Просмотр содержимого документа
«"Онды?тармен бірліктермен санау" ашы? саба?. »
Математика
№ 1. Тақырыбы: Ондықтармен және бірліктермен санау.
Мақсаты: Оқушыларға бірліктермен және ондықтармен санау туралы түсінік беру. Салыстыруға, жазуға үйрету. Ойлау есте сақтау қабілеттерін дамыту. Білімділікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: жолақшалар.
Түрі: жаңа сабақ
Әдісі: сұрақ-жауап, талдау,
Сабақтың барысы.І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік
ІІ. Мақсат қою кезеңі: Тақырыбымен мақсатын хабарлау.
ІІІ. Жаңа сабақ: Оқулықпен жұмыс
№ 1
Жолақша туралы түсінік.
Бір жолақша бір ондықты білдіреді.
№ 2.сандарды оқу, өсу ретімен жазу,.0,2,5,7,9 кему ретімен 80,60,40,30,10,
№ 3. 10 – 7 = 3 Жауабы: 3 жас 10 – 7 = 3 Жауабы: 3 жас кіші
№ 4. 1+ 9 3+ 7 5+ 5 2+8 4+6 6 + 4
ІҮ.Қорыту.Бүгін не білдік?
Үйге тапсырма:№ 5 4 бет.Бағалау.
№2. Тақырыбы: Екі таңбалы сандарды оқу жазу және салыстыру. 100 саны
Мақсаты: оқушыларды екі таңбалы сандарды оқу жазу және салыстыруға үйрету. Есептеу, ойлау дағдысын дамыту.Зеректікке, алғырлыққа тәрбиелеу.
Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру,өздік
Көрнекілігі:жолақшалар
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа әзірлік
ІІ. Мақсат қою кезеңі. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау
№4 .10- 3= 7 Жауабы: Самат 7 дәптер сатып алды.; 7+3 = 10 Жауабы: Дулат 10 дәптер сатып алды.
Ү. Сабақты қорыту.Бүгінгі сабақта не білдік?
ҮІ. Үйге тапсыру:№ 5 7 бет. Бағалау
№ 3 Тақырыбы: Ұзындықты өлшеу. Метр оның дм және см ара қатынасы.
Мақсаты: Метрмен және оның көмегімен ұзындықты өлшеудің мән жайымен оқушыларды таныстыру ұзындық бірліктері метр см,дм –ара қатынасын тағайындау.Есептеу, ойлау дағдысын дамыту. Зеректікке, алғырлыққа тәрбиелеу.
Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру,өздік
Көрнекілігі:
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа әзірлік