Сабақ: | Мектеп:Житиқара №4 орта мектебі |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Кушербаева Г.М |
Сынып: 1 3 тоқсан | Қатысқандар:12
| Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
| 1221- сөз тіркестерін қолданып,Қазақстан туралы әңгімелеу. 1421- аудиовизуалды материалдар бойынша таныс заттардың атауын жазу. 1523- бас әріппен жазылатын сөздерді ажырату,дұрыс жазу. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: |
Мұғалімнің көмегімен оқыған,тыңдаған аудиовизуалды материал бойынша заттың атауын жазу. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру. Бас әріптерді ажырату. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: |
Сөз,сөз тіркестері арқылы сөйлем құру,сұраққа жауап беру. |
Тілдік мақсат: | Оқушылар орындай алады: Сөз,сөз тіркестері арқылы сөйлем құру,сұраққа жауап беру |
Сурет бойынша сөйлей алады.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ел,жер,тәуелсіз,мемлекет,ұлт,сүйемін. |
Сөз тіркестері:туған жер,тәуелсіз мемлекет,көп ұлтты.
|
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Тәуелсіз Қазақстан,Қазақстанда тұрамын.
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Қазақстан қандай мемлекет?
|
Не себепті ...........деп ойлайсыз?
|
Мен туған жерімді жақсы көремін,себебі....
|
Ишара:
|
Көмек беру,қолпаштау,ынталандыру. |
Алдыңғы оқу:
| Менің Қазақстаным.сөздер:рәміздер,ту,елтаңба,гимн, елбасы,астана. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт:45мин.
| Жоспарланған жаттығу түрлері: | Ресурстар: |
Басы: 5 мин
| 1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Ойын: «Шашыранды әріптер». Тақырыппен,мақсатымен таныстыру. 3.Бағалауға деген жұлдызшаларды көрсету. Топқа бөлу. Өткен сөздерді қайталау. | Суреттер Жұлдызша Сөзжұмбақ |
Ортасы:20 мин
| 1.Негізгі бөлім. Тыңдалым.Оқылым. Менің Отаным-Қазақстан.Қазақстан тәуелсіз мемлекет.Қазақстанда көп ұлттар тұрады.Ол менің туған жерім.Мен Отанымды сүйемін. 4.Айтылым.Ой талқылау «Төрт сөйлем» тәсілі. 1.Пікір.Менің Отаным- Қазақстан. 2.Дәлел. Менің Отаным- Қазақстан,себебі мен Қазақстанда тұрамын. 3.Мысал. Менің Отаным- Қазақстан,себебі мен Қазақстанда тұрамын.Қазақстан тәуелсіз мемлекет. 4.Қорытынды. Менің Отаным- Қазақстан,себебі мен Қазақстанда тұрамын.Қазақстан тәуелсіз мемлекет.Мен Отанымды сүйемін. Тілдік бағдар.Жазылым. Бас әріп туралы ереже.Адам,жер аттары бас әріппен жазылады. Мәтіннен бас әріппен жазылған сөзді тап,ажырат. Мысал келтір.Дәптерге жаз. | Суретпен жұмыс. Белсенді жұмыс. Ойлан-Жұптас-Бөліс |
Соңы:5 мин | Жұлдызшаларды санайды. 1.Менің Отаным-Қазақстан. 2.Қазақстан кішкентай мемлекет. 3.Қазақстанда көп ұлттар тұрады.
| Келісемін,келіспеймін. |
Саралау–оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау–оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс– Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). |
Оқушыларға тапсырманы түрлендіру Карточка. Сөзді тап. Т- Қ- ж- С- М- карточка Сәйкестендіру тесті. Қазақстан -- ел. Туған жерім— тәуелсіз ел. Көп ұлтты-туған жерім.
| | География. Туған жеріңді құрметте! |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, Қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болдыма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақтың мақсаттары мен міндеттері орындалды. Оқушылар Қазақстан туралы әңгімелейді,суретке қарап,айта алады,бас әріптерді ажырата алады . Тапсырмалар тақырыпқа сәйкес болды. Уақытты үнемді пайдаландым.
Жоспарыма АКТ пайдаландым.
|
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1:Ой талқылау Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізереді(оқыту мен оқуға қатысты)? 1:Оқытудың жаңаша әдістерін қолдану. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі Сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1Әр сабақта тәрбиелік ақпаратты пайдалану 2:Сауатты жазуға дағдыны қалыптастыру
|