Тема уроку. Число і цифра 9
Мета.
Формувати поняття про число 9; учити писати цифру 9; формувати вміння складати рівності на додавання та віднімання за предметними множинами; складати рівності на додавання на основі складу чисел 2-8.
Завдання:
Навчальні: формувати знання про склад числа, вміння писати цифру, рахувати в межах 9;
порівнювати числа.
Розвиваючі: розвивати спостережливість, зорову слухову пам'ять, увагу, логічне мислення, математичну мову;
Виховні: виховувати активність, повагу один до одного, дисципліну, самостійність, бажання вести здоровий спосіб життя.
Форми роботи:
- фронтальна
- колективна
- самостійна
- диференційована
Методи:
- наочний
- діалог
- бесіда
- практична робота
- самостійна робота
Тип уроку: Відкриття нового
Форма: Класно - урочна.
Технології: проблемно - діалогічного мислення, особистісно - орієнтована.
Хід уроку
І. Організація класу
Дзвінко пролунав дзвінок –
Починаємо урок.
Слухаємо, вивчаємо,
Ні хвилини не гаємо!
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
1.Графічний диктант
Всі пишуть у зошитах – один учень біля дошки.
2. Орієнтація в числовому ряду
Діти користуються числовими віялами.
- Покажіть число, яке стоїть між 3 і 5.
- Покажіть наступне число 5.
- Покажіть попереднє число 4.
- Яке число стоїть зліва від 3.
- Яке число стоїть справа від 6.
3.Математичний диктант
- Запишіть ті числа, які я буду називати в назвах казок:
«Один палець», «Дві кізочки», «Троє поросят», «Чотири рясні дощі», «П’ять бажань», «Про змія, у якого шість голів», «Сім козаків і восьмий отаман», «Дев’ять братів і десята сестра Галя»(1,2,3,4,5,6,7,8,9).
4.Порівняння чисел.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Вірш – загадка.
- Прослухайте уважно вірш.
- З яким новим числом ми познайомимось на уроці?
Цифра 9 чи дев`ятка –
Наче в цирку акробатка,
Сторчака як повернуся,
Зразу шісткой обернуся
- З яким числом ми познайомимось на уроці? ( З числом 9.)
2. Утворення числа 9.
- На якому місці стоїть число 9?
- Яке число стоїть перед9?
- Яке число більше 8 або 9?
- На скільки більше?
Фізхвилинка
Хлопчики й дівчатка зробимо зарядку
Руки вбоки, вгору, вниз,
Раз, два, три – не помились.
У долоні хлоп – хлоп,
І ногами топ-топ.
Мов годинник зробим так:
Тік-так, тік-так.
Тихо сіли на стільці,
Скажу вам : «Молодці!»
IV. Первинне закріплення.
1.Робота з підручником (ст.35)
Завдання №1
- Поясніть, як утворилося число 9? Прочитай рівність.
Завдання № 2
- Скільки жовтих листочків? (9)
- Скільки зелених листочків? (6)
- Яких більше? На скільки?
- Скільки жовтих листочків на другому малюнку? (3)
- Скільки зелених листочків? (9)
- Яких більше?На скільки?
2. Робота в зошиті.
1)Пояснення вчителя про написання цифри 9.
Показ на комп`ютері.
2) Письмо цифри 9 у повітрі.
3) Письмо цифри 9 у зошиті.
4)Складання прикладів на додавання (біля дошки діти викладають фігури геометричні, а потім складають приклади, записуючи в зошити, а один на дошці).
2 + 5 = 7
+
4 + 2 = 6
5) Написання прикладів на додавання (у зошиті)
Фізхвилинка для очей – комп`ютер.
6) Естафета з прикладами на додавання (І варіант з кожного ряду)
7) Гра «Весела лічба» (ІІ варіант з кожного ряду)
7
2
4
9
5
1
3
8
6
І команда ІІ команда ІІІ команда 4+3+1= 5 +2= 5+1=
7 - 1= 3+4= 3+5=
2+4= 6 +1= 7+1=
3+2+1= 5+1+1= 5+3=
6+0= 2+5= 4+4=
2.Робота над задачею(усно).
Білочка взяла у лапки 1 горішок. Біля неї лежить ще 1.Скільки горішків знайшла білочка?Складіть приклад.
1+1=2(горіха)
3.Робота з геометричним матеріалом
Подивіться на дошку. Які геометричні фігури ви бачите?( круг, квадрат, прямокутник, трикутник)
– Візьміть 9 фігур , придумайте свою іграшку або тварину.
V. Підсумок уроку.
- Згадайте, якою була тема нашого уроку.
- Чи досягли мети уроку?
- Що нам допомогло?
- З яким настроєм закінчуєте урок?
- Що сподобалося на уроці?
- Як ви гадаєте, як ми попрацювали?
- Я хочу Вам подякувати за роботу на уроці і кожному подарувати від білочки горішок.