Пән: музыка Күні: 21.12.2017ж Сынып:3 «Ә» | Мектеп: Пенжім орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Жансейтова А.Қ Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Оркестр құрамындағы аспаптар. |
Оқу мақсаттары | Оркестр туралы мағлұмат беріп, түсініктерін ояту. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: музыкалық аспаптарды біледі. Көптеген оқушылар: Оркестрдің құрамын біледі. Кейбір оқушылар: Оркестрдегі аспаптарды ажыра біледі. |
Бағалау критерийлері | Оркестр туралы мағлұмат алады, түсініктерін оятады. |
Құндылықтарды дарыту | жауапкершілікке, тапқырлыққа тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | Ана тілі, дүниетану. |
Бастапқы білім | Домбыра мен қобыз аспабының түрленуі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 5мин | Оқушылармен амандасамын, түгендеймін. Психологиялық дайындық Оқушылар шаттық шеңберіне шығып бір біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді. Үй тапсырмасын тексеремін. | шаттық шеңбері |
Сабақтың ортасы 28мин Сергіту сәті2 мин | Оқулықпен жұмыс. Оркестр құрамы негізгі бес топтан тұрады. 1. Домбыра тобы: домбыра-прима, домбыра-альт, домбыра- бас, домбыра – контрабас. 2. Қобыз тобы: Қобыз-прима, қобыз-альт, қобыз-бас, қобыз-контрабас. 3. Үрмелі аспаптар тобы: флейта,гобой. 4. Ұрмалы аспаптар тобы: литавра,барабан, үшбұрыш. 5. Сырнай тобы: баян. .« Айна» әдісі арқылы оқушылар ой сергітеді. Халық күйі «Ақсақ құлан» тыңдалады. Жұмбақты шеш. | суреттер |
Сабақтың соңы 5мин | Кері байланыс «Чемодан» әдісі бойынша бағалау. Сабаққа белсене қатысқан оқушылар бағаланады. Күнделіктеріне баға қойылады. Үйге тапсырма беріледі, түсіндіріледі. 36 бет. Кесте толтыру. | |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
| | |
Сабақ бойынша рефлексия | |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |