Өрнек оның түрлері жайлы оқушылардың білімдерін пысықтау. Сәйкес іс-әрекеттерді орындауға оқушыларды машықтандыру. а+4, а–4 өрнектерінің мәнін табу жолымен таныстыру. 4-ті қосу және азайту кестесін қайталау.
Таза, әдемі жазуға дағдыландыру. Оқушылардың есте сақтау, ойлау қабілеттерін арттыру. Танымдық қабілетін арттыру.
Тазалыққа, ұқыптылыққа, білімсүйгіштікке, салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап, көрнекілік, ойын, т.б.
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Көрнекілігі: Инт.тақта,суреттер, кеспе сандар,қима қағаздар,үлестірмелі материалдар т.б.
Сабақ барысы.
I. Ұйымдастыру кезеңі.
- Сабаққа назарларын аудару;
Психологиялық дайындық
II.Үй тапсырмасын тексеру.
№ 4 тапсырма. 3 саны мен а-ның айырмасын жазып, өрнектің мәнін тауып келгендерін тексеру.
3+а; а = 3; а = 0
3 – 3 = 0
3 – 0 = 3
III.Жаңа сабақ.
-Балалар,қазір ай жыл мезгілі? (балалар жауабы)
-Ендеше табиғатта қандай өзгерістер болады? (балалар жауабы)
-Бүгін бізге қалқанқұлақ гүл тереге,тапсырмаларын орындауға көмек сұрай келіпті және бірнеше ойындарын да ала келіпті.
(Ойын арқылы санды өрнек пен әріпті өрнекті ажырату).
а) Жоғарғы тапсырмалардың қысқаша жазылуын талдау, және есептің жауабын жазу.
ә) 2,3,4-тапсырмаларды нұсқауға сәйкес орындату.
3 Сергіту сәті
3-есеп
4. «Гүл терейік» ойыны.
Қалқанқұлаққа гүл теріп көмектесейік. Ойын шарты:санды және әріпті өрнектердің ішінен,әріпті өрнектерді теру арқылы себетті гүлге толтыру,санды өрнектің мәнін табу.
5.Шығармашылық тапсырма
Қалқанқұлаққа үйіне жетуге көмектесу. (Өрнектің мәнін табу)
Просмотр содержимого документа
««Өрнектер а + 4, а – 4».»
1 «Д» сынып
Сынып жетекшісі: Смагулова Ляззат Егизбаевна
Сабақтың тақырыбы: «Өрнектер а + 4, а – 4».
Сабақтың мақсаты:
Өрнек оның түрлері жайлы оқушылардың білімдерін пысықтау. Сәйкес іс-әрекеттерді орындауға оқушыларды машықтандыру. а+4, а–4 өрнектерінің мәнін табу жолымен таныстыру. 4-ті қосу және азайту кестесін қайталау.
Таза, әдемі жазуға дағдыландыру. Оқушылардың есте сақтау, ойлау қабілеттерін арттыру. Танымдық қабілетін арттыру.
Тазалыққа, ұқыптылыққа, білімсүйгіштікке, салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап, көрнекілік, ойын, т.б.
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Көрнекілігі: Инт.тақта,суреттер, кеспе сандар,қима қағаздар,үлестірмелі материалдар т.б.
Сабақ барысы.
I. Ұйымдастыру кезеңі.
- Сабаққа назарларын аудару;
Психологиялық дайындық
II.Үй тапсырмасын тексеру.
№ 4 тапсырма. 3 саны мен а-ның айырмасын жазып, өрнектің мәнін тауып келгендерін тексеру.
3+а; а = 3; а = 0
3 – 3 = 0
3 – 0 = 3
III.Жаңа сабақ.
-Балалар,қазір ай жыл мезгілі? (балалар жауабы)
-Ендеше табиғатта қандай өзгерістер болады? (балалар жауабы)
-Бүгін бізге қалқанқұлақ гүл тереге,тапсырмаларын орындауға көмек сұрай келіпті және бірнеше ойындарын да ала келіпті.
(Ойын арқылы санды өрнек пен әріпті өрнекті ажырату).
а) Жоғарғы тапсырмалардың қысқаша жазылуын талдау, және есептің жауабын жазу.
ә) 2,3,4-тапсырмаларды нұсқауға сәйкес орындату.
3 Сергіту сәті
3-есеп
4. «Гүл терейік» ойыны.
Қалқанқұлаққа гүл теріп көмектесейік. Ойын шарты:санды және әріпті өрнектердің ішінен,әріпті өрнектерді теру арқылы себетті гүлге толтыру,санды өрнектің мәнін табу.
5.Шығармашылық тапсырма
Қалқанқұлаққа үйіне жетуге көмектесу. (Өрнектің мәнін табу)