Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | ||
Сабақтың атауы | Бір таңбалы санға кестелік көбейту және бөлуді қайталау | ||||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық | ||||
Сабақтың жабдығы | Сызба, деңгейлік тапсырма,карточкалар | ||||
Жалпы мақсаттар | Сабақтың мақсаты: Көбейту және бөлудің кестелік жағдайы және қалдықпен бөлу туралы білімдерін бекіту. Білімділік: көбейту және бөлуге берілген есептерді шығару дағдыларын жетілдіру. Дамытушылық: Оқушылардың логикалық ойлау, танымдық қабілеттерін арттыру, шығармашылықпен жұмыс істей білу дағдысын қалыптастыру Тәрбиелік:Қысқы ойындар арқылы балаларды ұйымшылдыққа, жылдамдыққа, өзбеттерімен жұмыстана білуге, шапшаң әрі қатесіз есептей білуге тәрбиелеу. Сабақ типі: Білімді бекіту, бір жүйеге келтіру. Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, қайталау. | ||||
Оқыту нәтижесі | |||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу | ||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
Ынтымақтастық атмосферасы | Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! | Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін! | |||
Үй тапсырмасын сұрау | 1. Кез келген санды бірге көбейткенде, қандай сан шығады?(сан шығады) 2. Санды сол санның өзіне бөлсе, неше шығады?(1 шығады) 3. Нөлді санға бөлгенде, неше шығады?(0 шығады) 4. Санды нөлге бөлуге бола ма?(болмайды) 5. 2-ге қалдықсыз бөлінетін сандар қалай аталады? (Жұп) 6. 2-ге қалдықсыз бөлінбейтін сандар қалай аталады? (тақ) 7. Егер есепте қосу мен көбейту амалы келсе, алдымен қандай амалды орындаймыз? (көбейту) | ||||
Қызығушылықты ояту | |||||
Мағынаны тану Мәтінді тізбектеп оқу | Оқулықпен жұмыс. 1.Сандарды таңда және есептеп шығар: 2*2 =4 5*7 =35 7*6 = 42 5*0= 0 6*5=30 4:2=2 35:7 =5 42:6 =7 1*5 =5 30:5=6 2.Ауызша салыстыр Табиғи-120см Жасанды-? 2дм қысқа Ш: 120см = 12дм 12дм- 2дм =10дм Ж: Жасанды 10дм Табиғи-120см Жасанды-? 2дм есе қысқа Ш: 120см = 12дм 12дм :2дм =6дм Ж: Жасанды 6дм 4. 12:2 9:3 18:2 15:3 20:2 21:3 24:2 27:3 5. 2тәул3сағ *1тәул 12сағ 2сағ 3мин *1сағ 65мин 1тәул 14сағ * 2тәул 1сағ 3сағ 10мин*2сағ40мин Ә) 223см= 2м 2дм 3cм 63см=6дм3см 400см= 4м 3м5см=305см 67м=670см 4дм8см=48см 6. (99+1)*5 =500 6*4+6=30 (72+9):9 =9 (58-58)*6=0 (100-75):5 = 5 7*6-6=36 (89-54):7=5 (28+7):7=5 (76+24)*0 =0 8+8*5=48 8*(40-38)=24 (0+9)*8=72 | ||||
Сергіту сәті | Күннің шыққаны жақсы ма? (күнді бейнелейді) Жақсы! (алақандарын соғады) Желдің соққаны жақсы ма? (желді бейнелейді) Жақсы! (алақандарын соғады) Достарыңмен жүрген жақсы ма? (адымдайды) Анаңды құшақтаған жақсы ма? (өздерін құшақтайды) Жақсы! (алақандарын соғады) Туған өлкеде жақсы ма? (құшақтарын жаяды) Жақсы! (алақандарын соғады) Үйіміз бар жерде жақсы ма? (үйді бейнелейді) Жақсы! (алақандарын соғады) Биде айналған жақсы ма? (айналады) Жақсы! (алақандарын соғады) Қазақстандық болған жақсы ма? (бас бармақтарын көрсетеді) | Оқушылар сергіп алады | |||
Ой толғаныс | Екі қатарға лездік 5 сұрақтан қойылады. 1 қатар 1. 5ондықты 3есе арттыр 2. 2 жүздіктен тікелей кейін келетін сан 3. 6ондықтан 2 есе артық сан 4. 1дм-де неше см бар? 5. 30 бен 50-дің қосындысы 2 қатар 1. 3 ондықты 2 есе арттыр 2. 93-тің алдында келетін сан 3. 1 сағатта неше минут бар? 4. 90 мен 40-тың қосындысы? 5. 7 ондықты 2 есе арттыр 8. Логикалық тапсырмалар 1.1 жұмыртқаны қайнатуға 3 минут кетсе, 5 жұмыртқаны қайнатуға неше минут керек? 2. Бір сағатта неше минут бар? 3.Бір аптада неше күн бар? 4.Бір жылда неше ай бар? 5.Екі аяғымен түрегеп тұрған адамның салмағы 50кг, бір аяғымен тұрған адамның салмағы неше кг? | ||||
Үй тапсырмасы | Оқулықтағы 7 есепті орындау | Күнделіктеріне жазады | |||
Бағалау | Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. Смайликтерді жабыстырады. | ||||