Бөлім: | Өзім туралы | |
Мұғалімнің аты-жөні | Бекова Г | |
Күні: | ||
Сынып: 1 | Қатысқандар:22 | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | 4 саны және цифры. 4 санының құрамы / Серуенде | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.1.3 біртаңбалы сандардың құрамын/ 20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу; 1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтау | |
Сабақтың мақсаты |
| |
Құндылықтар | Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік | |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық! Өткен сабаққа шолу «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы жүреді..Допты қағып алу арқылы. -1 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -2 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -1 мен 1 санының айырмасы нешеге тең? -2 мен 1 санының айырмасы нешеге тең? -1 мен 2 санының қосындысы нешеге тең? -1 мен 1 санының қосындысы нешеге тең? -3 пен 1 санының қосындысы нешеге тең болады деп ойлайсыңдар? -Енді санағыш таяқшалардан 4 таяқша қолымызға алайық. -Қолымыздағы таяқша нешеу? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда 4 саны және цифрымен танысамыз. - 4 цифрын түймелермен жазыңдар. Оқу мақсаты жарияланады. | . Бірге өлең шумақтарын қайталайды Өткенді пысықтайды | «Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау «Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | Доп санағыш таяқша |
Сабақ тың ортасы 25 мин | 1- тапсырмада «4 сурет,1 әңгіме» әдісімен жүзеге асады.«Неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр. -Суретте қай заттар төрт-төрттен берілген? -Неше бала ойнап жүр? -Нешеуі ұл бала? -Ешеуі қыз бала? -Неше машина көріп тұрсың? -Неше қуыршақ бар? 2 тапсырма «» Асықтарды сана. Сандарды сан сәулесінде көрсет. Оларды салыстыр. Жауап: Бірінші қатар: 4 асық Екінші қатар: 3 асық 4>3 3<4 ЕҚБ оқушыға: 10 саны көлемінде кері сана. ЕБҚ оқушы: 1ден 10ға дейін сана Сергіту сәтінде. «Әуеде сандарды жазамыз»: 1,2,3,4 кері 4,3,2,1 3- тапсырма «Сұра, құра» әдісі. 4 санының құрамын айт. Мысалдар құрастыр.«Әуе шарын ұшыр» әдісімен 3 + 1 = 4 1 + 3 =4 4 – 3 = 1 4 – 1 =3 2 + 2 = 4 4 – 2 =2 4- тапсырма «өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптермен жұмыс болады. 4 цифры қалай жазылатынын анықтап қара. 4 цифрын тақтада жазып көрсетеді. ҚБ тапсырма: | Тапсырма орындайды Сандарды оң қолдарыымен ауада Жазады. Тапсырма 4 санын алу жолын түсіндіреді Тапсырма орындайды | Дескриптор: Заттардың санын анықтайды, сұрақ қояды,жауап береді-жарайсың! Заттардың санын анықтауда, сұрақ қоюда, жауап беруде көмек қажет етеді-жақсы! Заттардың санын анықтауда, сұрақ қоюда,жауап беруде қиналады-талпын! 4 санының құрамын айтады, мысалдар құрастырады, 4 цифрын дұрыс жазады -жарайсың! 4 санының құрамын айтуда, мысалдар құрастыруда, 4 цифрын жазуда көмек қажет етеді -жақсы! 4 санының құрамын айтуда, мысалдар құрастыруда, 4 цифрын жазуда қиналады -талпын! | Математика 1-сынып 1-бөлім 20-бет 21-бет Жұмыс дәптері |
Сабақты соңы 5 мин | Кері байланыс: «Браундық қозғалыс» әдісі бойынша өтеді. | Өз ойын айтады. |