kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар

 

Сабақ: 107-108

Мектеп: №46 орта мектеп

Күні: 12.05.2017 ж.

Мұғалімнің аты: Ахметова Райхан Сабыровна

Сынып: 1

Қатысқандар: 30

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау  көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

1.Ойын:  «Ойлан,тап»

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

1. «Ойлан,тап!»ойын

2. «Сәйкестендір»ойын

3. «Сөздер себеті»ойын

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақта мақсатыма және оқу мақсаттарыма жеттім.

2.Оқушылар Ә ә әріпі мен дыбысын жазылуы мен оқылуын үйренді

Тыңдалған мәтінге  өз көзқарасын жай сөйлеммен білдірді

Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айтты.

Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау керек екенін түсінді.

Жоспарым толық орындалды,іске асты, тапсырмаларым сәйкес болды.

Уақытты ұтымды пайдаландым.

Жоспарыма әртүрлі әдіс- тәсіл енгіздім.

Себебі, оқулықпен ғана шектелмей, ойлау қабілетіне байланысты дамыту жаттығуларын орындау дұрыс деп шештім, әрі сабаққа қызықтыру үшін.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

  1. Оқушылар тақтада дыбыстық талдау жасап дәлелдегені.

      2.  Постермен жұмыс жасап дәлелдегені.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

  1. Жұптық тапсырма алғанда
  2. Ауызша тапсырмалар көп беруім керек еді.

Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы  қандай ақпарат білдім?

  1. Оқушылар топтық жұмыстарды қызыға орындады.
  2. Суреттер бойынша әңгімелеу, қызықты болды.


 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қысқа мерзімді сабақ жоспары»

Қысқа мерзімді жоспар


Пәні: Жаратылыстану

Күні: 12 05.17

Ортақ тақырып:

Менің мектебім

Сабақ: 2

Тақырыбы: Өсімдіктердің қандай түрлері болады?


Мектеп: №51 орта мектеп

Мұғалімнің аты:Джумабаева Макпал Акылхановна

Сынып: 1

Қатысқандар: 31

Қатыспағандар: жоқ


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.2.1.3 Жабайы өсімдіктер мен мәдени өсімдіктерді ажырату

1.2.1.2.Өсімдіктердің негізгі бөліктерін білу

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Жабай өсімдіктерді атайды, оларға сипаттама бере алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады

Мәдени өсімдіктерді атайды, оларға сипаттама бере алады.

Кейбір оқушылар орындай алады

Жабайы және мәдени өсімдіктерді салыстырады, ажырата алады.

Бағалау критерийлері

Жабайы өсімдіктер және мәдени өсімдіктер туралы әңгімелейді

Жабайы және мәдени өсімдіктерді ажыратады.

Дескрипторлар

Жабайы өсімдіктер мен мәдени өсімдіктерге сипаттама береді

Жабайы және мәдени өсімдіктерді салыстырады және ажырата алады.

Тілдік мақсат

Өсімдіктердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талқылайды .

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: жабайы өсімдік, мәдени өсімдік.,ағаш, бұта,шөп.



Талқылауға арналған сұрақтар: Жабық сұрақтар

  • Жабайы өсімдіктер түрлеріне нелер жатады?

  • Мәдени өсімдіктер мен жабайы өсімдіктердің адамға қандай пайдасы бар?

Не себепті......деп ойлайсыз? Ашық сұрақтар

  • Неліктен жабайы өсімдік деп ойлайсың?

  • Неліктен мәдени өсімдік деп ойлайсың?


Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс - тамаша

Алдынғы оқу:

«Серпілген сауал» әдісі Өсімдіктер-тірі ағзалар.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар



Басы













1.Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру

Табиғат біздің анамыз

Табиғатқа баламыз

Табиғатты қорғайтын,

Біз әдепті баламыз

Ой қозғау: Өсімдіктер туралы видиоролик

Мәдени өсімдіктер – адамдар өздерінің әр түрлі қажеттілігін (азықтық, талшықты, дәрілік, бояғыш, эфир майы, мал-азықтық, т.б.) қанағаттандыру мақсатында өсіретін өсімдіктер.

Жабайы өсімдіктер өздігімен өседі.

2. Суретпен жұмыс.


Өсімдік бөліктерін құрастыру:

1. Құлпынай.

2.Бақбақ.

3. Түймедақ.

Бағдаршам әдісі бойынша бағалау.

Топқа бөлу

Осы өсімдік атаулары бойынша топтарға бөліну.










