kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Өзім туралы мәлімет

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән: сауат ашу

Сынып:1

Күні:01.03.2019

Ортақ тақырып:Өзім туралы

Сабақтың

тақырыбы:Сөйлем

Мектеп:Жалдама орта мектебі

Мұғалімнің

аты-жөні:Аубакирова Назым Гизатовна

Қатысқандар:10

Қатыспағандарсаны:0

Ұзақ мерзімдегі  оқу мақсаты

1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім  (не ) туралы айтылғанын анықтау

Сабақ   мақсаттары

Барлығы: Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім?не? туралы айтылғанын анықтайды

Көбі: Мұғалімнің көмегімен мәтін кейіпкерлерін сипаттайды

Кейбірі: Кім?не? сұрақтарына жауап беретін сөздерден мәтін құрастырады.

Бағалау   критерийлері

-Тыңдалған  Мәтіннің  кім? не? туралы екенін анықтайды.

-Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсетеді

Ойлау дағдылары

Түсіну, қолдану

Құндылықтарды  дарыту

 Оқуға,білімге деген қызығушылығын арттырып,өздік және жұппен жұмыс жасай алу,ынтымақтастық.

Денсаулық  және 

техника 

қауіпсіздігінің сақталуы

Сергіту сәті

Пәнаралық  байланыстар

Дүниетану,қазақ тілі

АКТ қолдану дағдысы

(сабақта қолданылатын   болса көрсетіңіз)

Интерактивті тақта

Алдыңғы меңгерілген білім  

Сурет бойынша  сөйлем құрастыра алады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Өзім туралы мәлімет»



Қысқа мерзімді жоспар

Пән: сауат ашу

Сынып:1

Күні:01.03.2019

Ортақ тақырып:Өзім туралы

Сабақтың

тақырыбы:Сөйлем

Мектеп:Жалдама орта мектебі

Мұғалімнің

аты-жөні:Аубакирова Назым Гизатовна


Қатысқандар:10


Қатыспағандарсаны:0


Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты


1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не ) туралы айтылғанын анықтау

Сабақ мақсаттары


Барлығы: Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім?не? туралы айтылғанын анықтайды

Көбі: Мұғалімнің көмегімен мәтін кейіпкерлерін сипаттайды

Кейбірі: Кім?не? сұрақтарына жауап беретін сөздерден мәтін құрастырады.

Бағалау критерийлері


-Тыңдалған Мәтіннің кім? не? туралы екенін анықтайды.

-Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсетеді

Ойлау дағдылары

Түсіну, қолдану

Құндылықтарды дарыту


Оқуға,білімге деген қызығушылығын арттырып,өздік және жұппен жұмыс жасай алу,ынтымақтастық.

Денсаулық және

техника

қауіпсіздігінің сақталуы


Сергіту сәті

Пәнаралық байланыстар


Дүниетану,қазақ тілі

АКТ қолдану дағдысы

(сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Интерактивті тақта

Алдыңғы меңгерілген білім


Сурет бойынша сөйлем құрастыра алады

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

  • Сәлемдесу

(Ө) Ширату тапсырмасы











«Дұрысын тап» әдісі

Кім?- сұрағына жауап беретін суретті жасыл түспен боя.

Не?-сұрағына жауап беретін суретті қызыл түспен боя.

Мақсаты: оқушылардың сұрақтарға жауап беру дағдыларын анықтау









Суретті кесте мен түрлі түсті қарындаштар








Сабақ ортасы

32 минут

(ЖҚ) «Ит пен мысық» аудиожазбасы тыңдалады. Оқушылардың мұқият тыңдауларын сұраймын. Жұппен жұмыс жүргізіледі. Жұптар екі түрлі тапсырма орындайды.

Мақсаты: оқушылардың кім? не? сұрағына, тыңдау арқылы жауап беру дағдыларын арттыру.

Мәтінді мұқият тыңдап, мәтіндегі кейіпкерлерді сипаттайды. Кім? не?сұрағына жауап беретін сөздердің суретін салады.

«Бір мақсат» әдісі

Бірінші жұп - (кім?) сұрағына жауап беретін сөздердің суретін салады.

Екінші жұп- (не?)сұрағына жауап беретін сөздердің суретін салады. Әр жұпқа екіге бөлінген А4 парағы беріледі



Тапсырмалар

Дескрипторлары

Бағалау

«Бір мақсат!»

Оқушылар кім/не сұрағына ,тыңдау арқылы жауап береді


Мәтіндегі кейіпкерлерді сипаттайды


Кім? Не?сұрағына жауап беретін сөздердің суретін салады


«Суретті сөйлет!»

