kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Көп таңбалы сандарды көбейту және бөлу" 4 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

математикадан ашық сабақ. 4 сыныпқа арналған

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Көп таңбалы сандарды көбейту және бөлу" 4 сынып»

Тақырыбы: Көп таңбалы сандарды көбейту және бөлу


Оқу мақсаты( SMART): Нөлге аяқталатын сандарға бөлу тәсілдерімен таныстыру

Табыс критерийі:

Барлығы: көбейту және бөлу тәсілін біледі, тапсырмаларды орындайды, есептерді шығара алады.

Көпшілігі:ережелерге сүйенеді, талдайды

Кейбіреуі:білімдерін жинақтайды,бағалайды

Алдыңғы оқу:

Нөлге аяқталатын сандарға ауызша бөлу тәсілін түсіндіре отырып, жазбаша бөлу тәсілін орындата отырып жаңа сабақты шығарып алу.

Жоспар


Сабақ кезеңдері

Уақыты


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс - әрекеті


Оқушының іс - әрекеті


Бағалау


Кіріспе

3 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал.


Мақсаты:тұлғаара -

лық байланыс


Үй тапсырмасы:

Ассосация құру:қыс мезгілі туралы,алдағы болатын оқиғаларға шолу

Амандасу.

Шеңбер құрып, сәттілік тілеу



«Қар» суретін көргенде не есімізге түседі.


Қысқы мерекелер еске түсіріледі.Қысқы универсиада туралы не білетіндері сұралады

Тақтаға шығады:

Шаттық шеңберін құрап, күн бейнесін бір- біріне беру арқылы күннен алған жылуларын алақандары арқылы бере отырып, сәттілік тілейді.

Өткен тақырыпты пысықтау

Қыс, суық аяз, боран ,т.б. сөздер айтылады.

Тәуелсіздікке 25 жыл, универсиада 29 қаңтар – 8 ақпан аралығы т.б.


Мадақтау

Қолпаштау

Жарайсыңдар!






Белсенділік көрсеткен оқушыларды мадақтап отырамын


Тұсаукесер: 2 минут

Қызығушылықты ояту сатысы

Ауызша тапсырмалар орындатылады.



Тапсырмаларды орындайды.

8 · 9 = 72 3200 : 40 = 80

60 · 9 = 540 480 : 8 = 60

690 : 3 = 230 241 · 3 = 723



Бәрекелді!

Тамаша!


Өте жақсы!





Негізгі бөлім:

25 минут

Жаңа сабақ:



Мағынаны ажырату сатысы



Жұптық тапсырма





Миға шабуыл:






Шығармашылық тапсырма орындатылады.




Сергіту сәті:












остер

Математикалық жаңа ертегі құрастыру





Тақтамен жұмыс:


Интерактивті тақтада жаңа сабақ таныстырылады.

№ 1,2 тапсырмалар

643 · 200 = 643 · (2 · 100) =643 · 2 · 100 = =1286·100=128600

Жазбаша көбейту және бөлу тәсілдері түсіндіріледі.


Оқушылар (Х) белгісі арқылы жұпқа бөлінеді.


( ) белгісі

арқылы жұпқа бөліну

( ) белгісі арқылы жұпқа бөліну


Би қимылдары


№ 6 тапсырма орындатылады.




Қалташа беріледі. Ішіндегі сандар суреттер бойынша ертегі құрастыру


Постер қорғайтын спикерлерді оқушы алдына стикер қою арқылы білдіру

Жекелей оқушылармен жұмыс



Оқулықпен жұмыс. 


№ 3 тапсырманы екі жұпқа бөліп орындайды.



№ 5 тапсырма оқылып сұрақтарға ауызша жауап беріледі.


5 5 5 5 = 4 5 5 5 5 =30

5 5 5 5 = 6 5 5 5 5 = 120


№ 4 тапсырма: Қалдықпен бөлуді орындайды және тексереді.

21 605 : 300 = 72 (қалд. 5)

72 · 300 + 5 =21605

21739 : 300 =72 (қалд. 139)




Қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді.
музыка әуенімен қимылдар орындайды.



Есепті оқып,талдау арқылы шығарады.

Жөнелтілуі керек – 18000 кесе

Жіберілді-360 кеседен 20 жәшік және 240 кеседен 10 ж

Қалды - ?

Ш: 360 · 20 + 240 · 10 = 9600

18000 – 9600 = 8400

Ж: Жіберілетін 8400 кесе қалды.

Сандарды, суреттерді ретімен қойып желімдейді .(құраған ертегі мазмұны бойынша)


№ 9 тапсырма .Теңдеу құрып, оны шешеді.

1)70 · х = 900 + 500

2)700 : х = 10 · 7

3)х + 7000 = 1000 · 9

Оқушыларға үлестірме қағаздан тапсырма беріледі.

Жақсы!





Керемет!






Берілген тапсырманы өте дұрыс орындадыңыздар!







Жарайсыңдар!
















Өте жақсы орындадыңдар.








Керемет!





Бәрекелді!


Қорытынды:

10 минут

Практикалық жұмыс.








Кері байланыс.

№ 8 тапсырма.










Сабақта не үйрендік?

Не ұнады?


Тік төртбұрыш сызады.Оның қарама – қарсы төбелерін кесінділермен қосады. Қиылысу нүктесін Е деп белгілейді.ВСкесіндісі бір қабырғасы бодатын барлық үшбұрыштарды белгіленуі бойынша жазып көрсетеді.

В С

Е


А Д

Өз ойларын жинақтайды7


Стикерге өз ойларын жазып, алмаға жапсырады.



Мадақтау


Қолпаштау


Жарайсыңдар!




3 минут

Бағалау:

Бүгінгі сабаққа деген ой – пікірін білдіру

Сабақты бағалау.



Суммативті бағалау




2 мин

Үйге тапсырма беру

№ 7 тапсырма

131 бет










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
"Көп таңбалы сандарды көбейту және бөлу" 4 сынып

Автор: Каирходжаева Багыла

Дата: 16.05.2017

Номер свидетельства: 416030
