kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ жоспары 1 сынып "Сынып заттары"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок по обновленному содержанию образования. Данная разработка плана урока для 1 класса по обновленному содержанию программы.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ жоспары 1 сынып "Сынып заттары"»

Сабақ:

Мектеп: Крыловская средняя школа

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Искужинова Л.Б.

Сынып:1 1 тоқсан

Қатысқандар:10

Қатыспағандар:-

Сабақтың тақырыбы

Сыныптағы заттар


Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары:


        1. Сөздізейінқойыптыңдау, түсінужəнеоғансəйкесдұрысəрекетету

1.1.2.1Күнделіктіөмірдеқолданылатынтаныссөздердіңмағынасынтүсіну1.3.2.1Мəтіндегітаныссөздердіңмағынасынтүсіну

1.3.3.1 Өлең, жұмбақжəнеертегілердіажырату

1.2.3.1 Сұхбаттасынтүсінужəнетүрлітəсілменəрекетжасау, этиканормаларынсақтапжауапберу

1.2.6.1Тыңдаған/оқығанматериалтуралыөзініңқарапайымпікірін (келісемін/келіспеймін,

ұнайды/ұнамайды) білдіру

1.5.1.1 Мұғалімніңкөмегімензаттыңатын, санынбілдіретінсөздердіңмағынасынтүсіну, жазбашажəнеауызекітілдеқолдану

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Өлең, жұмбақжəнеертегілердіажырата алады. Таныс сөздердін мағынасын түсінеді, оқиды. Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды мәтіндерден тауып алады.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіне отырып , сөздікпен жұмыста айта алады. Суреттерімен сәйкестендіреді.


Кейбір оқушылар орындай алады:

Сұхбаттасынтүсінужəнетүрлітəсілменəрекетжасай алады, этиканормаларынсақтапжауапбере алады


Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

Сыныпқа қатысты сөздермен таныса отырып, тілдік қоры молаяды, өз ойларын жеткізе алады,

сұрақтарға жауап бере алады, сөздердің мағынасын түсінеді. Мәтінді оқиды. Керекті сөз тіркестерін дәптерлеріне жаза алады.


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Жаңа сөздер тізбегі,

сыныптағы заттар атауы

Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Жасыл тақта,

ақ бор, биік шкаф, түрлі –түсті қарындаштар

Талқылауға арналған сұрақтар:

Сыныпта неше: парта, орындық, шкаф бар?

Партаның үстінде не жатыр?

Шкафтың сөрелерінде не тұр?

Не себепті ...........деп ойлайсыз?

Қалам, орындық, бор, тақта не үшін керек?

Ишара: қолдау көрсетемін, көмек беремін, Жарайсыңдар! жауаптарын қолпаштау.

Алдыңғы оқу:

Сәбилер не істей алады?

Сендер не істей аласыңдар?

Жоспар

Жоспарланған уақыт:35мин.

Жоспарланған жаттығу түрлері:

Ресурстар:

Басы: 5 мин

Кіріспе: Айтылым дағдысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

  1. Сәлемдесу:

  2. Кезекшімен сұхбат.

  3. Психологиялық ахуалтуғызу.

Қуанамын мен де

Қуанасың сен де

Қуанайық бәріміз

Арайлап атқан күнге

Түрлі 3 түсті жапырақ арқылысабақтың әр кезеңі бағаланады

Қызыл «5»

Сары «4»

Жасыл «3» деген бағалар қойылады

Сабақтың басынан критериалды бағалау түрлері тақтада ілініп тұрады.




Презентация









Ортасы:20 мин

Негізгі бөлім.

1. Ой қозғау:

1.1Мен кішкентай баламын

Кітап оқи аламын

Дәптер қалам сызғышты

Сөмкеме өзім саламын


1.2 Тақтада берілген суреттер бойынша оқушылар өз пікірлерін айтады.

Суреттерді талдай отырып, сабақтың тақырыбы ашылады.


1.3 Жаны жоқ болса да

Ақылды адам ісін істейді (кітап)


Жіп – жіңішке денесі

Ортасында шегесі (қарындаш)


Жазу жазып жалықпаған

Жаза-жаза арықтаған (бор)



2. Жаңа сөздермен үштілдетаныстыру. Жазылым дағдысы

Хормен айтқызу жеке – жеке айтқызу және сөздерді буынға бөледі.

Тақта – доска – blackboard

Терезе – окно – window

Орындық – стул – chair

Бор – мел–chalk

Қалам – ручка – pensel

Қарындаштар – карандашы –pens

Күнделік – дневник - diary

Кітап – книга–book

Сынып бұрышы – классныйуголок–coolcorner


Сөздерді сөздікке жазу



  1. Адасқан әріптер ойыны

Оқушылар бір қатардағы әріптерден сөз құрайды.

Сергіту сәті

Көп отырып, шаршадық,

Қозғалуды аңсадық.

Жүгiргiмiзкеледi

Әдемiлеп ән салып,


презентация























Интербелсенді тақтада жаңа сөздер тұрады.

























видео







Соңы:5 мин

Тыңдалым дағдысы

Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беру

Біздің сынып екінші қабатта орналасқан. Сынып бөлмесі кең,үлкен. Сыныпта парталар, орындықтар, тақта бар. Шкафта сөрелер бар. Тақтада бормен жазамыз. Қабырғада сынып бұрышы ілулі тұр.

Сұрақтар

  • Сынып нешінші қабатта?

  • Сынып бөлмесі қандай?

  • Қабырғада не ілулі тұр?

  • Сыныпта қандай заттар бар?


Өзіңді тексер


Оқушыларды бағалау. Кім қандай түсті жапырақ көп жинады, сондай баға алады


«Даналық ағашы»

Қазір күз мезгілі. Ағаштар бүршік атып, жапырақтарын жайып жатқан мезгіл. Бүгінгі біздің сабағымыз ұнаса ағашқа «жасыл» жапырақтарыңды жапсырыңыздар. Ал көңілдеріңізден шықпаса «қызыл» жапырақтарыңды жапсырасыздар.




Қазақ тілі оқулығы.








Кластер

Саралау–оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау–оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс–

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-менбайланыс.

Құндылықтарменбайланыс
(тəрбиеэлементі).

Презентацияны көрсетіп, оқушыларға әр затын атауымен таныстырдым.

Әр тапсырмаларға арналған нақты критерийлер құру және сол критерийлерге жетудің тиімді жолдарын қарастыру.

АКТ көмегі арқылы денелерін шынықтыруға арналған сергіту сәті.

Кластер

Рефлексия 5 мин

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Сабақ барысында қойылған мақсат пен міндеттері орындалды.

Оқушылар осы сабақта сыныптағы заттармен танысты , бірінен ажырата білді.Сабақ жоғарғы деңгейде өтті. Барлық оқушылар сабаққа белсенді қатысты. Сабақтың мақсатына жеттік.



Жоспарда берілген тақырыбыма берілген тапсырмалар түрі сәйкес келді.

Уақыт тиімді пайдаландым. Сабақ соңында оқушылардың бағалау критерийлері бойынша өз бағаларын алды.

Қорытынды бағалау

Сабаққа қатысып отырған балаларды бағалау.

Үй тапсырмасы: Жаңа сөздерді жаттау












Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Сабақ жоспары 1 сынып "Сынып заттары"

Автор: Искужинова Ляззат Баймурзиновна

Дата: 25.01.2018

Номер свидетельства: 452380
