Сабақ: Математика | Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі |
Сабақтың тақырыбы: Ондықтармен санау. | Мұғалімнің аты-жөні: Тілеубергенова Айдана |
Сынып: 1А | Қатысқандар саны: 19 | Қатыспағандар саны: 1 |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1 Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер |
Сабақтың мақсаттары | 1.1.1.4 Санның жаңа бірлігі - ондық туралы түсінігі болу, 100-ге дейін ондықтармен санау, жазу, салыстыру. |
Тілдік мақсаттар | Сол жақта. Оң жақта.Тура ретпен санау, кері ретпен санау |
Құндылықтарды дарыту | Өзара сыйластыққа тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыс | Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақ тілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады. |
АКТ қолдану дағдылары | Сандарды тінтеуір арқылы жазып көреді. |
Бастапқы білім | Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы минут | Сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу НАТУРАЛ сандар? Тақ сандар Оң жақта, сол жақта «Сан қатары» ойыны. / жылан / |
|
Сабақтың ортасы 30 минут
| Сандар қалай пайда болды? (Ұ) Ертеде адамдар санауды білді ме? Санау не үшін қажет болды? Сұрақтарға болжам жасауға ой түрткі жасау. Оқушылардың пікірлерін айтуына мүмкіндік беру. (Ө) Санауға арналған материалдар: моншақтар, асықтар, таяқшалар, тастар, түймелер, Суретке сәйкес заттардың цифрмен белгіленген қатарын тапқызу. Оқушыларға 1-ден 10-ға дейінгі сандар жазылған карточкалар ұсынылады және 0-ден таңдаған санға дейінгі санды кесіндіні табады. 10- ға дейінгі заттар жинағы, яғни 10 бірлік арқылы 1 ондықты алу. Ондықтармен санау 100-ге дейін ондықтармен тура санау 100-ге дейін ондықтармен кері санау 100-ге дейінгі аралықтағы кез келген саннан бастап бірлікпен тура санау. 100-ге дейінгі аралықтағы кез келген саннан бастап бірлікпен кері санау. Оқулықпен жұмыс Сергіту сәті
Дәптермен жұмыс. Түсіп қалған сандарды жаз Үлгі бойынша толықтырып жаз Қалыптастырушы бағалау 1- тапсырма. Суреттегі заттардың санын цифрмен жазыңыз және сандық сәуледегі орнымен байланыстырыңыз. 2- тапсырма. Суреттегі көкөністерді санаңыз және санын әртүрлі тәсілмен жазып көрсетіңіз. Сан сәулесі Қателікті тап | Кеспе суреттер, |
Сабақтың соңы 2 минут | Қорытындылау Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - Нені білдім? Нені үйрендім? - Нені толық түсінбедім ? Рефлексия | |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Ондықтармен санауда қиналатын оқушыларға, бағыт беру арқылы көмек көрсету. | Санды цифрмен жаза алуын, сандарды сан сәулесінде көрсетуін бағалау. | Көзге арналған жаттығу, сергіту сәттерін өткізу. |