Тақырыбы:Көлік түрлері
36-САБАҚ
Күні,айы:
1-сынып «Н»
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
Сабақ мақсаты
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері
Жоспарланған жұмыс
Сабақтың басы
Қызығушылығын ояту
Оқушылармен амандасу.
Жағымды ахуал орнату. «Шаттық шеңбері». Оқушылар дөңгелене тұрып, бір –біріне тілек тілейді.
Түстермен топқа бөліну.
Өткен тақырыптар бойынша пысықтау сұрақтары.
Оқушылардың қызығушылығын ояту мақсатында сұрақтар қойылады.
Балалар, біз қай мемлекетте тұрамыз?
Қазақстанда.
Қазақстан үлкен мемлекет пе, әлде кішкентай ма?
Үлкен мемлекет.
Қазақстанның қандай қалаларын білесіңдер?
Адамдар қаланың бір шетінен екінші шетіне қалай қатынайды ?
Көлікпен.
Қандай көліктерді білеміз?
Сабақтың тақырыбымен таныстыру.
Көлік түрлері.
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Балалар, біз бүгінгі сабағымызда нені білуіміз керек деп ойлайсыңдар?
Көліктер атауын, түрлерін және түстерді ажырата білу керек.
- Суретпен жұмыс. Суретке қарап, көлік түрлерін қайталау.
Мәшине, автобус, ұшақ, пойыз, велосипед.
- Тыңдалым. Үлгі бойынша айт.
Мынау – автобус. Мынау – ұшақ.
Мынау - мәшине. Мынау – пойыз.
Мынау – велосипед.
Сабақтың ортасы
- Тапсырма.
Қаламызда көліктің, Велосипед мініп ап,
Алуан түрі табылар. Жолды кесіп шаппаймын.
Ұшақ пенен кемелер, Жолда жүру тәртібін,
Автобустар тағы бар. Мен осылай сақтаймын.
Мәтіндегі таныс сөздермен сөйлем құрастыру.
- Суреттен мәтінде айтылған көліктерді тауып,
белгілеңіз.
5. Сұрақ – жауап.
Сен не саласың ?
Мен. саламын.
Ол қандай болады ?
Ол.. болады.
Сабақтың соңы
6. Тапсырма
Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Мәтін не туралы ? Мәтінге сәйкес келетін суретті тауып бояңыз.
Мынау – жеңіл көлік. Жеңіл көлік жолда жүреді. Жеңі көліктің түсі қызыл. Дөңгелектері қара. Терезелері көк.
Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіру
Қосымша ақпарат
Қорытындылау
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?
2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1.
2.