CАБАҚ Үй жануарлары | Мектеп: Ж.Кереев атындағы ОМ |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Утегенова Ж |
СЫНЫП: 1 кл | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.2.6.1 Тыңдаған \ оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін\келіспеймін, ұнайды\ұнамайды)білдіру 1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.3.3.1 Өлең,жұмбақ және ертегілерді ажырату 1.4.1.1 Берілген суретке (зат)қатысты сипаттау сөздерін жазу |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: 1.4.1.1 Берілген суретке (зат)қатысты сипаттау сөздерін жазу |
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 1.3.3.1 Өлең жұмбақ және ертегілерді ажырату 1.2.6.1 Тыңдаған \оқыған материал туралы өзінің қарапайым пікірін ұнайды\ұнамайды келісемін\келіспеймін білдіру |
|
Кейбір оқушылар орындай алады: 1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну |
|
|
|
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсіну,сұрақтар қоя білу |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Төрт түлік,төл,сиыр,қой,түйе,жылқы,ешкі |
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сиырдың төлі,менің қойым,сүйкімді ит,,менің жылқым |
Талқылауға арналған сұрақтар: Сен үй жануарларын білесің бе? Төрт түлікті ата Төрт түліктің төлдерін ата Төрт түліктен алынатын өнімдерді білеміз бе? |
|
Не себепті.... деп ойлайсыз? |
|
Ишара |
|
Алдыңғы оқу: Сен өз досынды сипаттап бер |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт 45 мин | Жоспарланған жаттығу | Ресурстар |
Басы | Тренинг. «Досыңа тілек» Тақырыпты анықтау Жануарлардың дыбысын тыңдатамын. Ассоциация әдісі. Үй жануарлары | АКТ Смайлик |
Ортасы | Еркін сұрақ әдісі Менің үйімде үй жануарлары бар.Оның ішінде сиыр,жылқы,ит,қой,ешкі бар.Мен оларды күнде азықтандырып,қамқор боламын. Мәтіндегі таныс сөздермен танысу. Енді сіздер қандай үй жануарын бағасыздар? Жұмбақтардың шешімін тап Өзі жуас, өзі момын Бір шешпейді тонын. Қой Көзін жұмады, Көзін ашады. Сыбысын білдірмей, Ақырын басады. Мысық Сергіту сәті.Билеу | Жануарлардың суреттері |
Соңы | Судан шыққан хат әдісі Конвертке сөздіктерді жазып саламын.Әр оқушыларға алғызамын,сосын көп нүктенің орнына керекті әріптерді айтады. Енді берілген суреттерді сипаттаймыз. Үй тапсырмасы Өзің ұнаған жануарды сипаттап,суретің салып келеміз. | Конверт |
Қосымша ақпарат |
Енді төрт түліктен мынадай өнімдер алынады; сүт,қымыз,шұбат,май,қаймақ |
Саралау-оқушыға мейлінше Қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
| Қалыптастырушы бағалау смайликтер | АКТ, |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен Оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылыр не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Жоспарланған саралау жақсы Іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
CАБАҚ: Су-тіршілік көзі | Мектеп: |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
СЫНЫП: 5 класс | Қатысқандар: 15 | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 5.Т1; 5.Т3; 5.О1; 5.О3. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
Күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. |
Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау. |
Кейбір оқушылар орындай алады: |
Шығармаларды түсіну,тақырыбын анықтау. |
|
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Диалог құрады,сұрақтарға жауап береді,ойын айтады. |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Теңіз, мұхит, жер асты сулар,мөлдір,түссіз |
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Ащы су, тұщы су,суды үнемдеу,суды қорғау |
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Сусыз өмір сүру мүмкін бе? 2.Жер бетінің неше бөлігі су алып жатыр? 3.Судың қасиеті 4.Ащы суға не жатады? |
5.Тұщы суға нелер жатады? |
Не себепті.... деп ойлайсыз? |
Су-тіршілік көзі |
Ишара |
Теңіз толқиды |
Алдыңғы оқу: Ежелгі көшпелілер мәдениеті («Өрмекші торы» әдісі) |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу | Ресурстар |
Басы 2 мин 3мин 3мин | Тренинг «Менің есімім»1сын есіммен байланыстыру. Оқушыларды «Пазл»әдісі арқылы топқа бөлу Қызығушылығын ояту. «Артығын алып таста»әдісі Тірек сөз –тіршілік көзі Керекті сөздер:қала, әтеш,су,күннің көзі,үй,мектеп,ауа,оқушы,сағат,аспаз. Бағалау . Смайликтер Тақырыпты анықтау Жұмбақ 1.Жылт-жылт еткен,Жылғадан өткен (Су) 2.Еш тесікте тұрмайды,Ол жоқта жер құрғайды Бұл не? (Су) Сергіту сәті: Теңіз толқиды-бір Теңіз толқиды-екі Теңіз толқиды-үш Теңіз адамы тыныштал | Суреттер |
Ортасы 3мин 7мин 3мин 2мин | «Кластер» әдесі Білімді өзектендіреді,өз білімдерін ұсынады,сызбамен көрсетеді. су Мәтінмен жұмыс. 1.Мәтін оқылады. «Түртіп алу» әдісі Оқушылар оқылған ақпарат туралы өз түсінігін қадағалайды,бұрыннан таныс мәліметті жаңа мәліметпен ұштастырады «V»-маған таныс ; «+»-мен үшін жаңа; «?»бұл туралы тереңірек білгім келеді. Оқушылар өз бетінше оқыған мәтіннің нәтижесін әуелі жұпта,сосын топта талқылайды. «Аквариум»әдісі. Әр топ мәтінді білгенін ортаға салады,келесі топ бақылайды. Бағалау. Смайликтер Сергіту сәті: «Су тасушы» | А4 форматы, Ақ қағаз Смайликтер |
Соңы 7мин 3мин | «Балық қаңқасы» себептері Проблема қоры Су-тршілік тын Көзі ды Дәлелдер Кері байланыс «Бағдаршам» Рефлексия | Графикалық Органайзер Бағдаршам түстері |
Қосымша ақпарат |
|
Саралау-оқушыға мейлінше Қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
| Оқушылар топ ішінде Смайлик арқылы бағалайды. «Бас бармақ» бағалауы | Дүниетану,АКТ |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен Оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылыр не үйренді? Сабақ қалай өтті ? Жоспарланған саралау жақсы Іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
Су- тіршілік көзі.