Кіріспе: бүгінгі сабағымыз ойын түрінде математикалық дүкенде өтеді. Дүкенде бүгін есептер, өрнектер, теңдеу, т, б тапсырмалар бар. Сендер шығара алсаңдар, сатып алғандарын менен ақша аласыңдар
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Математикалық дүкен.»
Тақырыбы: Математикалық дүкен. Өткенді пысықтау
Мақсаты:
Амалдарды орындалу ретін, жылдамдыққа берілген есептерді орындауын қайталау, алған білімдерін тиянақтауға мүмкіндік жасау; есеп құрастырып шығара білуге дағдыландыру;
Логикалық ойлау қабілетін дамыту, байқағыштыққа және жадында сақтай білуге баулу, пәнге қызығушылығын арттыру
Ұжымшылдыққа тәрбиелеу.
Типі: сыныптан тыс сабақ
Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, түсіндіру.
Көрнекілігі: суреттер, кестелер, ереже
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: Қол ұстасып тұрыңдар, көршілеріңе күлімсіреңдер және бір – біріңе табыс тілеңдер.
Сынып үш «Алғыр», «Білгіш», «Қайсар» топтарға бөлінеді.
Кіріспе: бүгінгі сабағымыз ойын түрінде математикалық дүкенде өтеді. Дүкенде бүгін есептер, өрнектер, теңдеу, т, б тапсырмалар бар. Сендер шығара алсаңдар, сатып алғандарын менен ақша аласыңдар
Ойын шарты: Математикалық дүкенде есеп, теңдеу, өрнек, және т.б. заттар сатылады. Оқушылар білімдерімен сатып алады. Дұрыс шешілген есеп сатылған болып саналады. Есептің құны алған оқушылар тобына беріледі. Суперойында тапқан табыстары 2 есе көбейеді. Көп табысқа ие болған топ жеңімпаз аталады.
1-тапсырма:(Ұтыс: 10000)
Екі велосипедші қаладан бір уақытта бірінен-бірі қарама-қарсы бағытта екі жаққа жолға шықты. Бірінші велосипедші 14 км/сағ, ал екінші велосипедші 17 км/сағ жылдамдықпен қозғалды. Олар 4 сағаттан кейін бір-бірінен қандай арақашықтықта болды?
СЫЗБА
ШЕШУІ: (14+17)*4=124 км
Жауабы: олар 124 км арақашықтықта болды.
2-тапсырма:(Ұтыс: 5000)
Сендерге берілген фигуралардың периметрі мен аудандарын табыңдар.
Шешуі: Р=7+3+5+2+2+5=24 см S= 7*3+2*2= 21+4=25 см2
3-тапсырма: Салыстыр (Ұтыс: 5000 )
5 т 8 ц * 5 т 80 кг 6 м 3дм * 6м 30см 3 сағ * 200 мин
4 т 200 кг* 4 т 2 ц 40 км 100 м * 41000 м 5 тәул * 125 сағ
7 ц 93 кг * 7093 кг 105 мин *1сағ 45 мин 3 км 650 м * 3560 м
Жауабы:
5 т 8 ц 5 т 80 кг 6 м 3дм = 6м 30см 3 сағ
4 т 200 кг = 4 т 2 ц 40 км 100 м
7 ц 93 кг 3560 м
Әрбір тапсырмадан кейін дұрыс шығарылған есептің құны беріледі
4-тапсырма :Теңдеу шешу: (ұтыс: 3000)
(Х + 450) – 3540 = 4000 : 80
Шешуі:
(Х + 450) – 3540 = 4000 : 80
Х + 450 = 3540 + 50
Х = 3590 – 450
Х = 3140
(3140 + 450) - 3540 = 4000 : 80
50 = 50
5-тапсырма: (Ұтыс: 12000)
Өрнектер шығару
794*71= 156864:8256= 31250:25=
56374-56085= 19*13= 1250*18=
289*34= 247+38891= 22500-6634=
9826+467= 39138*97= 15866*18=
10293/3= 3796386+59503= 285588-21694=
Суперойын:
Ғалымдардың есептеуі бойынша бір адамға қажетті калорияның тәуліктік мөлшері 2400 калория. Таңғы ас тәуліктік мөлшердің ¼ бөлігін, ал кешкі ас 1/5 бөлігін құрайтыны белгілі болса, таңғы, түскі және кешкі астан адам қанша калория алуы керек?
Шешуі: 2400: 4 600 (калория таңғы ас)
2400 : 5 480 (калория кешкі ас)
2400 – (600 + 480) 1320 (калория түскі ас)
Мөлшерден асырмай тамақтану үшін, таңғы асқа қандай тағамдар алуы керек?
Әрбір тапсырмадан кейін дұрыс шығарылған есептің құны беріледі