kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мәтін27-30 жаттығу.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән: қазақ тілі

Мектеп:

Күні:

Мұғалім:

Сынып:  3 « Б»

Қатысқандар  саны:

 Қатыспағандар  саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

  1-бөлім. Жанды табиғат

Сабақтың  тақырыбы:

Мәтін27-30 жаттығу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/фото/диаграмма бойынша оның мазмұнын болжау;

3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау, пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау;

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне

стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету.

Сабақтың мақсаттары:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

•  Тыңдалған мəтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп,мəтінде

жалпы не туралы айтылғанын түсінеді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.

•   Диалогке қатысады;мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

•   Берілген тапсырмалар бойынша ой қорыту жасай алады.

Тыңдалған мəтін мазмұнымен жұмыс тақырыбы бойынша игерген білімдеріне

негізделіп меңгертіледі.

Бастапқы  білім:

Мәтін

Сабақ  барысы

Сабақтың  жоспарлан

ған  кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мәтін27-30 жаттығу.»


Пән: қазақ тілі


Мектеп:

Күні:

Мұғалім:

Сынып: 3 « Б»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім. Жанды табиғат

Сабақтың тақырыбы:

Мәтін27-30 жаттығу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/фото/диаграмма бойынша оның мазмұнын болжау;

3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау, пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау;

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне

стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету.



Сабақтың мақсаттары:



Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

• Тыңдалған мəтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп,мəтінде

жалпы не туралы айтылғанын түсінеді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.

• Диалогке қатысады;мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

• Берілген тапсырмалар бойынша ой қорыту жасай алады.

Тыңдалған мəтін мазмұнымен жұмыс тақырыбы бойынша игерген білімдеріне

негізделіп меңгертіледі.


Бастапқы білім:

Мәтін

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарлан

ған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут











Сабақтың ортасы

32 минут












Шаттық шеңбері: «Ыстық лебіз».

Шеңберге жиналып, бір-біріне жылы лебіз, тілек айту.

Суреттегі бейнеленген не екенін сұрау ол туралы қаншалықты білетінін анықта

3.1.2.1 (Ұ; Т; Қ) Мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер Оқулық

бойынша мəтіннің мазмұнын болжау.

24-жаттығу. Тақырып пен суретке қарап, өлең мазмұнын

болжайды. Өлеңді мəнерлеп оқиды.

Оқыған өлеңінің сипаттау мəтіні екенін дəлелдейді.

Ой сергек! Бұл кім?

Бір оқушы сыныптасының есімін айтпай, оны сипаттайды.

Қалғандары жасырынып тұрған кейіпкердің кім екенін табуы

тиіс.


Телефон арқылы әуен қосып қою





Суретпен жұмыс





Оқулық
















3.2.1.1 (МК; Т; Ө; Қ) Мəтінді оқу. Мəтін түрін анықтау.

Салыстыру жасау.

25-жаттығу. Мəтінді түсініп оқиды.Оны жоғарыда берілген

мəтін түрімен салыстырып, ұқсастығы мен айырмашылығын

анықтап, дəлелдеулер жасайды.

Қай мəтінде нақты, қай мəтінде бейнелі суреттелгенін

ажыратып, ой қорыту жасайды. Жасаған ой қорытуларын

оқулықта берілген жаңа ақпаратпен салыстырады. Жаңа

ақпаратты түсіндіру жұмысы ұйымдастырылады.

Мəтіннің соңғы сөйлемін көшіріп жазады.

3.3.5.1 (МК; Ө; Қ) Жіберілген қателерді мұғалімнің

көмегімен тауып, түзету.

26-жаттығу. Жаңылтпашты жатқа жазады.Оқушылардың бас

əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды

байланыстырып көлбеу жəне таза жазуы қадағаланып, бағыт

беріледі.

(МК; Ұ) Түсіндірме сөздіктен сұрақ бойынша ақпарат табу,

талдау жасау білігін бағалау.

Түсіндірме сөздікпен жұмыс ұйымдастырылады. Томағала

сөзінің мағынасына назар аудартылады. Талдау жасалады.





Сабақтың соңы

3 минут






(МК;Т;Қ) Кері байланыс жасау.

– Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

– Сабақтан не үйрендіңдер?

– Саған не ерекше қызықты болды?

сұрақтарына жауап береді.



Рефлекция



Үй тапсырмасы




17-бет 23-жаттығу


Дифференциация – жеке, жұппен жұмыстар жүргізу арқылы оқу, жазу, сөйлеу дағдыларын жетілдіру

Мəтін түрлері мен құрылымдық бөліктерін ажыратады.Жаңа білімді

меңгереді. Сауатты, көркем жазады.

Берілген тапсырмалар бойынша ой қорыту жасай алады.

Тыңдалған мəтін мазмұнымен жұмыс тақырыбы бойынша игерген білімдеріне

негізделіп меңгертілді.

Оқушыларды бір – бірін тыңдай білуге

тәрбиелеу




Тексерілді:







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Мәтін27-30 жаттығу.

Автор: Бегасилова Дана Тастыбаевна

Дата: 03.04.2019

Номер свидетельства: 505863
