Сабақтың мақсаты: Оқушыларға мәтін туралы жалпы түсінік беру. Мәтін деген не? Салыстыру, талдау.Сөз байлығын, сауаттылығын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.Төзімді жанашыр болуға тәрбиелеу.
Көрнкілігі. Мәтіндер, суреттер.
Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену
Түрі: жаңа сабақ
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік
ІІ. Мақсат қою кезеңі:Мәтін деген не?
ІІІ. Жаңа сабақ.
Оқулықпен жұмыс
Ережені түсіндіру: Мәтін мағына жағынан өзара байланысты екі не одан да көп сөйлемнен құралады. Мәтінге ат қоюға болады.
135- жаттығу. Бірінші, екінші бағандағы сөйлемдерді салыстырып оқы.
Бірінші бағандағы сөйлемдерде не туралы айтылған ? Екінші бағанда ше ?
Қандай айырмышылық байқадың ? Қай бағандағы сөйлемдердің орнын ауыстырып айтуға болмайды ?
136-жаттығу. Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрау.
Сергіту сәті
Аспанға бұлт тап болды,
Жаңбыр жауды сіркіреп (шапалақтайды)
Найзағай кенет жалт етті
Аспан кетті күркіреп (тарсылдатады)
137- жаттығу. Мәтінді оқып, оған ат қой.
Сұрақтарға жазбаша жауап бер:
Бұғы қандай жануар ?
Оның қандай ерекшелігі бар ?
Солтүстік бұғысы немен қоректенеді ?
139-жаттығу. Қайсысы мәтін екенін дәлелдеу.
Сабақты қорыту. Бағалау.
Үйге тапсырма: 138-жаттығу. Ережелерді жаттау
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Мәтін және оның түрлері»
Пәні: Қазақ тілі
Сыныбы: 2-сынып
Күні: _____________ 2013 жыл.
Сабақтың тақырыбы: Мәтін және оның түрлері
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға мәтін туралы жалпы түсінік беру. Мәтін деген не? Салыстыру, талдау.Сөз байлығын, сауаттылығын, шығармашылық қабілеттерін дамыту.Төзімді жанашыр болуға тәрбиелеу.
Көрнкілігі. Мәтіндер, суреттер.
Әдісі: сұрақ-жауап, талдау, іздену
Түрі: жаңа сабақ
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік
ІІ. Мақсат қою кезеңі:Мәтін деген не?
ІІІ. Жаңа сабақ.
Оқулықпен жұмыс
Ережені түсіндіру: Мәтін мағына жағынан өзара байланысты екі не одан да көп сөйлемнен құралады. Мәтінге ат қоюға болады.
135- жаттығу. Бірінші, екінші бағандағы сөйлемдерді салыстырып оқы.
Бірінші бағандағы сөйлемдерде не туралы айтылған ? Екінші бағанда ше ?
Қандай айырмышылық байқадың ? Қай бағандағы сөйлемдердің орнын ауыстырып айтуға болмайды ?
136-жаттығу. Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрау.