Просмотр содержимого документа
«Кіріктірілген саба? 2-4 с »
БҚО.Бөкей ордасы ауданы.
Ұялы ауылы, Кеңой елді-мекені
Кеңой бастауыш мектебі
4-сынып 3-сынып 2-сынып
Сабақтың тақырыбы:КӨПТЕН БЕЗГЕН Сабақтың тақырыбы: КӨКШЕНІҢ Сабақтың тақырыбы: НАУРЫЗ КӨГЕРМЕС КӨРІНІСІ КӨЖЕ
Сабақтың мақсаты: 1. Мысал ертегі Сабақтың мақсаты: 1. Мәтіннің мазмұнын Сабақтың мақсаты:1.Оқушыларға Оқушыарға қазақ түсіне отырып, Көкше табиғаты туралы халқының тіршілігінде,әдет-ғұрпында
мазмұнын түсініп, идеясын ашуға және түсінік алуларына жағдай жасау ерекше орын алған Наурыз тойының
әдеби теориялық білім арқылы 2. шығармашылық жұмыстар арқылы ерекшеліктеріне сай, әрі өздерін
оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз бетінше қатыстыра отырып түсініктерін
2. Шығарма құрылысын өз бетімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру. қалыптастыру.
талдауға, ізденугеи жағдай жасау. 3. Табиғатты сүю, оны аялауға тәрбиелеу. 2. Шығармашылық жұмыстар 4. Суреттер, парақшалар. ізденуге жағдай жасау арқылы оқушылардың ой-өрісін
3.Сыйластық, достьық, бірлік дамыту, өз бетінше талдауға,
қадірін түсінуге, қадірлеуге тәрбиелеу. 4. Суреттер, тақта, қанатты сөздер ізденуге жағдай жасау
5.Сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу әдісі. 5.Топпен жұмыс, сұрақ-жауап әдісі 3.Әдет-ғұрпымызды сақтауға, оны
Сүюге тәрбиелеу.
4.Суреттер, парақшалар.
5. Топпен жұмыс, сұрақ-жауап әдісі
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Кезекшіден оқушылар жайлы мәлімет алу.
Сынып тазалығына көңіл бөлу
2.Психологиялық дайындық
Мектебіме барғанда
Жолыққан бар жандар
Қайырлы таң деймін мен
Қызығушылығын ояту.
Балалар мына плакатта көріп тұрсыз
Біздің еліміз Қазақстан. Осы Қазақстанда
қандай қалалар бар, қай ұлт өкілдері
тұрады, қандай мейрамдарды білеміз әр
қайсымыз жазып толтыыңдар
Өте жақсы. Біздің Қазақстанда көп ұлттар
өмір сүреді екен. Олай болса, біздің
еліміздің өсіп-өркендеуіне, тыныш, тату
өмір сүруі үшін не керек деп
ойлайсыңдар?
-Бірлік
4-сынып 3-сынып 2-сынып
Олай болса 4-сынып біздің бүгінгі Біздің Қазақстанда көптеген қалалардың Мейрамдармен таныстық. Қазақ халқының
өтетін тақырыбымыз бірлік жайында, ішінде ең әдемісі, ең сұлуы Көкшетау ертеден тойлап келе жатқан мейрамы, кітаптарыңды ашып, «Көптен безген қаласы.(түсінік беру) Көкшетау Ұлыстың ұлы күні қалай аталады?Наурыз....
көгермес»тақырыбын рөлге бөліп Сарыарқаның Солтүстігінде оқшау Дұрыс. Бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыз
оқисыздар немесе сахналап беріңіздер. орналасқан жақпартасты, орманды, көлді «Наурыз көже». Енді сіздерге тапсырма
тау. Биік жері-Көкші шоқысы(947м). суреттерден коллаж құрастыру, құрастырған
Көкшетау табиғаты сұлу, орманды, коллаждрыңды қорғайсыздар. Дайындаламыз.
өлеңін мәнерлеп оқып,сұрақтарға жауап беру, айтып түсіндіріп бере қойыңыздар.
жауап береді.
Өте жақсы, мен үй тапсырмасына Ұзынсары
әңгімесін берген болатынмын. Ұзынсары
деген не?
Ұзынсары мезгілінде аналарымыз тоқ жүрсін
деп НАУРЫЗ КӨЖЕ пісіреді екен. Балалар
мәтінді оқиды.
Наурыз қалай аталады?
Наурыз көже неден жасалады?
Дәптерлеріңді ашып, Наурыз көже неден
Жасалатынын жазып алыңдар.
Дайынбыз ба? Рөлге бөліп Оқимызба Наурыз көженің құрамы
әлде сахналап береміз бе? (Оқушылар БИДАЙ,
сахналап береді) Сұрақтар беріледі. ТАРЫ,
Ендеше сендер әрқайсысың бірлік Берілген теңеу сөздердің мағынасын ҚАМЫР,
туралы сурет салып, шағын әңгіме ашып, кітаптан тауып оқиды. БҰРШАҚ ,
жазып, мақал-мәтел жазып Дәптерлеріңді ашып теңеу сөздерді ЕТ,
дайындалып отырамыз. Жазып алайық. ТҰЗ,
Суреттеріңді көрсете ғой. Қандай СҮТ.
мақал-мәтел жаздың, әңгімеңді
оқи ғой.
Олай болса, балалар бәріміз тақтаға қарайық. Суретте не көріп тұрсыңдар? Ағааааш.... Бұл ағашқа не жетіспейді?жеміс, жапырақ, тамыр жетіспейді. Олай болса балалар ағашты толықтырайық.