kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Көбейту мен бөлу - өзара кері амалдар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика (3-сынып)
Тақырыбы:Көбейту және бөлу — өзара кері амалдар.
Мақсаты: 1.Көбейту және бөлу- өзара кері амалдар деген түсінікті қалыптастыру.
Балалармен көбейту амалының компоненттері мен нәтижесінің арасындағы
байланысқа негізделген теңдеулерді шешуді пысықтау;
2.Теңдеулерді шешу кезінде амалдардың өзара кері әдісін пайдалана білуін
бекіту; Байқағыштығын, жадын дамыту:
3.Балалардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, өз бетінше жұмыс
істей білуін дамытуға жағдай жасау, зерделі болуға үйрету.
Көрнекілігі:интерактивті тақта, тапсырмалар, сызбалар, фигуралар, тест
тапсырмалары
Сабақ түрі:ойын, жаңа сабақ
Сабақ әдісі: түсіндіру, толықтыру, құрастыру, бақылау, салыстыру, талдау, болжау.
Сабақ барысы. І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық (барлығы бір-біріне жақсы тілек білдіреді)
ІІ. Өткенді қайталау.
А)үйге тапсырманы тексеру. №10тапсырма, теңдеуді шешу. 35-бет.
х:2=4 9:х=3 16:х=8
х=4•2 х=9:3 х=16:8
х=8 х=3 х=2
8:2=4 9:3=3 16:2=8
4=4 3=3 8=8
Ә) ойын. «Кім шапшаң?»
Әртүрлі фигураларды ала отырып, көбейту кестесін пысықтап алу.

(екіге көбейту кестесі)
(үшке көбейту кестесі)

(төртке көбейту кестесі)
б) жеке тапсырмалар (3оқушы карточкамен жұмыс жасайды)
1-карточка (теңдік тура болатындай сандарды қой)
2• 0=6 0•2=18 0:2=2
2•0=8 0•2=10 12:0=6
2•8=0 0•2=14 20:2=0

2-карточка (Бос орындарға сандарды қой)

7+ 11 — 3 • 24 : 6

3-карточка (өрнекті мәнімен сәйкестендір)

5•3 5
10:2 9
3•3 15
18:2 6
2•9 9
18:3 18

в) сыныпқа арналған тапсырмалар;
(Ұсынылған сандарды пайдаланып, көбейту мен бөлуге байланысты үш теңдік құрау)

2,16,8 3,12,4

Тексеру: 2•8=16 8•2=16 16:2=8 16:8=2
3•4=12 4•3=12 12:4=3 12:3=4
Сергіту сәті:
Адымдаймыз, адымдаймыз,
Қолды биік көтереміз,
Басымызды түзу ұстап,
Баяу терең демаламыз.
Қарасақ алау жанында,
Ұядан түскен балапан.
Еппен алып, ұяға
Саламыз оны қайтадан.

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.
А)оқулықпен жұмыс №1 тапсырманы оқып, талдау, түсіндіру.
Б.-18 ойыншық Б.қ-2с
Б.қ-2сөреге Әр.қ-9ойыншықтан ? ойыншық
Ә с-?ойыншықтан
Ш: 18:2=9 Ш: 2•9=18
Ж: 9 ойыншық Ж: Б. 18ойыншық

(жұмыс нәтижелерін ұжым болып талқылау)
№2тапсырма (сызбаны көріп, түсіндіру)
: 2

18 9 Түсіндіру: 18:2=9 9•2=18 2•9=18 18:9=2

•2
№3тапсырманы да түсіндіру (сызбаны)
Түсіндіру: 15:3=5 5•3=15 15:5=3 5•3=15
№4 тапсырма (жұптық жұмыс)

6•4=24 7•2=0 0•2=0
24:4=0 0:0=7 0:0=0

Сөз есеп (өткен материалды бекіту)
Ү.-12
Б.-? 2есе кем ? адам

Ш: 1) 12:2=6 (балалар) 2) 12+6=18 Ж: Барлығы 18 адам келген.
Сергіту сәті. Бас бармағым-алғашқы,
Балаң үйрек-жалғасы,
Ортан терек-ағасы,
Шылдыр шүмек-нағашы,
Кішкентай бөбек-балақан,
Бәріне ортақ алақан.
ІV. Қорытындылау. (рефлексия)
А) Сұрақ-жауап
Ә) тест тапсырмалары

1. х:2=6 Белгісіз сан нешеге тең? А. 3 Б. 4 С.5

2. 6•8=? А 18 Б. 48 С.8

3. Бөлінгіш 12, бөлгіш 3, бөліндінің мәнін тап.

