Тема: Правило обчислення площі прямокутника та його застосування. Знаходження значень вираз.(слайд1)
Мета: на конкретному прикладі довести правило знаходження площі прямокутника; вправляти учнів в обчисленні виразів та розв’язуванні задач на спільну роботу; розвиток логічного мислення, уваги; виховувати любов до математики.(слайд2)
Обладнання: проектор з екраном чи проектор з мультимедійною дошкою.
Хід уроку
I. Організаційний момент. (1 хв.)
Вчитель. Пролунав дзвінок, починаємо урок.
Діти. Працювати будемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що в 4 класі діти – просто мо – ло – дці!(слайд4)
II. Актуалізація опорних знань. (5 хв.)
- Каліграфічна хвилинка. (слайд 5)
- Яке сьогодні число? (17)
- Що ви можете сказати за це число?
- Чому буде дорівнювати сума цифр цього числа?
- Напишіть сусідів числа 17.
- Напишіть три послідовно непарних числа, починаючи з нашого числа 17.
- Підкресліть зайве число. Чому воно зайве?
- Намалюйте корону над числом, яке найкраще у вас.
- Математичний диктант.
а) напиши цифрами.(слайд6)
б) розклади на розрядні доданки.(слайд7)
- Гра «Знади помилку»(слайд9)
- Гра «Шифрувальник» (слайд10)
- Давайте з вами пограємо в гру «Шифрувальник». Якщо ви правильно все розв’яжете, то отримаєте відгадку – слово того, хто до нас сьогодні завітає у гості.(Свято)
- А яке свято до нас іде? (День Святого Миколая)
- А хто такий Святий Миколай? День святого Миколая – веселе народне свято. Іде святий Миколай полями, лугами, а за ним поспішають янголи, які несуть дарунки для добрих чемних дітей. Ходить Миколай по всіх усюдах, минає хати, палаци, села, міста, роздає дарунки, благословляє і втішає бідних та нужденних. Так він завітав і до нашого класу.
III. Повідомлення теми уроку. Мотивація. (5 хв.)
- Проблемне питання. (слайд11)
- Ви всі знаєте, що святий Миколай записує гарних діточок у свою книгу. Але ж у нього виникла проблема: яка площа його книги? Чи зможе він записати в неї всіх добрих чемних дітей?
- Що треба зробити, щоб обчислити площу поверхні книги(прямокутної форми)?
- Давайте зробимо висновок (діти роблять самостійно висновок)
- Так як знайти площу прямокутника?
- В чому вимірюється площа?
- Давайте свої висновки перевіримо за підручником. (стор. 75)
- Первинне закріплення (№474) (слайд12)
- Виміряйте довжину і ширину зеленого прямокутника. Знайдіть площу.
IV. Фізкультхвилинка. (2хв.) (слайд13)
V. Закріплення та осмислення знань. (25 хв.)
- Робота над задачею № 477. (слайд14 )
- Подивіться на схему і назвіть першу дію задачі.
- Про що ми дізнаємося, коли 72 центнера поділимо на 12 днів?
- Назвіть другу дію.
- Про що ми дізнаємося цією дією?
- Про що дізнаємось у третій дії?
- А якщо ми 72 ц поділимо на це число, то про що ми дізнаємось?
- Запишіть розв’язання задачі діями з поясненням.
- Самостійне розв’язання прикладів № 476.(слайд15)
- А кому буде важко, святий Миколай дає вам підказку.
VI. Підсумок уроку. (1хв.)(слайд16)
- Так для чого нам потрібно вміти вимірювати площу?
- Людям, яких професій треба вміти вимірювати площу?
- Так, як знайти площу прямокутника?
- Так, як знайти площу прямокутника?
- Так, як знайти площу прямокутника?
VII. Домашнє завдання. № 480, № 481 (1 хв.)(слайд17)
Ви сьогодні гарно працювали. І вам за це святий Миколай кожному приніс по цукерочці.
Просмотр содержимого документа
«Вороніна Є.І.Правило обчислення площі прямокутника 4 клас.Вороніна Є.І»
Тема: Правило обчислення площі прямокутника та його застосування. Знаходження значень вираз.(слайд1)
Урок з математики в 4 класі.
Вчитель Вороніна Єлизавета Іванівна, вчитель початкових класів Свердловського ліцею №1
Мета: на конкретному прикладі довести правило знаходження площі прямокутника; вправляти учнів в обчисленні виразів та розв’язуванні задач на спільну роботу; розвиток логічного мислення, уваги; виховувати любов до математики.(слайд2)
Обладнання: проектор з екраном чи проектор з мультимедійною дошкою.
Хід уроку
I. Організаційний момент. (1 хв.)
Вчитель. Пролунав дзвінок, починаємо урок.
Діти. Працювати будемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що в 4 класі діти – просто мо – ло – дці!(слайд4)
II. Актуалізація опорних знань. (5 хв.)
Каліграфічна хвилинка. (слайд 5)
17 8 16 18 19 21
Чому буде дорівнювати сума цифр цього числа?(8)
Напишіть сусідів числа 17.(16, 18)
Напишіть три послідовно непарних числа, починаючи з нашого числа 17.(19, 21, 23)
Підкресліть зайве число. Чому воно зайве?
Намалюйте корону над числом, яке найкраще у вас.
Математичний диктант.
