Сабақтың мақсаты: 1) Білімділік: Қосындыны санға бөлудің тиімді әдістерін қолдану арқылы сабақты меңгерту.2) Дамытушылық: Оқушылардың ойлау танымдық қабілеттерін, белсенділігін арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамыту. 3) Тәрбиелік: Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, ынтымаққа, достыққа баулып тәрбиелеу.
Әдісі: Түсіндіру,сұрақ-жауап.
Сабақтың түрі: Шығармашылық сабақ.
Сабақтың көрнекілігі:
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Психологиялық дайындық.
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Құрметпенен сіздерге
Бас иеміз біз
Қайырлытаң !
Қайырлы күн !
Күліп шықты күн бүгін
Мерекелі осы күн.
Оқушылардың көңіл күйлерін көтеру үшін сергіту сәтінен бастау. Сыныпты топтарға бөлу. Оқушыларға геометриялық фигуралар тарату: үшбұрыш,тіктөртбұрыш, дөңгелектер арқылы сыныпты 3 топқа бөлу. Үй тапсырмасымен жұмыс Асықтарға номерация жазып сол бойынша сұрақтарға жауап аламыз. 1.Көбейту мен бөлудің компоненттері 2.Қосу мен азайтудың компоненттері 3.Көбейтудің қасиеттеріЖаңа сабақ.Сабақтың мақсатымен таныстыру. Тақтаға ЕДКМ тіктөтбұрышын сызып қоямын.
1-тәсіл. Тіктөрбұрыш неше шаршыдан құралған. 2*5 барлығы 10 шаршы.Шаршылар неше түске боялған.Шаршы дегеніміз не? Төрт қабырғасы тең геометриялық фигура. Қызыл-6 Көк-4 қалай шығарамыз? (6+4):2 неге екіге бөлеміз? Себебі тіктөртбұрыштар екі түске боялған. Алты мен екінің қосындысын 2-ге бөлеміз. 2-тәсілі. Осы шаршылар неше қатар орналасқан.көк 2 қатар,2 бағанда орналасқан.Қызыл-6,көк-4 осыларды 2-ге бөлеміз. Ендеше (6+4):2=6:2+4:2 бөлудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып шығарамыз.
Оқулықпен жұмыс.Дәптерлерін ашып бүгінгі күнді жазып шығады.Дәптерімізді ашайық,Қолға қалам алайық.Салақтықтан қашайық,Әдемі етіп жазайық.2-тапсырма.Есепті әр түрлі тәсілмен шығарамыз. Әкелгені-24 және 32 парта Сыныптар-4 Әр сыныпқа-? (24+32):4=14 (24+32):4=24:4+32:4=14 Жауабы: әр сыныпқа 14 партадан қойды.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Қосындыны санға бөлу.»
Сабақтың тақырыбы:Қосындыны санға бөлу.3 сынып
Сабақтың мақсаты: 1) Білімділік:Қосындыны санға бөлудің тиімді әдістерін қолдану арқылы сабақты меңгерту.2) Дамытушылық:Оқушылардың ойлау танымдық қабілеттерін, белсенділігін арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамыту. 3) Тәрбиелік:Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, ынтымаққа, достыққа баулып тәрбиелеу.
Әдісі:Түсіндіру,сұрақ-жауап.
Сабақтың түрі:Шығармашылық сабақ.
Сабақтың көрнекілігі:
Сабақ барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Психологиялық дайындық.
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Құрметпенен сіздерге
Бас иеміз біз
Қайырлытаң !
Қайырлы күн !
Күліп шықты күн бүгін
Мерекелі осы күн.
Оқушылардың көңіл күйлерін көтеру үшін сергіту сәтінен бастау. Сыныпты топтарға бөлу. Оқушыларға геометриялық фигуралар тарату:үшбұрыш,тіктөртбұрыш,дөңгелектерарқылы сыныпты 3 топқа бөлу. Үй тапсырмасымен жұмыс Асықтарға номерация жазып сол бойынша сұрақтарға жауап аламыз . 1.Көбейту мен бөлудің компоненттері 2.Қосу мен азайтудың компоненттері 3.Көбейтудің қасиеттеріЖаңа сабақ.Сабақтың мақсатымен таныстыру. Тақтаға ЕДКМ тіктөтбұрышын сызып қоямын.
1-тәсіл. Тіктөрбұрыш неше шаршыдан құралған. 2*5 барлығы 10 шаршы.Шаршылар неше түске боялған.Шаршы дегеніміз не? Төрт қабырғасы тең геометриялық фигура. Қызыл-6 Көк-4 қалай шығарамыз? (6+4):2 неге екіге бөлеміз? Себебі тіктөртбұрыштар екі түске боялған. Алты мен екінің қосындысын 2-ге бөлеміз. 2-тәсілі. Осы шаршылар неше қатар орналасқан.көк 2 қатар,2 бағанда орналасқан.Қызыл-6,көк-4 осыларды 2-ге бөлеміз. Ендеше (6+4):2=6:2+4:2 бөлудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып шығарамыз.
Оқулықпен жұмыс.Дәптерлерін ашып бүгінгі күнді жазып шығады.Дәптерімізді ашайық,Қолға қалам алайық.Салақтықтан қашайық,Әдемі етіп жазайық.2-тапсырма.Есепті әр түрлі тәсілмен шығарамыз. Әкелгені-24 және 32 парта Сыныптар-4 Әр сыныпқа-? (24+32):4=14 (24+32):4=24:4+32:4=14 Жауабы: әр сыныпқа 14 партадан қойды. Бөлудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып шығарамыз.Оқушыларды топта бағалау. Ә. тапсырмасын ауызша шығару.Тік тртбұрыштың периметрі 24 см, ұзындығы 8 см.Тік төртбұрыштың енін табу.
Қалғанын оқушылар үлгергенінше шығарады. Екінші тапсырма үйге беріледі.
Сергіту сәті: 8 наурызға арналған «Анама» әні айтылады.
4 тапсырма.Сұрақ-жауап ретінде айтылады. 1.Жарты метрде неше см бар? 2.Жарты дециметрде? 3.Бір тоннаның бестен бір бөлігі? 4.Жарты центнерде неше кг бар? Әр топ бір-бір сұрақтан жауап береді.Бірден топтар бағаланады.
5-тапсырма.Топ бойынша орындалады. Р=20 см шаршы,қабырғасын табу. 1-топ. шаршы сызады. 2-топ.Сол шаршыны әріппен белгілейді. Шаршыны латын әрпімен белгіленетіні айтылады. 3-топ.Шаршының ауданын табады. Орындаған тапсырмаларын оқушылар тақтаға шығып түсіндіреді.Орындаған оқушылар бағаланып отырады.
6-тапсырма. Теңдеулерлі шешу. Әр топтан «Кім жылдам ?» деп бір оқушыдан шығарамын. Оқушылар шығарғанын түсіндіріп,олар бағаланып отырады.
Шығармашылық тапсырма.Оқушылардың ой-өрісін арттыру мақсатта шығарылады.