Бекітемін: ----
Күні: 26.04.2017ж.
Сынып: 2г
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Пәні: өзін –өзі тану
Козибагарова Ж.К.
Сабақтың тақырыбы
Халқым менің қонақжай
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
Балалардың «сыйластық», «туыстық», «достық» құндылықтары туралы түсініктері кеңееді.
Сабақтың мақсаттары
Барлығы:Жаңа білімді түсінеді.
Көбі: Жаңа білімге мысалдар келтіре алады.
Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. Оқиғаларды тыңдап (әңгімелер, ертегілер) талқылайды.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба, таныстырылым.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
а) оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу
ә) оқушылар назарын сабаққа аудару
б) шаттық шеңбері
Қонақжайлылық белгісі
Сырттан келген мейманға
Сәлем беріп, қол алсаң,
Бірінші еткен құрметің.
«Түсіңіз»,-деп түс беріп,
Шылбырына оралсаң,
Екінші еткен қызметің.
Есік ашып енгізіп,
Көрпе төсеп құп алсаң,
Үшінші еткен құрметің.
Мейман риза болғаны-
Құрметпен үйге қонғаны.
Балалар шеңбер құрып тұрады, сәлемдеседі. Мына өлең жолдарын мұғаліммен бірге қайталайды.
Сабақтың ортасы
5 мин
Дәйексөз
«Жақсы қонақ –құт, береке»
(Халық даналығы)
Өз ойларымен бөліседі.
5мин
Әңгімелесу мәтінді әңгімелеп беру «Қонақасы»
- Қонақ деп кімді айтамыз?
- Қонақжайлылық дегенді қалай түсінесіңдер?
- Халқымыздың тағы қандай салт - дәстүрлерін білесіңдер?
- Әңгімеден қандай ой қорытуға болады?
Оқушылар әңгімелеп, жаңа тақырыптың мазмұнын талдайды.
8мин
Шығармашылық жұмыс.
1 топ: Қонақтарды қарсы алу
2-топ: Конақтарды отырғызу реті
3-топ: Бата түрлерін айту
Үнтаспадан бата тыңдау.
Оқушылар тапсырмаларды орындайды
2мин
Топпен ән айту. «Қазақы дастарқан»
Ей, халайық, халайық,
Бар өнерге салайық.
Уайым қайғы жоқ болсын,
Қуанышың көп болсын.
Дастарқан ау, дастарқан,
Мерекелі дастарқан,
Берекелі дастарқан, ей.
Жақсы келсе, құт болар,
Жаман келсе, жұт болар.
Жолаушымыз біз деген,
Асыл мұра іздеген.
Әнді ерекше көңілмен айтып,сергиді
8 мин
Шығармашылық жұмыс
1 топ.«Қонақ келгенде» сахналау.
2 топ. Қонаққа ұсынатын тағамдардың суретін салу. Кімдерді қонаққа шақырар едің?
5мин
Дәптермен жұмыс: дәптерде тапсырмаларды өз беттерінше орындайды.
Дәптердегі тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындайды
2мин
Үй тапсырмасы: Өлең жаттау «Қазақы дастарқан»
Күнделіктеріне жазады.
3мин
Соңғы тыныштық сәті:
Тыныштық сәті
- Балалар денелеріңді түзу ұстап,бастарыңды жоғары көтеріп, ыңғайланып отырыңдар.Көздеріңді жұмсаңдар да болады. Ауаны терең жұтып,еркін тыныстаңдар,айналадағы барлық тіршілік иесі сендерді аялап, қоршап,қамқор болып жатқанын сезініңдер. Тұла бойларың жақсылыққа,махаббатқа толғанын сезінуге ұмтылыңдар.
Оқушылар көздерін жұмып демалады.
Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
Смайликтер