Суреттең кім?не? сөздеріне жауап беретін сөздерді табады


Суретке сәйкес өзі туралы сөйлем құрастырады


Суретке сәйкес өзі туралы шағын мәтін құрастырады


Кері байланыс:

Жоғарыда берілген дескриптор негізінде әр оқушы бір-біріне кері байланыс береді.

Мақсаты: жетістіктері мен кемшіліктерін анықтау арқылы оқушылардың білімдері мен дағдыларын жетілдіру



(ӨҚ) «Суретті сөйлет!» әдісі. Саралау тәсілін қолданамын.

Мақсаты: Оқушылардын тілдік қорларын дамыту.

Әр топқа суреттер беріледі. Сол суретке сәйкес топ мүшелері шағын «Өзім туралы» ортақ тақырыбын жүзеге асыру мақсатында өзін әңгімелеу арқылы сөйлем немесе шағын әңгіме құрастырады.

Дескриптор.

- Суретте кім?не? сөздеріне жауап беретін сөздерді табады

- Суретке сәйкес өзі туралы сөйлем құрастырады

- Суретке сәйкес өзі туралы шағын мәтін құрастырады

Бағалау : « Екі жұлдыз, бір тілек » Оқушылар бір-біріне кері байланыс ұсыну арқылы жетістіктері мен кемшіліктерін атайды. Талдау, баға беру дағдылары артады.








А4 парағы, түсті қарындаштар, қалам.









































Бірнеше түрлі-түсті қима суреттер












Сабақтың соңы

4 минут

Рефлексия.

Өзін-өзі бағалау парағын талдау, ортақ бағалау жүргізіледі.

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.



Бас бармақ

Бағалау парағы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты дұрыс қойылған ба?





Оқушылар бүгінгі сабақта не үйренді?







Жоспарланған саралау жақсы өтті ме?





















Сабақ мақсатына жетті ме?







Сабақ жоспарына қандай өзгеріс енгізілді?


Сабақ мақсаты дұрыс қойылған және оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін саралау тәсілі негізге алынған.


Оқушылар бүгінгі сабақта мәтін,сөйлем құрастыруды үйренді. Кім? не ? сұрақтарын ажыратып оларды суреттер арқылы ажыратуды үйренді.




Жоспарланған саралау сәтті өтті. Әр жұп бірлесе жұмыс атқарып, бір түйін, яғни қорытынды шығарды. Оқушылар қолдану,түсіну дағдыларын дамытты.

Жұпта және өздік жұмыс барысында бекітілген міндеттерін атқара отырып, тақырыпты меңгерді. «Суретті сөйлет » тәсілі саралау тәсілі арқылы жүзеге асырылды.

Оқушылардын тілдік қорларын дамыту мақсатында.

Әр топқа суреттер беріліп, сол суретке сәйкес топ мүшелері шағын «Өзім туралы» ортақ тақырыбын жүзеге асыру мақсатында өзін әңгімелеу арқылы сөйлем немесе шағын әңгіме құрастырды.




Сабақ мақсатына жетті. « Ширату» тәсілі арқылы

оқушылардың сұрақтарға жауап беру дағдыларын анықталды. Сонымен қатар, тиімді кері байланыс жүзеге асырылды.





Жалпы баға:


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі

  1. «Бір мақсат » әдісі барысында оқушылардың тыңдау арқылы сұраққа жауап беру дағдылары артуы

  2. « ширату» жаттығуы барысында оқушылардың қызығушылықтарының артуы

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады

1 Оқушылардың қажеттіліктеріне сәйкес әдіс-тәсілдерді тиімді қолдану 2 Дескриптор арқылы оқушылардың тиімді кері байланысы қамтамасыз етілді.

Сабаққа сынып өте белсенді қатысып, қызығушылық танытты. Жүктелген міндеттерді толық атқара білді ,және жұппен жұмыс жасау дағдылары жетілді


Саралау

Бағалау

Денсаулық және техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Оқушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында тапсырмаларды күрделендіру арқылы саралау жұмысы жүзеге асырылды.


« Екі жұлдыз, бір тілек » Оқушылар бір-біріне кері байланыс ұсыну арқылы жетістіктері мен кемшіліктерін атайды. Талдау, баға беру дағдылары артады.






Сабақ барысында қауіпсіздік ережелері еске түсірілді.


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Өзім туралы мәлімет

Автор: Аубакирова Назым Гизатовна

Дата: 18.11.2019

Номер свидетельства: 527573
