Сабақтың мақсаты: 1.Қосындыны санға бөлу, көбейту, үш таңбалы сандарды салыстыру көбейтудің қасиеттерін тиімді пайдалану тақырыптарында білімді тиянақта
2.Оқушылардың ойлау қабілетін және шапшаңдық, жылдамдық, көрегендік өасиеттерін дамыту
3.Оқушыларды ұқыптылыққа, шапшаңдыққа,пәнге қызығушылығын арттыру
Сабақтың түрі: сайыс сабақ, «Алтын сақа» ойыны.
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, машықтық жұмыс
Көрнекілігі: асықтар, қима қағаздар
Сабақтың барысы:. І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ.Сабақ «алтын сақа» ойыны бойынша жүргізіледі
Ойын ережесімен таныстыру.
Бірінші жол белгісі «Табалдырықтан » өту үшін; а)топ басшысын таңдауға жалпы сұрақ қойылады.
Сұрақтар:
1.Көбейту амалдарының қасиеттерін ата
2.Текшенің неше қыры бар ?
3.Текшенің көлемін табу үшін неше өлшем пайдаланамыз ?
ә) Оқулық жұмысы бойынша біздің шығар табалдырығымыз.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Қосындыны санға бөлу. 3 сынып.»
Математика 3-сынып
Сабақтың тақырыбы: Қосындыны санға бөлу
Сабақтың мақсаты: 1.Қосындыны санға бөлу, көбейту, үш таңбалы сандарды салыстыру көбейтудің қасиеттерін тиімді пайдалану тақырыптарында білімді тиянақта
2.Оқушылардың ойлау қабілетін және шапшаңдық, жылдамдық, көрегендік өасиеттерін дамыту
3.Оқушыларды ұқыптылыққа , шапшаңдыққа,пәнге қызығушылығын арттыру
Сабақтың түрі: сайыс сабақ, «Алтын сақа» ойыны.
Сабақтың әдісі: сұрақ – жауап, машықтық жұмыс
Көрнекілігі: асықтар, қима қағаздар
Сабақтың барысы: . І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ.Сабақ «алтын сақа» ойыны бойынша жүргізіледі
Ойын ережесімен таныстыру.
Бірінші жол белгісі «Табалдырықтан » өту үшін; а)топ басшысын таңдауға жалпы сұрақ қойылады.
Сұрақтар:
1.Көбейту амалдарының қасиеттерін ата
2.Текшенің неше қыры бар ?
3.Текшенің көлемін табу үшін неше өлшем пайдаланамыз ?
ә) Оқулық жұмысы бойынша біздің шығар табалдырығымыз.
1- тапсырма. (Егер есепті қай топ тез орындаса алған екі топтан қоржынына асық алып салынады)
Топ басшылары келіп күймелеріне түстес конверттерін алады.Мұнда 2- тапсырманың берілгені жазылған. (Бірінші орындағанға қосымша үш асық ,екіншіге екі асық , үшіншіге бір асық салынады).
(80+16) : 8= (900+12) : 3 = (600+60+8) : 2 =
(70+14) :7 = (800+28) :4 = (900+60+9) : 3 =
(60+12) : 6 = (600+30) : 6 = (800+40+8) :4 =
«Қозыкөш» белесі 3- тапсырма
Ұқсастығы Айырмашылығы
«Беласар» белесі. 5 – тапсырма Әр топтың өзіндік жұмысы.
Тиісті амал таңбасын қой
100 100 100 = 0 42 6 54 6 =16
900 0 900 = 1 64 8 32 8 = 4
700 7 100 = 0 80 8 2 = 16 4 2
6 – тапсырма Теңдеу шешу
С * 3 = 90 90 : а = 30 х : 3 = 30
«Жолайрық» белесіне өтіп алтын көмбені ашу, ашпау таңдалады.
Ашқан жағдайда сұрақ: Табиғатқа математика керек пе ?
Қортынды: Әр белес бойынша өтілген тақырыптарға шолу.
Қоржындағы ұпайлар санын санап, жеңімпаз топты белгілеу.