kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сандардың нөмірленуі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мақсаты: үш таңбалы сандардың құрылу тәсілдерін қорытындылау; оларды салыстыру; алдыңғы, келесі түсініктерін пайдалана отырып, натурал сандар қатарындағы сандарды табу дағдыларын жетілдіру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сандардың нөмірленуі.»

Сабақтың тақырыбы

Сандардың нөмірленуі.

Сілтеме

Математика оқулығының әдістемесі, ғаламтор

Сабақтың жабдығы

суретті кестелер, қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер.

Жалпы мақсаттар

Оқыту  нәтижесі

Мақсаты: үш таңбалы сандардың құрылу тәсілдерін қорытындылау; оларды салыстыру; алдыңғы, келесі түсініктерін пайдалана отырып, натурал сандар қатарындағы сандарды табу дағдыларын жетілдіру .

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Топқа бөлу

Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.

Түстеріне қарап топқа бөлінеді.

Ынтымақтастық атмосферасы

Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Мен бақытты баламын,

Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда.



Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Үй тапсырмасын пысықтау

Көбейту кестесін еске түсіру

Оқушылар ауызша орындайды

Жаңа сабақ

кіріспе. Көркем жазу сәтіне 1, 2, 3 цифрларының көмегімен үш таңбалы сандар жазу ұсынылады. (123, 132, 213, 231, 312, 321)

Неше сан жаздыңдар? Ең кіші санды; ең үлкен санды; 1 ондығы бар санды; 1 бірлігі бар санды; 3 ондығы бар санды ата. 312 мен 321 сандарының арасындағы сандарды жаз.

Оқулықпен жұмыс. № 1 ауызша есептеу. Жасырын сандарды ата.

Алдыңғы сан

689

99

998

408

666

Сан

690

100

999

409

667

Кейінгі сан

691

101

1000

410

668

Сандар туралы білімдерін қайталауға арналған жұмыс.

№ 2. Өздік жұмыс. Сандарды ата. Оларды кему ретімен жаз.

Разрядтар

жүздіктер

ондықтар

бірліктер

9

7

0

5

9

6

5

0

0

4

8

9

№ 3. Салыстыр. Жұптық жұмыс. Есептемей – ақ салыстыру.

699 – 90  808 – 80

400 + 80 400 + 8 550 + 50 550 + 5

998 – 900

№ 3. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте. (Үш қатардан 3 оқушы, жарысу).

900 см = 9 м 895 см = 8м 9дм 5см 10м = 100дм

400см = 4 м 502 см = 5м 0дм 2см 10м = 1000 см

300см = 3 м 660см = 6м 6дм 0см 2м 5дм 7см =257см

Сергіту сәті

Сергіту сәті

«Көңілді қалпақ» ойыны
Басына қалпақ түскен оқушы жеті байлықты табады табады.

Бірінші байлық - денсаулық.
Екінші байлық - еркіндік
Үшінші байлық - тіл байлық
Төртінші байлық - қайрат-күш
Бесінші байлық - ақ жаулық
Алтыншы байлық - балаңыз
Жетінші байлық - жүз саулық



Ой толғаныс

№ 4 (а). Есептерді шығар. (қысқаша шарты)

4 дәрігер – 12 баладан ? шешуі: 4 ∙ 12 + 2 ∙ 11 = 48 + 22 = 70

2 дәрігер – 11 баладан жауабы: барлығы 70 бала қабылдады

№ 4 (ә).

Мараттың салмағы – 45кг, ? кг ауыр шешуі: 45 – 45 : 3 = 45 – 15 = 30

Інісі Қайраттың салмағы - ? , 3 есе жеңіл жауабы: Қайратқа қарағанда Марат 30 кг ауыр

№ 6 А).

Қосылғыш

150 ∙ 3

4 ∙12

880 : 4

299

320

Қосылғыш

250

210

11 ∙ 2

900 – 680

300 : 20

Қосынды

700

258

242

519

335

Б).

Азайғыш

800

45 ∙ 4

445 + 355

1000

560

Азайтқыш

600 : 5

44 : 4

55 ∙ 3

230 ∙ 3

405 : 5

Айырма

680

169

635

310

479



Сабақты бекіту

Бүгінгі сабақта біз не істедік?

Саған қайсы тапсырма қиын болды?

Үй тапсырмасы

№ 7. 5 бет.

Оқушылар күнделіктеріне жазады

 Бағалау

Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.

Бағалау парақшасын толтырады

Кері байланыс

Сергіту сәті

«Қаражорға» биі

Оқушылар әуенге билеп,сергиді

Шығармашылыққа тапсырма

Бір жүк машинасының артында бір шелек тұр. Жаңбыр жауа бастады. Шелек, жүк машынасы тоқтап тұрған кезде тез тола ма, әлде жылдам кетіп бара жатқан кезде ма? Шелекке судың толу жылдамдығы машинаның тоқтап тұруына немесе жүруіне байланысты емес. Шелек екі жағдайда да бірдей жылдамдықта толады.

Үй тапсырмасы

125 бет №6 тапсырма

Оқушылар күнделіктеріне жазады

 Бағалау

Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек»

Бағалау парақшасын толтырады




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Сандардың нөмірленуі.

Автор: Таубаева Мадина Жапанова

Дата: 24.04.2019

Номер свидетельства: 508288
