kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мәтін және оның түрлері (Сипаттау мәтіні)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау. Әңгімелеу мәтінін құрап жазу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мәтін және оның түрлері (Сипаттау мәтіні)»

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: қазақ тілі

Тақырыбы: Мәтін және оның түрлері

(Сипаттау мәтіні)

Мұғалімнің есімі: Г. Н. Акылбекова

Күні: 20. 11. 2017 жыл

СЫНЫП: 2 «В»

Қатысқандар саны: 12

Қатыспағандар: 0

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу

2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Құндылықтардағы

байланыс

  • Оқушылардың бір-біріне деген сыйластыққа;

  • топтасып, жұптасып жұмыс жасауға;

  • ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

  • уақытты үнемдеуге тәрбиелеу:

Бағалау критерийі

• Әріптердің байланысын сақтай отырып, көркем жазады, мәтін ішінен сипаттау мәтінін анықтайды

АКТ-мен байланыс

Слайдтар, аудио, видиожазбалар

Бастапқы білім

Мәтін түрлері туралы біледі

Жоспарлан ған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы 5 минут


Психологиялық ахуал қалыптастыру:

3 минут

Топқа бөлу 2 минут осы топқа бөлуде ортақ 2-бөлім «Менің мектебім» болғандықтан топты да осы ортақ бөлімге байланысты бөлдім.

Оқушыларды «Кітапханашылар», «Мұражайшылар», «Спортшылар» атымен 3 топқа бөлу


1-топ «Кітапханашылар»

2-топ «Мұражай шылар»3-топ «Мұражайшылар»

Ортасы 20 минут

Білу және түсіну 10 минут

Өткен сабақты «ИЯ және ЖОҚ» әдісін қолдана отырып пысықтау


Жаңа сабақтың тақырыбын Ребус шешу арқылы шығарып алу


Ребустан «Сипаттау мәтіні» деген сөз шықты.

Жаңа тақырыпты бейнежазба арқылы түсіндірілді.

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады

Жалпыға арналған тапсырма:19-жаттығу ауызша орындату.

Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.


Марат бояумен не істеді?

Ол қандай сурет салды?

Неліктен әр түрлі бояу өз орнын тапты?

Өлеңді мәнерлеп оқып, ішінен сипаттау мәтінінтабу. Әр бір топ мүшелері

өздеріне бөлінген шумақ өлеңдермен жеке жұмыс жасайды.

Шығармашылық жұмыс жасау.








Оқушыларға берілген шығармашылық жұмыстарын қорғауда

Дәптермен жұмыс.

Көркем жазу жазады Ш ш әрпін жазу

Оқушылар 120-жаттығуды дәптерде орындайды

Қолдану 8 минут «Тез ойла да, салыстыр» ойны арқылы оқушылар заттардың суретін дұрыс салыстыруда жіберген қателіктерді табу

Бұл тапсырманы оқушылар жұптасып орындайды.





«ИЯ және ЖОҚ» әдісі арқылы пысықтадым

«Ребус шешу» әдісі


Сергіту сәті

2 минут

«Қыдырып қайтайық!» би билеу

«Қыдырып қайтайық!» биі


Аяқталуы 20 минут

Синтез Сабақта «Концепцуальды » кесте орындату арқылы сипаттау мәтінін табу



Сабақты «Білімді мыңды жығар» әдісі арқылы қорытындылау

Сабақ соңында оқушылардың білім деңгейі бағалау парақшасы арқылы бағаланды



Оқушылар кестемен жұмыс жасайды

Үйге тапсырма: 22. 85-бетте.

«Ақылды үкі» әдісі арқылы оқушылар кері байланыс жасады




Бағалау – бағалау парақшасы арқылы бағаланды


Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Тексерілді:______________
















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Мәтін және оның түрлері (Сипаттау мәтіні)

Автор: Акылбекова Гульнара

Дата: 07.05.2018

Номер свидетельства: 468673
