kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конспект урока з математики в 1 класі "Складання прикладів і задач на додавання і віднімання в межах 10"

Нажмите, чтобы узнать подробности

УРОК З МАТЕМАТИКИ
 у 1 класі
за темою «Складання прикладів і задач
 на додавання і віднімання в межах 10»

Тема: Складання прикладів на додавання і віднімання в межах 10. 
Мета: 
?    формувати уявлення дітей про зміст дій додавання і віднімання; 
?    вчити складати приклади за малюнками і практичними діями;
?    розвивати практичні економічні навички. 
Обладнання: світлофор, картки, іграшки, магнітофон, дитячі комп’ютери.

ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата,
А за ними і хлоп’ята.
Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. 
По-перше, у нас багато гостей. По-друге, це урок математики з елементами економіки.
Що же таке економіка і навіщо її вивчати. (Задаю питання).
?    Чому в класі у нас світло горить тільки справа? (Щоб економити світло).
?    Чому треба до кінця закручувати водопровідний кран? (Щоб економити воду).
?    Навіщо  ми заклеїли на зиму рами у класі? (Щоб було тепло).
?    Коли ви йдете додому, який шлях ви вибираєте? (Короткий, щоб швидше дійти).
?    Отже, економіка – це наука, яка вчить, як краще, вигідніше, зручніше використовувати і світло, і воду, і час, і гроші.
Ми сьогодні з вами помандруємо до міста Економічного. Працювати будемо швидко, дружно, чітко, щоб дізнатися більше корисного, незнайомого, цікавого.
(Показую макет міста Економічного).
Ось подивіться, яке прекрасне і світле це місто. Що ж ми будемо в ньому робити?
Порахуйте, скільки в ньому будинків? (10).
Ми на уроці будемо закріплювати ваші знання про числа і цифри, а також будемо складати приклади на додавання і віднімання в межах 10.
Тепер перевіримо, чи всі з вас можуть потрапити до цього міста.
(Усний рахунок. Діти показують відповіді на картках з цифрами).
?    Наступне за 7, 5.
?    Попереднє числу 2, 4.
?    Сусіди числа 6, 8.
?    Сума чисел 6 і 1, 7 і 1, 3 і 2.
?    Склад числа 10.
?    Доповнити до 10 числа: 6, 4, 8, 2.
(Роблю зауваження, коментую).
?    На чому ж ми зможемо потрапити до цього міста? У вас є картки. З’єднайте по черзі всі цифри, що у вас вийшло?
І варіант    ІІ варіант


(Човен)


         (Ракета)

?    На чому швидше потрапити до міста Економічного? Чому? (швидше рухається).
З яких геометричних фігур складається човен і ракета? 
?    Стартуємо (фіз. хвилинка). На старт!
    Рахуємо: 5, 4, 3, 2, 1 – пуск!
?    Ось це прекрасне місто. І нас, друзі, зустрічає Буратіно.
Буратіно – бізнесмен, добре заробляє.
І податок сплачує.
Що ж таке податок і сутність його яка?
Податок – це частина зароблених грошей,
Які ідуть на пенсії, науку, на дітей
І всім на лікування.
?    Кожен, хто заробляє гроші, повинен відраховувати якусь частину, щоб діти змогли в школі вчитися, старі люди – одержували пенсії.
    Цим займається податкова інспекція (показую будинок з написом) і податковий інспектор – Песик. Буратіно просить визначити, скільки грошей у нього залишиться з 10 гривень, якщо він заплатити податок 2 грн.? 1 грн.?  3грн.? половину?
?    Потім Буратіно пішов далі з 5 монетами і побачив перед собою банк і банкіра Поросятко. Поросятко запропонувало віддати ці 5 монет на 5 днів, а за це через 5 днів Буратіно одержить по 1 монеті за кожен день. Допоможіть Буратіно підрахувати, скільки монет одержить він через 5 днів. Якими монетами може Поросятко дати ці 10 монет? (5 і 5, 10 разів по 1 к., 5 р. по 2 к.). Чи вигідно, економно тримати гроші в банку?
Сучасне життя неможливе без комп’ютеризації. 
Буратіно теж пішов до комп’ютерного центру і там його зустріло Курчатко і запропонувало вам, діти, попрацювати в парах на дитячих комп’ютерах (перевіряємо додавання і віднімання в межах 10).
(Діти працюють в парах і світлофорами перевіряють) 
Тут недалеко Рекламне агентство і рекламний агент Лисичка. Вона пропонує зробити рекламну паузу і прорекламувати для Буратіно школу.
(Фізхвилинка під пісню … «Чому вчать у школі»).
А ще нас в місті є бухгалтерія і Білочка – бухгалтер. Вона обов’язкового все записує, підраховує, вираховує.
Білочка хоче, щоб ви вклали розв’язання до віршованих задач. (Діти пишуть в зошитах і на дошці). 
Шість малят-дошкільнят
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Панас.
Скільки стало нас?         (6 + 1 = 7)