Суреттер













Суреттер, желім,ақ қағаз



Қызыл, сары, жасыл түсті дөңгелектер



Ортасы

























Жаңа сабақ.

«Миға шабуыл» әдісі Суретпен жұмыс.

Өсімдік бөліктерін орналастыру:

1. тамыр 2. дің 3. жапырақ 4.жеміс



Дескриптор:

  1. Өсімдіктердің бөліктерін атайды

  2. Бөліктерін ажыратады

  3. Өсімдік бөліктерін орналастырады

Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі

ҚБ смайликтермен бағалау.


1-тапсырма.

Суретпен жұмыс.


Дескриптор:

1.Оқушылар топ болып өз пікірлерін айтады

2.Өсімдіктерді топтастырады

3.Өсімдіктердің ерекшеліктерін айтады

4.Өсімдіктерді салыстырады

Кері байланыс «Ыстық картоп» әдісі

ҚБ смайликтермен бағалау




2-тапсырма: «Ішіне – сыртына» әдісі (Ішіне-мәдени өсімдіктерді, сыртына – жабайы өсімдіктерді салады.


Дескриптор:

1.Суреттегі өсімдіктерді атайды

2.Оларды топқа бөледі

3.Өсімдіктердің айырмашылықтарын анықтайды

Кері байланыс «Бағдаршам әдісі»

ҚБ смайликтермен бағалау

Сергіту сәті

Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп- кішкентей ағаштар

Үп -үлкен боп өседі.


3-тапсырма «Кім жылдам?» ойын

(Кай топ дайын болса алдындағы жасыл түсті көтереді)

-Жабайы өсімдіктер қалай өседі?

-Жабайы және мәдени өсімдіктердің айырмашылығы қандай?

-Өсімдіктердің адам өміріне пайдасы қандай?

Дескриптор:

1.Жабайы өсімдік туралы айтады.

2.Айырмашылығын табады.

3. Пайдасы туралы әңгімелейді

Кері байланыс «Ыстық картоп» әдісі

ҚБ смайликтермен бағалау


Дәптермен жұмыс. Мәдени және жабайы өсімдіктер


Дескриптор:

1.Өсімдіктер мен олардың атауларын бір бірімен байланыстырады

2.Мәдени өсімдіктерді бояйды

3.Жабайы өсімдіктерді атайды

Кері байланыс: Серпілген доп» әдісі


ҚБ смайликтермен бағалау.


4-тапсырма . Бақылау. Сурет бойынша әңгімелейді

Мектеп ауласы

Дескриптор:

1.Мектеп ауласындағы өсімдіктерді бақылайды.

2.Мектептің ауласындағы өсімдіктерді айтады

3.Мектеп ауласындағы өсімдіктердің суретін салады

Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі

ҚБ смайликтермен бағалау.





Суреттер












Смайлик









Соңы








«Кім тапқыр?» ойыны

Әрі қызыл, әрі тәтті

Татқан жанды таңырқатты (алма)

Ашулы қонақ бұл анық,
Тонып шешсе, жыладық.   (Пияз)


Смайликтермен бағалау. Қорытынды бағалау.


-Сабақ қатты ұнады

-Сабақ жақсы өтті, бірақ түсінбедім

-Сабақты мүлдем түсінбедім



















Смайликтер

Қосымша мәліметтер


Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Оқушылардың қызығушылығына қарай жұмыстар ұйымдастыру, белсенділік танытпай отырған оқушыларды сабақтағы іс-әрекетке тарту.

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз? 1.Мектеп ауласындағы өсімдіктерді бақылайды.

2.Мектептің ауласындағы өсімдіктерді айтады

3.Мектеп ауласындағы өсімдіктердің суретін салады


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Дескрипторды басшылыққа алу, бағдаршам түстерімен бағалау, бірін-бірі бағалау, мадақтау.

Пәнаралық байланыс –

Дүниетану, сауат ашу, математика, көркем өнер

Денсаулық және қауіпсіздік – қаламмен, желіммен жұмыс кезінде дұрыс жұмыс жасау.

АКТмен байланыс – слайдпен жұмыс.

Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)-бірін-бірі тыңдау, сыйлау, ынтымақтастық


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?


Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

«Серпілген доп» әдісі «Бағдаршам» әдісі

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

«Пазл» құрастыру, Өсімдік бөліктерін орналастыру

Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?

Суретпен жұмыс, дескриптор,кері байланыс





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Автор: Ахметова Райхан Сабыровна

Дата: 22.01.2018

Номер свидетельства: 451667
