3+ =20

х5-5=40

х4=36

х5=45

:6+6=15

:7+7=15

х4 =28

х5=40

6-тапсырма.Теңдеу құр және оны шеш:

А)Хх 7=63

Х=63:7

Х=9

9х7=63

63=63

Х+7=63

Х=63-7

Х=56

56+7=63

63=63

Cабақты қорыту.

Көбейту, бөлу кестесін пысықтау.7 саны қазақта киелі сан болып есептеледі.Сұраққа жауап алу:

1-сұрақ.7 Жұт деген не?(Құрғақшылық, топан су, жер сілкінісі,өрт, оба, жұт, соғыс)

2-сұрақ. 7Жоқ туралы не білесің? (Жерде өлшеуіш, аспанда тіреуіш, тасбақада талақ, Аллада бауыр, таста тамыр, жылқыда өт, аққуда сүт жоқ)


Үйге тапсырма беру. 7-нің көбейту кестесін қайталау.

65-бет № 7 есеп.


























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Санды 7- ге көбейту және бөлу қайталау

Автор: Алибаева Шолпан Алимжановна

Дата: 06.12.2016

Номер свидетельства: 366540