По дорозі їжак біг,
Ніс сім яблук на обід.
Одне впало, закотилось.
Скільки яблук залишилось?     (7 – 1 = 6)

Ось веселі мишенята.
Вчотирьох пішли гуляти.
Два прийшло пізніше.
Стало всім ще веселіше     (4 + 2 = 6)

Валя десять яблук купила,
По дорозі два загубила.
Скільки принесе до хати.
Щоб гостей пригощати?    (10 – 2 = 8)

Ми з вами говорили про професії бухгалтера, економіста, податкового інспектора. А вчать цьому в економічному коледжі. Викладач коледжу Їжачок хоче щоб ви склали задачу на віднімання. Але спершу повторимо з яких частин складається задача. (Схема)
Задача:
? умова
? питання
? розв’язання
? відповідь.

У?. П?. Р?. В?.            
                   

8 – 2 = 6 (т)

А ще в місті є офіс. А мешкає там Хом’ячок. Він просить подивитися в підручниках на будиночок (с. 34). (Працюємо за малюнком в підручнику).
Тепер Буратіно хоче перевірити, як ви вмієте працювати самостійно. На листочках з ракетами чи човниками є умова прикладів. Розв’яжіть їх.
Перші 5 учнів одержать картки, на яких будуть написані слова, а з цих слів ми складемо прислів’я.

Економіка    вчить    як на    світі    жить.

Перевірка самостійної роботи.
У кого човник – відповідь 10, на ракеті – 9.
Колективно складаємо із слів речення.
Підводимо підсумок уроку.
?    Що ж таке економіка?
На закріплення – усні задачі (з економічним завданням).
?    У двох класах по 3 вікна. На зиму заклеїли їх. Скільки вікон заклеїли у двох класах, щоб зекономити тепло? 
?    Якщо у класі за 1 хвилину буде крапати 5 хвилин, то за 2 хвилини скільки викапає? Що треба зробити, щоб цього не було?
?    На вулиці сяє сонце. Чи потрібно вмикати світло у класі?
?    Чому треба бути економним? Як ви економите світло, воду, газ?
?    Чи сподобався вам урок? Чим запам’ятався? 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока з математики в 1 класі "Складання прикладів і задач на додавання і віднімання в межах 10"»

УРОК З МАТЕМАТИКИ

у 1 класі

за темою «Складання прикладів і задач

на додавання і віднімання в межах 10»


Тема: Складання прикладів на додавання і віднімання в межах 10.

Мета:

  • формувати уявлення дітей про зміст дій додавання і віднімання;

  • вчити складати приклади за малюнками і практичними діями;

  • розвивати практичні економічні навички.

Обладнання: світлофор, картки, іграшки, магнітофон, дитячі комп’ютери.


ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

Діти, сьогодні у нас незвичайний урок.

По-перше, у нас багато гостей. По-друге, це урок математики з елементами економіки.

Що же таке економіка і навіщо її вивчати. (Задаю питання).

  • Чому в класі у нас світло горить тільки справа? (Щоб економити світло).

  • Чому треба до кінця закручувати водопровідний кран? (Щоб економити воду).

  • Навіщо ми заклеїли на зиму рами у класі? (Щоб було тепло).

  • Коли ви йдете додому, який шлях ви вибираєте? (Короткий, щоб швидше дійти).

  • Отже, економіка – це наука, яка вчить, як краще, вигідніше, зручніше використовувати і світло, і воду, і час, і гроші.

Ми сьогодні з вами помандруємо до міста Економічного. Працювати будемо швидко, дружно, чітко, щоб дізнатися більше корисного, незнайомого, цікавого.

(Показую макет міста Економічного).

Ось подивіться, яке прекрасне і світле це місто. Що ж ми будемо в ньому робити?

Порахуйте, скільки в ньому будинків? (10).

Ми на уроці будемо закріплювати ваші знання про числа і цифри, а також будемо складати приклади на додавання і віднімання в межах 10.

Тепер перевіримо, чи всі з вас можуть потрапити до цього міста.

(Усний рахунок. Діти показують відповіді на картках з цифрами).

  • Наступне за 7, 5.

  • Попереднє числу 2, 4.

  • Сусіди числа 6, 8.

  • Сума чисел 6 і 1, 7 і 1, 3 і 2.

  • Склад числа 10.

  • Доповнити до 10 числа: 6, 4, 8, 2.

(Роблю зауваження, коментую).

  • На чому ж ми зможемо потрапити до цього міста? У вас є картки. З’єднайте по черзі всі цифри, що у вас вийшло?

