Сабақ № 28 ,7 бөлім Мерекелік дастархан мәзірі | Мектеп: «Александровка ортамектеб4» КММ |
Күні:27 сәуір 2016ж | Мұғалімнің аты-жөні Жұманова Қ.Н. |
Сынып : 1 | Қатысқандар: 10 | Қатыспағандар:0 |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Т.1.1.1.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну А.1.2. 1.1. Танысу, өзі туралы айту, затты сипаттау үшін таныс сөздерді, сөз тіркестерді қолдану Т.Қ. 1.5.1.2. Сөйлесу барысында көпті,тәуелдік, жіктік септік жалғауларды мұғалімнің көмегімен үлгі бойынша қолдану |
Сабақтың мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: Тағамдардың атауларын айтады, сөздерді түсінеді. Үлгі бойынша сөйлейді |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ас мәзірін құрастырады, сөздерді сәйкестіндіреді |
Кейбір оқушылар орындай алады: Өмірмен байланыстырады, өзі туралы әңгімелейді . |
Тілдік мақсаттары
| Оқушылар орындай алады: Тағам атауларын айтады, үлгі бойынша сөйлейді , жалғауларды дұрыс айтады |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: мәзір.құрамы,құраушы заттар,ұнайды, ұнамайды,дәмді. Ас дәмді болсын!жеймін ,ішемін |
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Мен шәй ішемін. Мен жеймін, маған үнайды Менің сүйікті тағамым |
Талқылауға арналған сұрақтар: Сен не жейсін?( ішесін?) Саған не ұнайды?( ұнамайды?) |
Не себепті деп ойлайсыз: балабақшада тағам атауларын үйренген, күнделікті өмірде қолданады |
Ишара Көңіл-күй, дене- қимыл, смайликтер, жетон |
Алдыңғы оқу | Модуль бойынша бірінші сабақ «Мерекелік дастархан», тағамдардың атауларын үйренген |
ЖОСПАР |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | ресурстар |
Сабақтың басы 1 мин
2 мин
5 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, жоқ оқушыларды түгендеу Оқушылардың құрал - жабдықтарын түгендеу Жұмыс орнын реттеу Психологиялық жағдай «Шаттық шеңбері» жақсы тілектер айту. Оқушылардың назарларын сабаққа аудару. 2 топқа бөлу(Маша мен Дашаның суретін теру) ІІ. Үй тапсырмасын тексеру(Музыка біткенше) Құрметті ,балалар, бүгін біздің үйімізде мереке. Әжемізге мерекелік дастархан әзірлеуге көмектесейік. Мерекелік дастархан
Суреттерден тағамдарды тауып, тағам атауларын айтады да, дастарханға іліп қояды Коллаж жасайды, екінші топ тағамдардың атауынан моншақ тізбектейді | Слайд №1 Суреттер. Сөздер жазылған парақшалар, оқушыларды Бағалау парағы Слайд№3 мадақтау |
Сабақтың ортасы 5 мин
5 мин
2мин
3 мин
5-7 мин
10-12 мин
| Тапсырма Бүгін . балалар , біздерден көмек сұрап келген қоңақтарымыз бар екен : Маша және Даша. Олардың үйіне бүгін қонақ келеді екен . сол себепті олар сендерден көмек сұрап кепти, қандай деп ойлайсындар? Әрине, олар тамақ пісіру керек , өйткені Машаның үйіне Аю, ал Даша ның үйіне Башмачок(маймыл) келеді екен. Өйткені бүгін мерекегой.Қане, достарымызға көмектесеміз бе? 1 топ – палау, 2 топ- бесбармақ дайындайды 2 тапсырма Үлгі бойынша сөйлейді Біз Машамен ----------- пісіреміз. Ол үшін бізге .....,....,..., керек.
Сергіту сәті
Жаңа сөздер мен танысу Дәмді- вкусный Жеімін- буду есть Ішемін - буду пить Ұнайды- нравится Ұнамайды – не нравится
3 тапсырма Үлгі бойынша сөз тіркестер , және сөйлем құрастыру: жұптық тапсырма бір-біріне айтады 4 тапсырма фильм көру және сұрақтарға жауап беру:
| Слайд №4 Суреттерді қолданып, тағамңның құрамын сәйкестентіреді де құрайшы заттарды атайды. Слайд№5-6 модельдеу-мұғалімнің үлгісімен сөйлем құру Слайд№7 Слайд№8 ТКО
Слайд№9 модельдеу-мұғалімнің үлгісімен сөйлем құру
Слайд№10 мұғалімнің жетекшілімен жетелеуші сұрақтарға жауап беру
|
Сабақтың соңы-қорытындылау
| 1.Кесте толтыру Сабақтың тақырыбы: ------------------------ Есіңде қалған сөздер: жұптасып бір –біріне сөздерді айтады кімнің есінде көбрек сөз қалағаннын айтады Топтаған балдарын санау және бағалау Үй жұмысын беру « Менің сүйікті тағамымның құрамы» Рефлексия | Карточкалар Бағалау парағы күнделік |
Қосымша ақпарат:Презентация, «Мерекелік дастархан» әні, видеоролик, жетондар, бағалау парағы |
Дифференциалды Оқыту- көбірек қолдану,көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамыту үшін не істейсіз | Бағалау Критерий, дескрипторлар бар, оқушыларға бағалау парағы ұсынылған | Пәнаралық байланыс –өзін-өзі тану, орыс тілі технология Денсаулық және қауіпсіздік ережелері сақталған АКТ сілтемелері: интербелсенді тақта, слайд, видео, ән. |
Тілді жаттықтыру үшін жаңылтпаштар айтып үйрену Берілген сөз тіркестермен сөйлем құрастыру Диалог құрастырып жаттығу | Үлгі бойынша мүғалімнің көмегімен сөз тіркестер, қарапайым сөйлемдер құрайды. | |
Рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқыту мақсаттары жүзеге асырылды ма? Бүгін оушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге астыма? Мен уақытты ұтымды пайдаландым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер еңгіздім?Неліктен? | Төмендегі бос орынға өз сабағыңыз бойынша рефлексия жүргізу,сұратарға жауап беріңіз Сабақтың мақсаттары тыңдалым, оқылым, тілдік қолдану арқылы жүзеге асады
Тамақ құрамы, ас мәзірі
Белсенді
Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді, ойын арқылы жүргізіледі
Иә, пайдаланды. Фильм бойынша сұрақтарды өзгерттім. Жас ерекшеліктеріне сай болып |
Қорытынды бағалау 1.Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз ( оқытуға және үйренуге қатысты) 1: Достарға көмек (рецепт жазу) 2:Үлгі бойынша сөз тіркес, сөйлем құру Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқытуға және үйренуге қатысты) 1: Фильм 2:Рөлдік ойыны Осы сабақ барысында барлық немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болатын қандай ақпарат білдім
|