Пәні: математика |
Сынып: 3 | Қатысқандар саны: 22 Қатыспағандар саны: - |
Сабақтың тақырыбы: | Өтілген материалды бекіту |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Көбейту және бөлу тәсілдері туралы білімдерін қалыптастыруға жағдай жасау. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Есептер шығарады. |
Көптеген оқушылар: Ауызша көбейту және бөлу амалдарын қолданып есеп түрлерін шығарады. |
Кейбір оқушылар: Деңгейлік тапсырмаларды толық орындайды. |
Жетістік критерийлері | 10-ға, 100-ге көбейте және бөле алады.Топта бірлесіп жұмыс жасауға қалыптасады. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Жасырын санды табады, кестемен жұмыс жасайды, есептер шығарады. |
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестері Көбейту, бөлу, квадрат |
Құндылықтарды дарыту | Киелі сандар |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, бейнелеу өнері, қазақ тілі. |
АКТ қолдану дағдылары | |
Бастапқы білім | № 8 |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресустар |
Сабақтың басы
| Топқа бөлу. Кеспе сандар арқылы топқа бөлу. Топ ережесін құру. Жұптық жұмыс. № 1. Қатардағы сандар жұбына қарап, жасырын санды табады. 250 / 25 470 / 47 530 / 53 610 / 61 37 / 370 54 / 540 43 / 430 89 / 890 920 / 92 96 / 960 | Смайлктер
Топ аттары, ереже
Кеспе сандар |
Сабақтың ортасы
| Жаңа сабақ № 2. Кестемен жұмыс А | 600 | 1000 | 340 | 700 | 670 | 450 | 800 | 530 | В | 100 | 10 | 10 | 100 | 10 | 10 | 10 | 10 | А:В | 6 | 100 | 34 | 7 | 67 | 45 | 8 | 53 |
А | 5 | 9 | 90 | 100 | 10 | 10 | 100 | 7 | В | 100 | 10 | 10 | 8 | 60 | 7 | 8 | 100 | А*В | 500 | 90 | 900 | 800 | 600 | 70 | 800 | 700 | Өздік жұмыс № 3. Дүкенге 100 кг картоп, одан 2 есе артық пияз әкелінді. Дүкенге барлығы қанша килограмм картоп пен пияз әкелінді? 100 кг * 2 = 200 кг 100 кг + 200 кг = 300 кг Жауабы: 300 кг картоп пен пияз № 4. «... есе артық (кем)» тіркестерін пайдаланып, сурет бойынша 4 топ есеп құрастырады. № 5. Топтық жұмыс. Бақшаның ауданы мен қоршаудың ұзындығын табады. | Оқулық, кесте
|
Сабақтың соңы | Тест жұмысы № 6. Есепті тест түрінде беру. 1. 10* (77+23) : 10 а) 10 ә) 100 б) 1000 2. 10* (888 -880) : 10 а) 80 ә) 8 б) 800 3. 10*(32+68) :10 а) 100 ә) 10 б) 1000 4. 10* (45 -40) :10 а) 5 ә) 50 б) 500 5. 100*(2+6) : 100 а) 80 ә) 8 б) 800 6. 100* (4+5) : 100 а) 90 ә) 900 б) 9 7.Кітапханада қазақ тілі, математика және дүниетану оқулықтары бар. Ол кітаптардың мұқабасы – қызыл, жасыл және көк. Қазақ тілі кітабының мұқабасы көк емес, математика кітабының мұқабасы не көк, не жасыл. Дүниетану кітабының мұқабасы қызыл да, жасыл да емес. Қазақ тілі кітабының мұқабасы қандай? а) көк ә) қызыл б) жасыл
Бағалау. Үйге тапсырма беру. №7. Санның квадратын көбейтіндімен алмастырып, оны есептейді Кері байланыс алу. «Алма ағашы» әдісі • Оқушыларға сабақ басында екі түсті “алма” беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек. Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл – күйім көтеріңкі. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ. | Тест парақша сы
Тілек ағашы, стикер |
Дефференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы. | Өзін өзі бағалау. Кері әсер парағы. | |
Сабақ бойынша рефлекция: Сабақ \ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді бос сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанада берілген сұрақтарға жауапберіңіз. |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы ойланыңыз?) 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,, оқу туралы ойланыңыз?) 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік, қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |