1. Білімділік. Оқушылардың өз дене мүшелері туралы өз сөздерімен әңгімелей алатын деңгейге жеткізу.Іс-әрекеттер арқылы сөйлеу дағдысын оқушының жас ерекшелігіне сай толық меңгеру. Сөйлеу қабілеттерін жандандыру.білім сапасын арттыру.
2. Тәрбиелік. Гигиеналық тазалық туралы тәрбиелік мәні бар әңгімелер жүргізу. Тазалыққа баулу.
3. Дамытушылық. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Сөзді дұрыс айтуға дағдыландыру.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары "дене мүшелері"»
2-сынып__________
Сабақтың тақырыбы: Дене мүшелері.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Оқушылардың өз дене мүшелері туралы өз сөздерімен әңгімелей алатын деңгейге жеткізу.Іс-әрекеттер арқылы сөйлеу дағдысын оқушының жас ерекшелігіне сай толық меңгеру. Сөйлеу қабілеттерін жандандыру.білім сапасын арттыру.
2. Тәрбиелік. Гигиеналық тазалық туралы тәрбиелік мәні бар әңгімелер жүргізу. Тазалыққа баулу.
3. Дамытушылық. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Сөзді дұрыс айтуға дағдыландыру.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Модуль құрамын түсіндіру.
ІІІ. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
ІҮ. Сөздік жұмысы.
1. Жаңа сөздермен таныстыру. Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.
2. Оқушылар жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады.
3. Әр түрлі әдістер арқылы жаңа сөздерді пысықтау.
а) Мұғалім сөздік бойынша сөздің орысшасын айтып, допты бір оқушыға лақтырады, оқушы допты қағып алып, сөздің қазақшасын айтып, допты мұғалімге қайтарады. Осылай барлық сөздермен жұмыс жасалады. Көп сөз меңгерген оқушы алғыр атанады.
ә) тақтаға бір оқушы шығып, жаңа сөздерді қазақ тілінде жазып тұрады, ал сол сөздің аудармасы дұрыс тапқан оқушы тақтаға келіп, аудармасын жазады.
б) Жаңа сөздер деректі заттар болса, оларды мұғалім көрсетіп отырады, басқа оқушылар сол заттың атауын дәптерлеріне жазып отырады. Кейін оқушылар кезек- кезек тақта алдына шақырылып, сөздердің сауатты жазылуы тексеріледі.
Ү. Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Өзіңді тексер, қазақ тілінде айт.
Моя голова Мои уши
Мои волосы Мои руки
Мои глаза Мои ноги
Мой рот
2-тапсырма. Аударып сөйле.
Моя голова Мои глаза
Это Мои волосы Это Мой нос
Моя рука Мои ноги
3-тапсырма. Сұраққа жауап бер.
Не істеді?
Оқыды
Читал (-а)
Жазды
Писал (-а)
Ашты
Открыл (-а)
Жапты
Закрыл (-а)
4- тапсырма. Достарыңа бұйрық беріп орындат.
Саша, оң қолыңды көтер!
Дима, сол қолыңды көтер!
Данияр, екі қолыңды көтер!
Әсел, тақтаға шық!
Миша, оң аяғыңды көтер!
Бек,сол аяғыңды көтер
Аня, кітабыңды аш!
Женя, дәптеріңді жап!
Айдар, сен тұр!
Мақсат, сен жүр!
Арман, сен отыр!
5-тапсырма. Сөз тіркестерін құрап жаз.
Көз
Оң (сол) Құлақ
Қол
Аяқ
6-тапсырма Сергіту сәті.
ҮІ. Сабақты бекіту.
ҮІІ. Сабақты қорытындылау. Оқушылардың білімін бағалау.