І варіант

ІІ варіант





(Човен)

1 2


4 3

3

2 4



1 5









(Ракета)


  • На чому швидше потрапити до міста Економічного? Чому? (швидше рухається).

З яких геометричних фігур складається човен і ракета?

  • Стартуємо (фіз. хвилинка). На старт!

Рахуємо: 5, 4, 3, 2, 1 – пуск!

  • Ось це прекрасне місто. І нас, друзі, зустрічає Буратіно.

Буратіно – бізнесмен, добре заробляє.

І податок сплачує.

Що ж таке податок і сутність його яка?

Податок – це частина зароблених грошей,

Які ідуть на пенсії, науку, на дітей

І всім на лікування.

  • Кожен, хто заробляє гроші, повинен відраховувати якусь частину, щоб діти змогли в школі вчитися, старі люди – одержували пенсії.

Цим займається податкова інспекція (показую будинок з написом) і податковий інспектор – Песик. Буратіно просить визначити, скільки грошей у нього залишиться з 10 гривень, якщо він заплатити податок 2 грн.? 1 грн.? 3грн.? половину?

  • Потім Буратіно пішов далі з 5 монетами і побачив перед собою банк і банкіра Поросятко. Поросятко запропонувало віддати ці 5 монет на 5 днів, а за це через 5 днів Буратіно одержить по 1 монеті за кожен день. Допоможіть Буратіно підрахувати, скільки монет одержить він через 5 днів. Якими монетами може Поросятко дати ці 10 монет? (5 і 5, 10 разів по 1 к., 5 р. по 2 к.). Чи вигідно, економно тримати гроші в банку?

Сучасне життя неможливе без комп’ютеризації.

Буратіно теж пішов до комп’ютерного центру і там його зустріло Курчатко і запропонувало вам, діти, попрацювати в парах на дитячих комп’ютерах (перевіряємо додавання і віднімання в межах 10).

(Діти працюють в парах і світлофорами перевіряють)

Тут недалеко Рекламне агентство і рекламний агент Лисичка. Вона пропонує зробити рекламну паузу і прорекламувати для Буратіно школу.

(Фізхвилинка під пісню … «Чому вчать у школі»).

А ще нас в місті є бухгалтерія і Білочка – бухгалтер. Вона обов’язкового все записує, підраховує, вираховує.

Білочка хоче, щоб ви вклали розв’язання до віршованих задач. (Діти пишуть в зошитах і на дошці).

Шість малят-дошкільнят

Стали струнко в один ряд.

Підійшов до них Панас.

Скільки стало нас? (6 + 1 = 7)


По дорозі їжак біг,

Ніс сім яблук на обід.

Одне впало, закотилось.

Скільки яблук залишилось? (7 – 1 = 6)


Ось веселі мишенята.

Вчотирьох пішли гуляти.

Два прийшло пізніше.

Стало всім ще веселіше (4 + 2 = 6)


Валя десять яблук купила,

По дорозі два загубила.

Скільки принесе до хати.

Щоб гостей пригощати? (10 – 2 = 8)


Ми з вами говорили про професії бухгалтера, економіста, податкового інспектора. А вчать цьому в економічному коледжі. Викладач коледжу Їжачок хоче щоб ви склали задачу на віднімання. Але спершу повторимо з яких частин складається задача. (Схема)

Задача:

○ умова

○ питання

○ розв’язання

○ відповідь.


У○. П○. Р○. В○.


8 – 2 = 6 (т)


А ще в місті є офіс. А мешкає там Хом’ячок. Він просить подивитися в підручниках на будиночок (с. 34). (Працюємо за малюнком в підручнику).

Тепер Буратіно хоче перевірити, як ви вмієте працювати самостійно. На листочках з ракетами чи човниками є умова прикладів. Розв’яжіть їх.

Перші 5 учнів одержать картки, на яких будуть написані слова, а з цих слів ми складемо прислів’я.


Економіка

вчить

як на

світі

жить.


Перевірка самостійної роботи.

У кого човник – відповідь 10, на ракеті – 9.

Колективно складаємо із слів речення.

Підводимо підсумок уроку.

  • Що ж таке економіка?

На закріплення – усні задачі (з економічним завданням).

  • У двох класах по 3 вікна. На зиму заклеїли їх. Скільки вікон заклеїли у двох класах, щоб зекономити тепло?

  • Якщо у класі за 1 хвилину буде крапати 5 хвилин, то за 2 хвилини скільки викапає? Що треба зробити, щоб цього не було?

  • На вулиці сяє сонце. Чи потрібно вмикати світло у класі?

  • Чому треба бути економним? Як ви економите світло, воду, газ?

  • Чи сподобався вам урок? Чим запам’ятався?

















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Рижкова Наталя Олександрівна

Дата: 22.11.2015

Номер свидетельства: 256812
