kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақтың тақырыбы: Менің күнделігім.

Нажмите, чтобы узнать подробности

сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу.: сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: Менің күнделігім.»

Сабақ жоспары

Пән: қазақ тілі Мерзімі_____________

Сынып: 4


Сабақтың тақырыбы: Менің күнделігім.

Сабақтың мақсаты. өз күнделігі туралы әңгімелей алуға үйрету.

Күтілетін нәтиже

1)Пәндік- өзінің күнделігі туралы айта алу.

2)Тұлғалық: өз оқу құралдарына ,күнделігіне ұқыптылықпен қарау .

3)Жүйелік -әрекеттік: сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу.

Сабақтың түрі: аралас

Көрнекілігі: тақырыпқа байланысты суреттер.

Оқыту әдістері: сұрақ-жауап, аударма, түсіндіру,жаттығу, тыңдап түсіну.


Сабақтың барысы.

1.Ұйымдастыру кезеңі:

Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтасыз ету; --барлық оқушылардың сабаққа келгенін, кіргенін ,өз орындарында отырып сабаққа даярлығын көру,ескерту.

Оқушылардың қарым-қатынасқа психологиялық дайындау;-кезекті каникулды қалай өткізгендігі ,көңіл –күйлері туралы сұрау.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру;-оқу –құралдарымен толық келгендігін тексеру.

Оқушылардың көңілің сабаққа аударуды ұйымдастыру күнделік , «5» алдым тақырыптарында алған білімдерін айту.

2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

Үй тапсырмасының орындалу деңгейі мен сапасын тексеру:

Кемшіліктер мен қателіктерін анықтау;

Қатемен жұмыс ауызекі сөйлеу тілінде жіберген қателерді анықтап, түзету жұмыстары; күнделік, «5» алдым тақырыптары туралы еске түсіру,айту.

1 деңгей - 3-тапсырма ,139-бет- мәтінді пайдаланып әңгімелеу.

2 деңгей - 2-тапсырма,138-бет- өзара сөйлесу.

3 деңгей - 5-тапсырма.139-бет-сұраққа жауап беру.

3.Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру:

а)өткен сабаққа шолу;

ә)өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстыру;

б)жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу;

сауалнама бойынша өткен сабақты еске түсіру.

Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық - күнделік, «5»алдым тақырыбын еске түсіру.

4.Жаңа сабақты оқып білу кезеңі:

Міндеттері: грамматикалық форманы, жаңа сөздерді, жаңа материалды танымтыру, меңгерту.

Сөздік жұмысы. Оқылым. Айтылым. Жазылым.

а)Жаңа сөздердің айтылуын меңгерту үшін тізбектей және жекелей оқытып шығу. Қазақ тілінің төл дыбыстарының айтылуына, интонацияға баса назар аудару.


Өзім-сам(-а ) толықтыру -заполнять

1-тапсырмада оқушылар суретпен жұмыс жасайды.Оқушылар тапсырмада берілген сөйлемдерге сәйкес суретті табу арқылы сөйлемді дұрыс түсінгендерін білдіреді.

5.Жаңа материалды меңгеру дәрежесін тексеру кезеңі.

Міндеті: жаңа материалды оқушының қаншалықты меңгергенін тексеру.

2-тапсырмада оқушылар берілген сөйлемдерді толықтырып оқу арқылы күнделік сөзін барыс және табыс септігінде қолдана алуға дағдыланады.

6.Материалды бекіту кезеңі:

Міндеті: жаңа материалды ауызекі және жазба тілде қолдана алу біліктілігін қалыптастыру, тақырып бойынша мәтін құрастыру.

3-тапсырмада тірек сөздер бойынша (ұқыпты,таза) оқушылар «Оқушылар күнделікті қалай ұстау керек?»деген сұраққа жауап береді.

7.Жаңа сабақты қорытындылау

Міндеті: сабақтың тәрбиелік мақсатын ашу: жаңа материал бойынша ойын қорытып айта алуға дағдыландыру.

4-тапсырмада Анар мен Юраның күнделік туралы жазған шағын әңгімесімен танысады.Тапсырма бойынша тыңдау,оқу жұмыстары жүргізіледі.Оқушылар білетіндерін қайталайды.

8.Бақылау және өзін-өзі бақылау кезеңі

Міндеттері:

Оқушылардың материалды меңгеру сапасын анықтау;

Өзін өзі және өзара бақылаушылық мүмкіндігін дамыту;

Не үйрендің? Не білдің?

6-тапсырмадағы сөздерді буынға бөлу,жуан,жіңішке буынға ажыратып айту арқылы жуан,жіңішке дауысты дыбыстарды қайталайды.

9.Үй тапсырмасы

Оқушыларға үй тапсырмасының мақсатын мазмұнын, орындау тәсілдерін түсіндідіру.

1 деңгей – 4- тапсырма,141-бет- мәтінді пайдаланып әңгімелеу.

2 деңгей – 5-тапсырма,141- бет – сұрақ қоя білу,жауап бере алу.

3-деңгей- 2--тапсырмалар,140-бет- толықтырып айта алу.


10.Сабақты қорытындылау, бағалау кезеңі.

Міндеті: өзара бақылау; жеке оқушының және сыныптың жұмысы мен қабілеттілігіне сапалы баға беру ынталандыру, мадақтау, есте сақтайды т.б.


5-тапсырмада оқушылар күнделік туралы сұрақтарға жауап беру арқылы білімдерін бекіте түседі.


Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықтағы лексика-грамматикалық тапсырмаларды бекіте түседі.


Оқушылардың жазған жұмыстарын тексеру, бағалау ,кеткен кемшіліктерін, жақсы жазған тапсырмаларын атап өту.


11.Рефлексия кезеңі:

-Бүгінгі сабақта не білдік? -Бүгін сабақ ұнады ма?


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сабақтың тақырыбы: Менің күнделігім.

Автор: Камаева Галимам Амирдиновна

Дата: 03.05.2017

Номер свидетельства: 413014