а) напиши цифрами.(слайд6)
б) розклади на розрядні доданки.(слайд7)
Гра «Знади помилку»(слайд9)
Гра «Шифрувальник» (слайд10)
Давайте з вами пограємо в гру «Шифрувальник». Якщо ви правильно все розв’яжете, то отримаєте відгадку – слово того, хто до нас сьогодні завітає у гості.(Свято)
А яке свято до нас іде? (День Святого Миколая)
А хто такий Святий Миколай? День святого Миколая – веселе народне свято. Іде святий Миколай полями, лугами, а за ним поспішають янголи, які несуть дарунки для добрих чемних дітей. Ходить Миколай по всіх усюдах, минає хати, палаци, села, міста, роздає дарунки, благословляє і втішає бідних та нужденних. Так він завітав і до нашого класу.
III. Повідомлення теми уроку. Мотивація. (5 хв.)
Проблемне питання. (слайд11)
Ви всі знаєте, що святий Миколай записує гарних діточок у свою книгу. Але ж у нього виникла проблема: яка площа його книги? Чи зможе він записати в неї всіх добрих чемних дітей?
Що треба зробити, щоб обчислити площу поверхні книги(прямокутної форми)?
Ми розкреслимо прямокутник на квадрати із стороною 1 см.
Скільки квадратів в одному стовпчику?
Скільки квадратів в одному рядку?
Як порахувати скільки всього квадратів в прямокутнику? (додаванням)
А якою дією можемо замінити багаторазове додавання того самого числа? ( множенням)
Давайте зробимо висновок (діти роблять самостійно висновок)
Так як знайти площу прямокутника? S = a b
В чому вимірюється площа?
Давайте свої висновки перевіримо за підручником. (стор. 75)
Первинне закріплення (№474) (слайд12)
( 6 2 = 12 см )
IV. Фізкультхвилинка. (2хв.) (слайд13)
Раз – підняти руки вгору.
Два – нагнутися додолу.
Три, чотири – прямо стати,
Будем знову починати.
Руки – в боки,
Нахились вперед, назад
І направо,і наліво,
Щоб нічого не боліло.
1, 2, 3, 4 – набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись.
V. Закріплення та осмислення знань. (25 хв.)
Робота над задачею № 477. (слайд14 )
Подивіться на схему і назвіть першу дію задачі. (72 : 12)
Про що ми дізнаємося, коли 72 центнера поділимо на 12 днів?(Скільки центнерів сіна дають коровам на 1 день)
Назвіть другу дію. (72 : 24)
Про що ми дізнаємося цією дією? (Скільки центнерів сіна дають вівцям на 1 день)
Про що дізнаємось у третій дії? (Скільки центнерів сіна дають коровам і вівцям на 1 день)
А якщо ми 72 ц поділимо на це число, то про що ми дізнаємось? ( На скільки днів вистачить цього сіна для усіх тварин разом).
Запишіть розв’язання задачі діями з поясненням. (перевірка).
Самостійне розв’язання прикладів № 476.(слайд15)
VI. Підсумок уроку. (1хв.)(слайд16)
Так для чого нам потрібно вміти вимірювати площу?
Людям, яких професій треба вміти вимірювати площу?
Так, як знайти площу прямокутника?
Так, як знайти площу прямокутника?
Так, як знайти площу прямокутника?
VII. Домашнє завдання. № 480, № 481 (1 хв.)(слайд17)
Ви сьогодні гарно працювали. І вам за це святий Миколай кожному приніс по цукерочці.
4
Просмотр содержимого презентации
«Правило обчислення площі прямокутника 4 клас»
Вороніна Є.І
Вороніна Є.І
Вороніна Є.І
Працювати будемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що в 4 класі діти – просто
МОЛОДЦІ!
Вороніна Є.І
17
8
16
19
21
23
18
Вороніна Є.І
- Сімсот тридцять тисяч п'ятсот два
- Сто сорок тисяч п'ять
- Двісті тридцять тисяч сто три
Вороніна Є.І
Вороніна Є.І
730502 140005 230103
125406=100000+20000+5000+400+6
568120=500000+60000+8000+100+20
Вороніна Є.І
1000
100
1 м = дм 1 км = м
1 м = см 1 дм = см
1 м = мм 1 см = мм
10
100
1000
100
10
100
1000
10
Вороніна Є.І
V
С
Я
t
40 км/год
?
В
S
?
160 км
70 км/год
О
8 год
?
160 км
75 км/год
Т
350 км
2 год
?
?
6 год
360 км
Код
4
С
5
20
В
60
Я
Т
150
О
Вороніна Є.І
S = a b
Вороніна Є.І
6
2
S = 6 2 = 12 см
Вороніна Є.І
Раз – підняти руки вгору.
Два – нагнутися додолу.
Три, чотири – прямо стати,
Будем знову починати.
Руки – в боки,
Нахились вперед, назад
І направо,і наліво,
Щоб нічого не боліло.
1, 2, 3, 4 – набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись.
Вороніна Є.І
Коровам – 72 ц на 12 днів 72 ц на
Вівцям – 72 ц на 24 дні ? Днів
1. Скільки ц сіна дають коровам на один день?
72 : 12 = 6 (ц)
2. Скільки ц сіна дають вівцям на один день?
72 : 24 = 3 (ц)
3. Скільки ц сіна дають коровам та вівцям на один день?
3 + 6 = 9 (ц)
4. На скільки днів вистачить цього сіна для усіх тварин разом?
72 : 9 = 8 (дн)
Вороніна Є.І
48000 – 3 275 + 5000 = 52175
_
____
____
/
825
3
825
47175
3) 47175
+
____
5000
52175
15
Вороніна Є.І
Так для чого нам потрібно вміти вимірювати площу?
Людям, яких професій треба вміти вимірювати площу?
Так, як знайти площу прямокутника?
15
Вороніна Є.І
Молодці!
Домашнє завдання № 480,481
15
Вороніна Є.І