А. 2 Б.3 С.4

V.Үйге тапсырма. №7-тапсырма (сөз есепті шешу) -37-бет.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Көбейту мен бөлу - өзара кері амалдар»

3) Математика (3-сынып)
Тақырыбы:Көбейту және бөлу — өзара кері амалдар.
Мақсаты: 1.Көбейту және бөлу- өзара кері амалдар деген түсінікті қалыптастыру.
Балалармен көбейту амалының компоненттері мен нәтижесінің арасындағы
байланысқа негізделген теңдеулерді шешуді пысықтау;
2.Теңдеулерді шешу кезінде амалдардың өзара кері әдісін пайдалана білуін
бекіту; Байқағыштығын, жадын дамыту:
3.Балалардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, өз бетінше жұмыс
істей білуін дамытуға жағдай жасау, зерделі болуға үйрету.
Көрнекілігі:интерактивті тақта, тапсырмалар, сызбалар, фигуралар, тест
тапсырмалары
Сабақ түрі:ойын, жаңа сабақ
Сабақ әдісі: түсіндіру, толықтыру, құрастыру, бақылау, салыстыру, талдау, болжау.
Сабақ барысы. І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық (барлығы бір-біріне жақсы тілек білдіреді)
ІІ. Өткенді қайталау.
А)үйге тапсырманы тексеру. №10тапсырма, теңдеуді шешу. 35-бет.
х:2=4 9:х=3 16:х=8
х=4•2 х=9:3 х=16:8
х=8 х=3 х=2
8:2=4 9:3=3 16:2=8
4=4 3=3 8=8
Ә) ойын. «Кім шапшаң?»
Әртүрлі фигураларды ала отырып, көбейту кестесін пысықтап алу.

(екіге көбейту кестесі)
(үшке көбейту кестесі)

(төртке көбейту кестесі)
б) жеке тапсырмалар (3оқушы карточкамен жұмыс жасайды)
1-карточка (теңдік тура болатындай сандарды қой)
2• =6 •2=18 :2=2
2•=8 •2=10 12:=6
2•8= •2=14 20:2=

2-карточка (Бос орындарға сандарды қой)

7+ 11 — 3 • 24 : 6

3-карточка (өрнекті мәнімен сәйкестендір)

5•3 5
10:2 9
3•3 15
18:2 6
2•9 9
18:3 18

в) сыныпқа арналған тапсырмалар;
(Ұсынылған сандарды пайдаланып, көбейту мен бөлуге байланысты үш теңдік құрау)

2,16,8 3,12,4

Тексеру: 2•8=16 8•2=16 16:2=8 16:8=2
3•4=12 4•3=12 12:4=3 12:3=4
Сергіту сәті:
Адымдаймыз, адымдаймыз,
Қолды биік көтереміз,
Басымызды түзу ұстап,
Баяу терең демаламыз.
Қарасақ алау жанында,
Ұядан түскен балапан.
Еппен алып, ұяға
Саламыз оны қайтадан.

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.
А)оқулықпен жұмыс №1 тапсырманы оқып, талдау, түсіндіру.
Б.-18 ойыншық Б.қ-2с
Б.қ-2сөреге Әр.қ-9ойыншықтан ? ойыншық
Ә с-?ойыншықтан
Ш: 18:2=9 Ш: 2•9=18
Ж: 9 ойыншық Ж: Б. 18ойыншық

(жұмыс нәтижелерін ұжым болып талқылау)
№2тапсырма (сызбаны көріп, түсіндіру)
: 2

18 9 Түсіндіру: 18:2=9 9•2=18 2•9=18 18:9=2

•2
№3тапсырманы да түсіндіру (сызбаны)
Түсіндіру: 15:3=5 5•3=15 15:5=3 5•3=15
№4 тапсырма (жұптық жұмыс)

6•4=24 7•2= •2=
24:4= :=7 :=

Сөз есеп (өткен материалды бекіту)
Ү.-12
Б.-? 2есе кем ? адам

Ш: 1) 12:2=6 (балалар) 2) 12+6=18 Ж: Барлығы 18 адам келген.
Сергіту сәті. Бас бармағым-алғашқы,
Балаң үйрек-жалғасы,
Ортан терек-ағасы,
Шылдыр шүмек-нағашы,
Кішкентай бөбек-балақан,
Бәріне ортақ алақан.
ІV. Қорытындылау. (рефлексия)
А) Сұрақ-жауап
Ә) тест тапсырмалары

1. х:2=6 Белгісіз сан нешеге тең? А. 3 Б. 4 С.5

2. 6•8=? А 18 Б. 48 С.8

3. Бөлінгіш 12, бөлгіш 3, бөліндінің мәнін тап.

А. 2 Б.3 С.4

V.Үйге тапсырма. №7-тапсырма (сөз есепті шешу) -37-бет.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Көбейту мен бөлу - өзара кері амалдар

Автор: Дуйсенова Гулзат Нагашыбеккызы

Дата: 03.04.2017

Номер свидетельства: 406078
