Конспект уроку з математики,проведений у 4 класі під час вивчення теми "Дроби".
Мета уроку:
навчальна: ознайомити учнів з утворенням дробу, формувати вміння читати і записувати дроби, удосконалювати вміння розв`язувати складені задачі на знаходження частини числа;
розвивальна: розвивати мислення, мовлення, аналітико-синтетичні вміння;
виховна: виховувати інтерес до математичних знань, культуру письма в зошиті;
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення: урок-подорож.
Опорні поняття та нові терміни: дріб.
+ слайди до уроку (з використанням ІКТ)
Зміст уроку
I . Організаційний момент
Рефлексія настрою.
Люблю я свій розум, увагу та пам`ять
Працює мій мозок і вчусь я старанно
Сприймаю все нове і мислю логічно
Учителя слово здійсню я практично
- Сьогодні у нас незвичайний урок з математики. Ми відправимося в туристичний похід, але при цьому не минемо точної науки – математики. Перед тим як вирушити у похід, нам необхідно взяти план місцевості.
ІІ. Активізація опорних знань
Розпочнемо нашу подорож зі станції
- Зупинка «Хвилинка». На ній ми проведемо хвилинку каліграфії.
- Написання якого числа ми повторимо?
«Вчені-біологи, подорожуючи вияснили, що найбільша насінина у кокосової пальми – 23 кг.,а найменша у орхідеї: 1 000 000 насінин важить 28г.»
- Запишіть каліграфічно іменовані числа.
- Усний рахунок. Станція «Уважна».
На цій станції перевіримо Вашу увагу та пам`ять.
Розв` язок прикладів:
900 : 9 100 : 2
+ 200 * 7
: 5 - 250
* 100 : 10
Математичний диктант і одночасна робота на картках.
Збільшити 240 на 130, зменшити 1000 на 250, перший доданок 70 другий доданок 4, частка чисел 320 і 8, ділене 81 дільник 9, частка чисел 72 і 9.
Картка 1 Картка 2
Виконай перетворення: Розв`яжи задачу
4т = …. кг У магазин привезли 240 кг крупи, ¼ становила
8м 8см = … см гречка, а решта рис. Скільки кг рису було у
12кг 40г = … г магазині?
36км 080м = … м
- Читання дробових чисел. Запис на дошці 1/6, ½, 1/10, 1/8, 1/12, 1/3.
Прочитайте від найменшого до найбільшого.
Висновок: чим на більше кількість частин поділили ціле, тим менша кожна частина.
- Диференційоване завдання, робота із підручником, вправа 658.
- Ми наближаємося до зупинки «Плодовий сад», в садку поспіли жовті та зелені яблука. Ті в кого жовті карточки (високий рівень) виконують завдання самостійно, а ті в кого зелені працюють разом із вчителем.
Перевірка високого рівня.
ІV. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.
Є в математиці числа, які виникли, коли почали вимірювати величини. Це результат не завжди було можна записати натуральним числом. Доводилось враховувати частини поділу, так виникли дробові числа. Сьогодні на уроці ви будете вчитися записувати дроби. Дізнаєтесь, як називаються цифри, що використовуються для запису дробу. Ці знання Вам знадобляться у 5-6 класах, будуть потрібні у Вашому повсякденному житті.
V. Вивчення нового матеріалу
- Зупинка «Музей науки».
В музеї завжди зберігаються пам`ятки історії. Послухайте цікаве повідомлення про дробові числа.
- Практична робота із кругом. Перегніть круг навпіл, на 4 частини. Заштрихуйте ¼, запишіть це. Заштрихуйте ¾, запишіть це число.
- Пояснення вчителя ¾ - це дріб, 3 – чисельник дробу, 4 – знаменник. Знаменник пишеться під рискою, показує на скільки частин поділили, а чисельник – число над рискою дробу, показує, скільки взято таких частин.
Фізхвилинка.
VІ. Закріплення нових знань і вмінь
- Читання дробових чисел: 3/8, 6/10, 1/12, 4/6.
- Коментоване письмо, вправа 660.
- Робота по групах.
Наша наступна зупинка «Мудрий ліс». В лісі ми розіб’ємось на групи і попрацюємо окремо.
- Високий рівень. Самостійна робота. ¼ від 60 = 60 : ?, 1/6 від 34260 = ?, 1/7 від 28182 =?
- Достатній, середній, початковий рівні. Робота біля дошки вправа 661.
Перевірка виконання роботи високого рівня.
- Робота над задачею 662.
- читання задачі;
- робота над умовою задачі;
- ознайомлення з коротким записом;
- запис розв`язку біля дошки.
Фізхвилинка
- Робота над задачею з логічним навантаженням. Станція «Проворна».
Нам до нашої домівки залишилося пройти 1 км 300 м., рівно стільки скільки і хлопчику із задачі 663.
- читання задачі;
- розбір умови;
- розгляд короткого запису;
- пошук розв`язку.
VІ. Підсумок уроку
1. Робота в парах. Ось ми вже підходимо до станції «Домівка».
Придумайте дробове число. Скажіть один одному.
2. Поділ цитрусових фруктів на половинки. Повторення назви чисел в дробовому числі.
VІІ. Домашнє завдання
Початковий рівень: вправа 664.
Середній, достатній, високий рівні: вправа 665.